Skip to content
LOVEC OKAMŽIKŮLOVEC OKAMŽIKŮ
Domů

Frekvence

Nobelova cena? Spíše cíl posměšků. Důvod? Nevím.  

Informace zde uvedené, potažmo to, co je zde díky nim osvětleno, je bez nadsázky na nobelovu cenu. Bohužel žiju někde, kde místo uznání člověk neustále slyší posměšky typu: blázen, běž se léčit, magor apod. 

Když se pustím s někým do debaty a snažím se zjistit důvod takového jednání, jsou reakce zpravidla: Proč? Já nevím / No dobře, tak je to možné ale i tak je to nesmysl / Na to už by se přece dávno přišlo / Někdo by si toho všiml.

Existuje někdo, kdo by argumenty předkládal až na základě toho, že si vše přečte? Ne. Zatím se nikdo takový nenašel. 

A proč? Protože: Mě se to nechce číst / Je to příliš negativní / Mě se to netýká / Je to nesmysl. (což je samozřejmě omyl)

O co zde reálně jde?

  • Vysvětlení fenoménu Slyšení hlasů. Co to ve skutečnosti je, jak přesně k němu dochází apod. Tak detailní a komplexní soubor informací jinde nenajdete
  • Ve světle těchto informací je zřejmé, že v oboru psychologie existuje jeden velký omyl. Slyšení hlasů se nerovná psychická porucha. V řadě případů jde totiž o něco zcela jiného. Mnohdy dokonce o cílené obtěžování. 
  • Toto obtěžování se odehrává po celém světě a jmenuje se Gangstalking. Pan Prof. MUDr. Cyril Höschl DrSc. FRCPsych. jej odborně definoval jako “výplod mysli”. Google nabízí 651 000 výsledků (Neaktuální: nyní již 721 000). Několik z těchto “nemožných” postupů je / bylo oficiálně patentováno. 
  • Vysvětluji, jak dochází ke zneužívání podprahových informací a degenerování veřejnosti. Lze totiž relativně snadno vytvořit zvuk, který vědomě neslyšíte, ale mozek jej zpracovává defacto normálně. Proto “věřte svému vnitřnímu hlasu”.
  • Uvádím zde rovněž řadu unikátních vysvětlení, které souvisí s akustikou, magnetickým polem, vibracema, rezonancema a vlivem těchto prvků na člověka. Mnohdy jde o jevy / situace, které zná každý z nás. 

Podvědomé vnímání

  • Týká se zejména situací spojených s obtěžováním
  • Základním principem / mechanismem všech zmíněných postupů je, že jsou vnímány podvědomé
  • Vědomě totiž vnímáte jen  1/1000 toho, co mozek reálně zpracovává. 
  • V přednášce Mozek a svobodná vůle, která proběhla na Karlově univerzitě se také dozvíte, že svobodná vůle je jen iluze 🙂
  • Ti, kdož dokáží tyto podněty vnímat vědomě, či dokonce jako slyšitelný zvuk jsou zpravidla vítaným cílem různých prasat a deviantů = slyšení hlasů + situace “Slyším hlasy, které mi vyhrožují” = vnímáno jako jasný příznak psychické poruchy. Zvlášť když ony hlasy / parazitní zvuky slyší jen jeden člověk a nikdo jiný.

Všem normálním lidem vzkazuji: Dobro má smysl a stojí za něj bojovat. Jakýmkoliv způsobem.

Myšlení: Znamená v širším slova smyslu souhrn všech vědomých mentálních (psychických) činností, v užším slova smyslu jejich nejsložitější a patrně jen člověku vlastní část, která je schopna abstrakce a reflexe.

Důležitá informace na úvod. Vše, o čem zde píšu mám podloženo řadou osobních zkušeností, ale hlavně množstvím odborných studií a zajímavých výsledků díky experimentování s akustikou.

Hej! Toto je jakoby podprahová informace a primitivní názor v jednom. Kámo.
Pointu brzy pochopíte.

Klíčová slova

Přemýšlení, možnosti, směry, úvahy pomocí klíčových slov.

Zobrazit
  • Je zajímavé, kolik z vás zkouší, zda je slyším :-).
  • Kolik z vás věří, že mám tyto možnosti (nebo jsem je právě získal)? Kromě těch co zkouší zda je slyším.
  • Kolik z vás si to spojí s nějakým virem na tomto webu? Přitom neprávem. Já bych k němu ještě schválně udělal  ON  OFF

Nepozornost.

