- Tyto informace jsou roztříštěny v rámci několika příspěvků. Proto sepíšu do jednoho
- Protože se intenzita jednotlivých zvuků / hlasů mění podle toho, na jakém místě se nacházím – už jen tento fakt budiž důkazem, že nejde o psychickou poruchu, ale uměle vytvořený jev.
Exteriéry
- Lze vnímat ze dvou úhlů: např ulice, hustá zastavba vs pole, otevřený prostor či les a nebo např Ostrava vs Praha, ČR vs PL, Německo
- Vždy dochází ke změnám
Otevřený prostor
- Zcela mizí “odražené signály” = fázový posun, impulsní charakteristika.
- Proto mě napadá – má i elektromagnetické vlnění ozvěnu podobně jako zvuk? Asi ano (viz “duchové” = zdvojený obraz při lazení staršího tv signálu např na horách).
- Je-li ovšem na poli nějaký větší objekt (např. traktor) a přiblížíte se k němu – začne na vás “mluvit” právě on :-). Tzn odraz.
- Zásadní vliv může mít i odraz (tzn zpoždění) od atmosféry. Jde o jeden ze způsobů, jak se šíří signál na velké vzdálenosti.
- Dle mého názoru jsou potřeba minimálně 2 odrazy. Proto na poli nestačí ten od atmosféry. Nehledě na fakt, že jsou zvuky vysílány několika způsoby (např jen pomocí zavirovaného mobilního telefonu)
Změny na základě vzdálenosti
- Nejsou tak citelné v případě malých vzdáleností (cca 20km). Pak ale jejich intenzita vzrůstá. A pokud je změna několik set km, jsou změny dosti razantní. Lze vnímat vliv jakoby jiných lidí, jiné pojetí. Např něco, co v Ostravě vnímáte jako něco vzdálenějšího je najednou v plné síle a doma :).
- Ovšem pozor! Hned se do této situace snaží zakomponovat pachatelé. Rozepíšu v jiném příspěvku.
- Mnozí se ptají – lze slyšet ty stejné hlasy např v jiné zemi? Má zkušenost je prozatím taková, že ANO, ovšem jinak. Protože řeším zejména hlasy negativní, otravné – ty najednou ztrácí přehled a lze slyšet pouze neurčité výpady.
- Je taky důležité zmínit, že jsem byl vždy ve skupině lidí, tzn bylo kolem mě několik zapnutých mobilních tel. s roamingem.
Les
- Stromy fungují jako složitý filtr.
- Zvuk / šum (např auta od vzdálené cesty za lesem, peřeje, řeka, vítr) se proplétá mezi stromy, různě zpožduje. Vzniká tak dle mého názoru unikátní a složitý šum.
- Zajímalo by mě, do jaké míry je ona složitost “detailní” a kdy dochází k něčemu jako “spojování”.
- Jednodušeji řečeno – zda platí, že např 1-30 stromů zvuk všelijak modifikuje. Ale dále už dochází ke slevání jednotlivých frekvencí a zvuk je stejný.
- Můj názor je, že mozek je schopen vnímat neuvěřitelně jemné detaily a tak každý les má svůj tón :-).
Interiéry
- Mnohdy jde o změnu nárazovitou / okamžitou
- A tedy – vstupem do daného interiéru (byt, hala, kostel apod.) parazitní zvuky okamžitě utichnou.
- Lze zcela jasně vnímat, že došlo ke “ztrátě” několika frekvencí.
- Někdy zvuky utichnou zcela. Jindy sice taktéž, ale když se člověk soustředí, lze vnímat zmatek / panickou hrůzu na straně pachatelů. Ti se najednou hystericky snaží neustále volat jménem, zkouší různé tóny / frekvence / rezonance = různé hlasy a zda některý nebude slyšet víc.
- Jde o podobnou situaci, která doprovází vyrušení hlasů / zvuků např pomocí nějaké hudby
- Často se také hned vzápětí dostaví nárazovitě spuštěné pískání v uších. Zde připomínám, že v počátcích si na toto pachatelé dávali relativně pozor a intenzita pískání narůstala natolik pomalu, že nešlo jasně určit začátek. Avšak od určité doby bylo na toto rezignováno (vztek, jasně dáno, že celou situaci chápu = pachatelé se snaží jen otravovat a ničit vše co jenom jde)
Scénáře / Samply
V takových situacích jsou pachateli používány vždy stejné sady zvuků
- “Jo, už ho mám”
- “Ufff, už jsem myslel, že jsme ho ztratili”
- “Kámo, ty si myslíš, že tím něcovyřešiš?”
- “My se dostaneme všude”
- “Kámo, ty nemáš šanci”