Představte si, že díky nepozornosti párkrát stojíte bokem k reprobedně zrovna v momentě, kdy skončí tichá pasáž a začne ta netichá :). Zdá se, že nedošlo k ničemu vážnému. Ve skutečnosti se vám díky hlasitému zvuku “přenastaví” jedno ucho velmi unikátním způsobem. 

A začnete slyšet jinak. 

Po určitou dobu si zvykáte na řadu nových podnětů – pak si ovšem uvědomíte, že dokážete slyšet to, co nikdo jiný. Podprahové zvuky, které každý, včetně vás, vnímá podvědomě se stanou slyšitelné.  Nejprve zjistíte, že vás soustavně obtěžuje snad největší debil v historii lidstva, jehož úchylka spočívá ve vytváření co nejotravnějších hlasů a slovních spojení a již delší dobu se vás pokouší šikanovat pomocí podprahových zpráv. Tzn. způsobit problém, špatné rozhodnutí :). Neustále dychtí po masovém konfliktu. Pochopitelně jste o tom doposud neměli tušení.

Poté že fenomén slyšení hlasů je něco úplně jiného než to, co se o něm říká. 

Zkrátka že existuje svět, o kterém většina lidí nemá absolutně tušení. Jakýkoliv sofistikovanější postup v rámci zvuků se projevuje zejména tím, že nejde slyšet (běžným sluchem) a pro jistotu je ihned ukraden / zkopírován / “zremixován”. A tak to jediné, co slyšet lze jsou naprostí pomatenci a šílenci co stále dokola jen otravují. Protože “můžou”. Jakožto “nově slyšící” jste okamžitě středem pozornosti. I díky zmíněnému psychopatovi, kterému vadí, že o všem víte a potřebuje se vás zbavit :). 

Jakýkoliv nápad, něco zajímavého, rozumného je ihned několikrát kopírováno a použito jako “vábnička” či jako nástroj k budování důvěryhodnosti / autority. Jakákoliv snaha o řešeni soustavně narušována. 

Dokonce zjistíte něco, co pravděpodobně ví jen málo lidí na světě. 

A také si začnete všímat, že lidé nějak často používají slova / fráze / dikci / intonaci, které slyšíte často jakožto podprahový zvuk.

Mě se to nechce číst. Je to moc dlouhé.
Spíš je to příliš pravdivé.

Jak je to na světě doopravdy.
Přepínám. 

(Otevře se v nové záložce. Stejně jako všechny odkazy na této stránce.)

Přečíst

Já to nechápu. Proč to píše tak složitě?
Co konkrétně nechápeš? Nevím.

Je řada úžasných zajímavostí, o kterých lidé neví

Sbírám různé zajímavé informace, studie, články, myšlenky. Jde o takový protipól čiré depresi ve zprávách na iDnesu či Novinkách. Mnohé z nich jsou lidem naprosto cizí, neznáme = neexistují. 

Postupně se ukázalo, jak jsou určité problémy řešeny pomocí naprosto absurdních, či bizarních postupů, či je něco takového považováno za nemožné / nereálné. Přitom lze snadno dohledat informace, které jasně dokazují opak a jak snadné řešení se nabízí. 

Víte, že si uvědomujeme jen 1/1000 z toho, co mozek reálně zpracovává? Nebo, že pouhé 2% kapacity mozku jsou vyhrazeny vědomí a zbytek se odehrává v nevědomí? 

Zvuk je nedoceněný zázrak

Mnohé z toho, co je dnes obecně vnímáno jako “spiritualita”, “ezoterika”, “čakry”, “pozitivní vibrace” apod. je reálně jen akustika, vibrace, rezonance a vliv těchto prvků na člověka. To, že člověk vnímá frekvence dalece za hranící slyšitelnosti (20 000 Hz) a že právě tento efekt je např příčinou požitku ze živé hudby neví takřka nikdo. A že lze takto ovlivňovat elektrickou aktivitu mozku zní už “nějak divně” :). 

Je až neuvěřitelné jak moc je člověk zvuky ovlivňován a jak málo pozornosti se tomuto tématu věnuje. Často se na tom či onom místě cítíme příjemně / občas nepříjemně a vůbec si neuvědomujeme proč. A třeba je to jen díky zvuku, potažmo vibracím, rezonancím (stojaté vlnění v místnosti atd.).

To stejné může být příčinou i řady zdravotních komplikací = migrény, nevolnost, nedostatek energie. A stačí třeba naprostá drobnost v podobě jednoho puštěného tónu a najednou se cítíte jak znovuzrození.

Mhmm. Jasné. Ty jíš houbičky?
Ne. Proč? Jen tak.

Ale je zde také važný problém, o kterém se neví

Tyto situace se skutečně dějí. A dokud to není např v novinách, zpravidla takovou informaci každý považuje za nereálnou, nemožnou. Následují příklad je jen drobnost ve srovnání s tím, co se mi povedlo rozkrýt.

Novinky.cz / Mladík z jihu Čech pod třemi identitami ničil život nezletilé

Detailně rozebírám a popisuji takřka veškeré postupy těchto hyen potažmo specifického způsobu obtěžování, který zneužívá anonymity, nápadů a slušnosti jiných, což zjistíte níže. Jde o jeden aspekt situace, která se týká nás všech.

Mnozí se tomu smějí, odkazují mě na Bohnice, označují mě za paranoidního (protože např pokládám otázky ohledně kybernetické bezpečnosti), či se snaží použít jinou “cool” poznámku.

Co když třeba právě díky tomu, že jako jediný, či jeden z mála řeším vše takto otevřeně, veřejně a podrobně, se s tím vaše dítě či někdo z blízkých nesetká?

Toto je absolutně nereálné. Nečti dále.
Slyšíš? Nečti to.
Pozor, to jsem nebyl já.

Fak jů (F.A.Q.). 

Časté dotazy (poznámky) a odpovědi. Přístup lidí k tomuto tématu je snad až bizarní. A právě díky němu se to vše může dít. 

“Lidi mám moc rád. Lidi jsou fajn (u některých je to naštěstí pravda 🙂 ).” 

A: Ten lovec, je nějak divný, zvláštní, arogantní – reálně jsem naprosto normální, jen neustále nad něčím přemýšlím nebo na něčem pracuji :).
B: Iluzionista / Zvuk je prostě zázrak / Šum to je um / Hackerman / Inspirace / Infra / Fotografie Ostrava / Gangstalking / Moc lidského hlasu

A: Proč to řešíš na webu a ne s policií třeba když se to teda “děje”? 
B: Sám proti všem

A: Jsi paranoidní, agenti, špionáž, vláda, měl by ses jít léčit, navštívit psychiatra a jiné stereotypy. Týká se zejména internetových diskuzí. 
B:  Kyberstalking / Gangstalking.

A: Vir? Blokování emailu? Totální nesmysl. Jsi paranoidní.
B: Hacking / Radiohacking, DNS Hijacking, Antivir / K čemu to je?, Návod, jak vytvořit infikované PDF atd. .

A: Píšeš nesmysly. Navštiv psychiatra. 
B: Předložím argumenty.
A: No dobře, tak může se to dít (či dokonce dojde k potvrzení, že děje), ale i tak je to nesmysl. 

A: Manipulace s lidskou myslí? Haha. Koukáš moc na filmy ne?
B: Povedlo se mi vytvořit podprahový zvuk

A: Tak mi něco z toho předveď. 
B: Faktory, které ovlivňují co kdo slyší

Sám proti všem? 

Obsáhlý seznam doposud podniknutých kroků a případných reakcí. Už jen ten je sám o sobě důkazem, že není něco v pořádku.

Sociální experiment 

Vše o čem píšu mám podloženo řadou odborných studií, podrobných příspěvků, osobních zkušeností. Díky experimentům s akustikou mám mnohé potvrzeno reálně. Nyní se snažím najít tu nejlepší kombinaci jednotlivých informací. Řada lidí totiž reaguje na takové témata agresivně, negativně, posměšně. Množství a podobnost takových reakcí je natolik velká, že už to samo o sobě je zajímavé :). 

Právě to je mimochodem příčinou řady tragédií, které se odehrávají každý den. Přitom stačí jen trochu změnit postoj.  Zároveň je tímto dokonale potvrzeno právě to, o čem píšu. 

Je to strašně negativní.
Ne. Je to především absurdní.

Slyšení rádiových vln

Nejásejte. Rádio Proglas a pro mě nejlepšího uspávače hadů (moderátor se specifickým projevem) si v uších nenaladíte. Ale pískání nemusí nutně znamenat Tinnitus. I když doktor tvrdí opak.

Lidé mohou za určitých podmínek slyšet rádiové vlny u frekvencí v rozmezí 2.4 – 10GHz jako cvakání, bzučení, klepání, syčení. Projeví se jako vysokofrekvenční šum. Cca 5kHz.

Slyšení rádiových vln bylo poprvé zmíněno v roce 1940 u lidí, kteří pracovali v blízkosti radaru. Tehdy však uzavřeno jako halucinace či slyšiny. 

V roce 1961 tento fenomén podrobněji zkoumal Allan H. Frey a byl popsán jako Mikrovlnný sluchový efekt nebo také Freyův efekt. 

Za zmínku stojí také fakt, že již v roce 1975 proběhl experiment s přenosem slov pomocí rádiových vln. Testovaný subjekt zopakoval správně 9 z 10 slov.

Od konce 19.století je také znám fotoakustický jev.

Fotoakustický jev

Jako fotoakustický jev se označuje vznik akustických efektů (zvuku) v předmětu v důsledku jeho lokalizovaného periodického zahřívání vyvolaného dopadajícím amplitudově modulovaným světelným zářením. Jednodušeji napsáno: při tzv. fotoakustickém jevu dochází k buzení zvukové vlny optickým zářením dopadajícím na pevnou nebo kapalnou látku. Popsal jej již Graham Bell roce 1880, který si všimnul, že v objektech ozářených přerušovaným slunečním světlem jsou generovány akustické vlny. Nicméně k praktickému využívání tohoto jevu postupně dochází až v souvislosti s rozvojem laserové technologie. Jev nastává v plynných, kapalných i pevných látkách.

Fotoakustický jev je lidstvu známý již od konce 19. století. Nicméně až s rozvojem přesných laserů je možné jej začít využívat pro praktické účely zahrnující široké spektrum aplikací, od tomografie, přes analýzu složení látek a přesné mikroměření, až po optický přenos zvuku prostorem.

Celý text na webu automatizace.hw.cz

Moc vědecké. To se u nás nemůže dít.
A ty komentáře už jsou přehnané. Vypadají divně.

Věř svému vnitřnímu hlasu.
OK. A který to je?

Zvuk, který neslyšíte, ale mozek vnímá slova

Už v roce 1974 byla popsána metoda, jak vytvořit zvuk, který nelze slyšet, ale i tak mozek “slyší” / vnímá řeč / slova

Znám také jako: Tichá hypnóza, Voice.FM (díky použití FM modulace).
Doprovodný jev: Někteří lidé slyší VF pískání v uších = je to díky nosnému zvuku (cca 15 000 Hz). Zpravidla označeno jako Tinnitus.

balit
  • Informace tohoto typu za normálních okolností hledat nebudete. Většinou na ně narazíte jen když jste příznivci konspiračních teorií, nebo víte přesně co hledáte. 
  • Konspirační teorie jsou obecně fenomén, který u většiny z vás evokuje seskupení “takových divných” lidí, kteří vidí za vším mimozemšťany, CIA apod, 
  • Forma prezentace taky mnohdy pokulhává
  • Zkusme se teď ale odprostit od jakýchkoliv předsudků. Já, po osobních zkušenostech z posledních let, musel přehodnotit mnoho názorů na toto téma
  • Ne, že bych vyloženě odmítal jakýkoliv, jen trochu zvláštní, názor, myšlenku. Ale vždy jsem to vnímal jako ten svět tam někde bokem. Jako něco, co se mě netýká. Nevěnoval jsem mu žádnou pozornost.
  • Důvod, proč na to jdu tak zeširoka je ten, že tento příspěvek je o něčem, čemu prostě nebudete věřit. A přesto se to reálně děje. Minimálně v Ostravě.

O co tedy jde? 

  • Už v roce 1974 byla popsána metoda, jak vytvořit zvuk, který nelze slyšet, ale i tak mozek “slyší” / vnímá řeč / slova
  • Tato metoda byla dokonce prezentována veřejně
  • Postup je patentován
  • Na základě informací, které jsem našel je zřejmé, že pokud máte určité znalosti z oboru akustiky a elektroniky – v podstatě není zas takový problém si jej svépomocí vyrobit

Máme zde tedy situaci, kdy lze poměrně snadno a svépomocí získat “technologii”, která je pro mnohé oblast sci-fi. Jinak řečeno – je naprosto reálné, možné, aby se něco takového stalo. 

Jistě, je zde ještě jeden prvek – specifické vlastnosti lidského mozku a jejich využití – vše je ovšem možné dohledat na internetu. A zde musím zmínit, že při procházení různých odborných webu, jsem naprosto fascinován tím, co vše se dá o mozku dozvědět. 

Problém

a tedy důvod, proč píšu tento příspěvek.

  • Existuje tedy “snadno” dostupná technologie, pomocí které lze na člověka mluvit, aniž by si uvědomoval
  • Psychologický efekt takové situace je, že buď
    • nestane se nic – každý se vyjadřuje jinak, používá vlastní skladbu myšlenek, asociací apod.
    • uvědomnění si, že něco není v pořádku – člověk vnímá něco divného, cizího, hloupého, divně mluvícího (jiná syntaxe, jiné vzorce myšlení)
    • vnímáno jako vlastní vnitřní hlas – za určitých podmínek tak lze ovlivňovat rozhodování > naštěstí (a to nepíšu jen jako nějakou rádoby ochranu), to není tak jednoduché
  • Doprovodným jevem této situace je také pískání v uších – a to z důvodu frekvenční modulace VF zvuku (avšak v rámci slyšitelného spektra). A právě tento bod je důležitý. Viz dále.
  • A teď k tomu přidejte tu nejnižší formu inteligence. Prostě debila. 
  • Mohlo se stát mnohé: vyloupení bytu – majitel bytu např studoval toto zařízení, zapomenutý / ukradený notebook a soubor informací včetně podrobných návodů na toto téma / dědictví, nevědomost prodej. Zkrátka cokoliv.
  • Výsledkem je, že se výše popsaná metoda včetně zařízení umožňujícího její vysílání dostala do rukou naprostých tragédů.
  • A někde zde vstupuji do příběhu já.

Konec stránky.
Toto ještě není konec stránky.

Poslední blok toto ještě není.

Nové příspěvky k tématu

Sekvence. 22.11.22
22. 11. 2022

Vibrující Ostravsko
15. 11. 2022

Ostravský temný případ. Případ s nádechem mystiky.
5. 11. 2022

Modifikace hlasu oběti / Gangstalking
28. 10. 2022

Lze rozdělit na dvě základní oblasti: Ovlivnění jen určitých frekvencí Aplikace efektu na hlas oběti

Zobrazit vše

Nechceš jít pryč nebo jinam? Facebook, vzkaz, like, video, zprávy….
Záměr je, aby se nikdo nedostal na sekci Gangstalking. 

Nezapomněl jsi na něco? Vzpomeň si. Nemáš hlad? Žízeň?

Hraje zvuk brambůrek, studená cola.

Sám a zadarmo.
Jsem to ale sprosťák :-).

Z pohledu současné medicíny jsem v podstatě učebnicový příklad psychicky nemocného člověka :-). Diagnóza schizofrenie, možná dokonce paranoidní schizofrenie.

Nemocný = předpoklad pro omezený, méněcenný.

Vážně?

Bez jakéhokoliv odborného vzdělání (myšleno obor psychologie), laboratoří, výzkumů, financí apod. jsem dokázal detailně rozebrat a popsat několik jevů, které doposud nebyly objasněny. Pouze na základě osobních zkušeností, pevných nervů a veřejně dostupných informací na internetu!

Jak to, že to jde?

Jak může docházet k situaci, kdy na jedné straně existují detailní studie, které potvrzují, že lze vytvářet slyšitelný zvuk i jinak, než se obecně předpokládá či OFICIÁLNĚ UZNANÉ PATENTY na řadu technologií, které s ohledem na svůj účel / funkčnost defacto vyvolávají “slyšení hlasů” a na straně druhé lékaři, kteří striktně postupují dle vzorce: slyšet hlasy = technicky nemožné = psychická porucha, nutno léčit? Navíc jsou tyto patenty staré desítky let. 

A to není vše!

Hej, on to všechno opsal. Chápeš? Oni mu to diktujou. 
No ona je to…počkej, já si nepřepl…jo teď…No ona je to tak trochu pravda!
Nemám slov. Nikdo mi neuvěří, že se toto děje. 

Zajímavosti.

Já to se.u! 
Ale já ne.

Mimochodem vulgární slova jsou užívána velice často. Mimo jiné to bylo “pole neorané”. 

Liparský tón

Liparský zvuk nebo Liparský tón je zvuk, který je vytvářen větrem při průchodu objekty nebo skrz ně. Pro staré Řeky pocházel tento zvuk od vládce větrů. Proto se mu také říká hlas boha Aeoluse (the voice of Aeolus).

Více informací na wikipedii

Každé místo má svůj tón

1969 / Alvin Lucier.

I am sitting in a room.

Jedním z Lucierových nejdůležitějších a nejslavnějších děl je I am sitting in a room (1969), ve kterém Lucier nahrává sám sebe, jak vypráví jednoduchý text, a následně pouští nahrávku zpět do místnosti, znovu ji nahrávajíc. Nová nahrávka je pak znovu puštěna a nahrána a tento proces je opakován znovu a znovu. Protože každý pokoj má svou charakteristickou frekvenční závislost doznívání, určité frekvence jsou postupně zesíleny tím, jak vlny rezonují v pokoji, až se slova nakonec stanou nesrozumitelnými, nahrazena úplně souznějícími harmoniemi a tóny samotného pokoje. Přednášený text popisuje právě tento proces – začíná slovy: „Sedím v pokoji, odlišném od toho, ve kterém jste teď vy. Nahrávám zvuk svého hlasu.“ a končí: „Považuji tuto činnost ne tak za demonstraci fyzikálního faktu, jako spíše za způsob, jak vyfiltrovat z mojí řeči jakékoliv neobvyklosti, které by mohla obsahovat,“ čímž poukazuje na své koktání.

Hypersonický efekt / Zvuk a frekvence nad 20 kHz

Zvukem lze ovlivňovat elektrickou aktivitu mozku.

Tento text byl součástí přílohy magazínu Audio 2/2002. Jelikož nebyl uveřejněn přímo v časopise samotném a o jeho atraktivnosti nemůže být pochyb, nabízím jej tímto v plném znění k dispozci…

Neslyšíme, ale vnímáme.

Všeobecně se soudí, že lidský sluch není schopen rozpoznat zvuky v oblasti frekvencí nad 20 000 Hz. Nevyřešená je však otázka, zda přítomnost těchto „neslyšitelných“ vysokofrekvenčních složek může mít vliv na akustickém vnímání zvuků pod touto hranicí!

Problém nabyl důležitosti zejména v souvislosti s vývojem záznamových médií s vysokou hustotou informací, jako jsou DVD-Audio a SACD se schopností záznamu frekvencí až 100kHz. Pod vedením T.Ooahashiho se touto problematikou zabývali neurologové deseti japonských univerzit a výzkumných ústavů. Své výsledky publikovali v Journal of Neurophysiology a na konferenci AES v roce 2000 v preprintu „Vysokofrekvenční zvuk nad slyšitelným pásmem působí na elektrickou aktivitu mozku.“

Ve své studii použili měření mozkových reakcí, která dokázala, že zvuky obsahující vysokofrekvenční složky významně ovlivňují mozkovou aktivitu posluchačů. Jako zdroj zvuku sloužila hudba z ostrova Bali, která je na vysokofrekvenční složky extrémně bohatá.

Tento zdroj zvuku rozdělili na dvě pásma. Pod a nad frekvenci 22kHz. Jako známky nervové aktivity posluchačů vystavených různým kombinacím obou zvukových pásem sloužila elektrická aktivita a krevní tok v mozku. Nikdo z posluchačů nebyl schopen rozpoznat pásmo nad 22kHz jako zvuk.

Nicméně záznam EEG dokázal statisticky významná zvětšení elektrické aktivity mozku během působení obou kombinovaných pásem, k čemuž však nedocházelo, když bylo horní pásmo odfiltrováno. Ke zvýšení aktivity nedošlo ani v případě samostatného působení horního pásma. Současná měření EEG a tomografem dokázala, že oba výsledky spolu úzce souvisí. Psychologická měření ukázala, že zvuk obsahující obě pásma vyvolává u posluchačů příjemnější pocity než stejný zvuk bez horního pásma.

To všechno naznačilo existenci dříve neuznávané odezvy na složitý zvuk s obsahem vysokých frekvencí nad slyšitelným pásmem. Jev nazvali autoři „hypersonický efekt.“

Poznatek japonských neurochirurgů a Boykova měření podporují tedy účelnost zavádění nových digitálních médií SACD a DVD Audio. Hypersonický efekt může také vysvětlovat, proč někteří posluchači dávají přednost jednobitovému kódování Direct Stream Digital systému SACD. Kvantizační šum signálu DSD nad 20kHz totiž velice rychle roste v důsledku typu jeho tvarování, neb nad 100kHz je odstup pouze 20dB.

A konečně lze vliv tohoto efektu přisoudit i poslechu analogové LP desky. Už v době před CD bylo známo, že drážka v černém vinylu signály s frekvencemi až 150kHz obsahuje, a přenosky, zejména typu MC, jsou tyto signály sto snímat.

Z hlediska nových poznatků neplatí ani tvrzení, že hudební nástroje produkují nad 20kHz bezvýznamné složky signálu, založené patrně na práci W.B. Snowa v laboratořích Bell Telephone. Na základě zjištění, že odfiltrování složek nad 13kHz změnilo zabarvení zvuku některých nástrojů, předpokládal Snow rozsah jejich spektra do 15kHz, což tehdy, v třicátých létech, odpovídalo rozsahu použitého reprodukčního zařízení. Podle J.Boyka (1997; www.ccocaltech.edu/~boyk) nejsou tyto předpoklady správné. Jeho měření dokázala, že alespoň jeden člen každé nástrojové skupiny vyzařuje zvuk s dostatečnou energií i nad 40kHz a spektrální složení některých nástrojů dosahuje až k 102,4kHz! 

Kde považte navíc tato frekvence byla horní hranicí měřícího zařízení!
Například trubka má harmonické až do 80kHz, housle a hoboj nad 40kHz, přičemž 40% jeho akustické energie vzniká nad 20kHz.

Poznámka na závěr: Eshop s LP deskama není možná v dnešní době taková šílenost, jak by se na první pohled mohlo zdát :). Když se k tomu doplní informace právě tyto, člověk si pak takový poslech ještě více vychutná. 

Šumivé vzorce

Ventilátor u počítače, otevřené nebo zavřené okno, klimatizace, ventilátor v autě, dychání nosem, vítr, noční šum města. To všechno jsou různé šumivé vzorce. 

Prakticky nikdo si neuvědomuje tento zásadní akustický prvek. Jde o velice složité zvuky.

Je však nutno uvědomit si několik základních bodů:

  • Ty "nejkvalitnější" šumy uslyšíte jen v reálném světě. Stejně jako požitek z hudby naživo, kde se projevuje Hypersonický efekt (aniž byste to tušili).
  • To, že jde o složité zvuky ovšem neznamená, že je nelze zneužít primitivním způsobem. 
  • Takovou situaci si lze představit např. jako tichou hudbu, kterou někdo přehluší vulgárních, primitivním hip hopem / rapem, nebo jak se jmenují ty sračky, co někteří dnes produkují. 

Šum je vlastně rezonance, která má mnoho vrstev.

Několik příkladů:

  • Zvuk větru
  • Ventilátory
  • Chlazení počítače
  • Klimatizace
  • Průvan
  • Zvuk pneumatik
  • Šepot
  • Zvuk topení
  • Otevřené / zavřené okno (ventilačka)
  • Vzduchový sloupec = uzavřený prostor (větrací šachty, místnosti, komíny, prostor mezi domy, přirozená frekvence)
  • Určitá místa v místnosti
  • Dýchání (nos. ústa)
  • Zvukovod (uši)
  • Tělní dutiny
  • Různé šumy, které vznikají pohybem atd.

Šum to je um!

Pohled na šum tak, jak jej nejspíš neznáte. 

zobrazit

Nalít. Víno. Čisté. Úsměv. Zvědavost.

  1. Člověk se rozhoduje zejména na základě pocitů / emocí. Mluvené slovo, potažmo takto sdělená informace, je jen drobný doplněk. 
  2. Lidský hlas obsahuje řadu informaci, které jsou vnímány podvědomě. Např software k tomu určený dokáže v hlase identifikovat 150 hodnot a kompletně určit pocity, míru pravdivosti, záměry atd. Bez ohledu na to, co říkáte. Tento software je např. používán v pojišťovnách při nahlašování škod. 
  3. Tyto “data” jsou uloženy ve vysokofrekvenční podobě a lze je tak pustit v podstatě neslyšitelným zvukem. Proto vám jedno a to stejné může přijít “super” ale taky “nic moc”. 
  4. Je logické, že takových znalostí lze využít a také zneužít. 
  5. Data = určitá vibrace/rezonance (OUT / IN) a její průběh. Zde cítím ještě nějaké překvapení či přesnější formulaci :).
  6. Pomocí VF zvuku lze vysílat i samotná slova / řeč. Mozek toto vnímá, avšak vy nic neslyšíte. Tento postup byl v roce 1989 patentován. Patent vypršel v roce 1992.
  7. Emoce / Rozhodování lze do určité míry ovládat i pomocí magnetického pole (TMS).

Slyšení hlasů, EVP (fenomén elektronického hlasu), astrální bytosti, hlasy duchů, gangstalking atd.

Dle mého názoru jde pouze o rozdílné názvy pro jedno a to samé. 

 

Slyšení hlasů se automaticky nerovná psychická porucha. Jak uvidíte později, ve většina případů je to totiž úplně jinak.  

Na základě informací, které zde publikuji bylo zrušeno na Facebooku několik skupin Slyšení hlasů. Dle mého názoru šlo pouze o snahu seskupovat lidi, kteří toto dokážou slyšet specifické zvuky.

Nepodceňujme “hloupost” davu. Jaké škody dokáže tento jev napáchat známe z historie dostatečně. Např. jeden jediný Velký kormidelník, Mao Ce-tung = desítky miliónů obětí. 

Krátký příběh:
Proč jsi to udělal? Já prostě nevím!

Kolikrát jste vy, nebo někdo z vašeho okolí zažili tuto situaci? Že jste udělali nějakou naprostou pitomost a buď jste měli štěstí nebo toho litujete dodnes?

I já sám něco takového zažil. Bylo to před 12 lety, kdy jsme v rámci firemního team buildingu sjížděli řeku Sázavu. Pak byla pauza u jednoho splavu. Já najednou dostal chuť skočit z cca 3 m okrajove zdi do tůňky pod splavem. A to aniž bych věděl kolik tam je vody. Dobrých 5 min se mi pořád v myšlenkách přebíjelo Ano, ne, proč ne, ale jo zkus to, ne, protože….

Stojím zaraženě ve vodě ani ne po pás.

Vody bylo o dost méně než jsem čekal. Ale naštěstí dost na to, aby mě jen zabolely záda a hlavou mi problesklo „já jsem kok.t“ a nic horšího se nestalo. Od té doby se takovým situacím vyhýbám. A teď si k tomu přidejte to všechno o čem píšu. A kolik podobných situací se dnes a denně děje?

Slyšení "hlasů" lze vyvolat uměle. 

Dokonce je to jednodušší než si kdo myslí. Samozřejmě musíte vědět co děláte. Je to stejné jako s programováním. Nepotřebujete k tomu nic "nenormálního".

Za určitých okolností postačí i počítač a specifický zvuk. 

Několik webu, diskuzí, článků o slyšení hlasů.

eMimino / Diskuze / Mé dítě slyší hlasy

Úryvek: ….“Trocha to zkrátím – v podstatě řekl že i když si říká že už bude hodný a nebude drzí tak pak mu ta hlava a ten hlas řekne co má udelat a on to udělá. Prý je to takový legrační hlas že se mu někdy musí i smát a že ho to pak mrzí, ale neumí mu odolat. Také říkal že někdy ty hlasy slyší venku….“

iDnes.cz / Slyšet v hlavě cizí hlas není nic neobvyklého / Může radit i šikanovat

  • Šikanovat? Vážně? #ironie
  • Dar, nebo prokletí? Řada lidí má zkušenost s neexistujícími hlasy. Pro někoho nemoc, pro jiného spirituální dar. V Česku roste hnutí s názvem Slyšení hlasů, v Evropě má tisíce stoupenců, všímá si článek z týdeníku 5plus2.

Hospodářské noviny / Slyšíte hlasy? Není to nemoc

  • Úryvek textu: „Slyšení hlasů je psychická realita, když člověk slyší hlas, oblasti důležité pro řeč a slyšení v mozku fungují stejně, jako když hlas slyšíte reálně.
  • Slyšet hlasy není schizofrenie, hlasy vás nesmí omezovat, důležitý je vztah s hlasem. „
  • K poslední větě mám značnou výhradu. Pochopíte proč. 

Rozhlas.cz / Mohou být pečující i agresivní. Slyšení hlasů je běžný lidský prožitek, říká terapeutka a adiktoložka

  • Když lidé slyší hlasy ve své hlavě, automaticky se nabízí, že je to průvodní jev nějaké duševní nemoci a že je třeba je umlčet vhodnou medikací.
  • Někomu ale hlasy nejen nevadí, ale mohou pro něj být i příjemnou společností.
  • O slyšení hlasů v Diagnóze F mluvila terapeutka a adiktoložka Lenka Škvorová.

Slyšíte mě? Jak jsem začal slyšet něco zvláštního.

balit
  • Jsem fotograf.
  • Několik let jsem pravidelně vyskytoval zejména v klubu Fabric (Ostrava) a fotil klubové akce = pravidelně ve společnosti, pohyb mezi velkým množstvím lidí
  • Rád pracuji na počítači v kavárnách, barech 
  • Opět tedy velké množství situací, jak došlo k tomu, že si mě všimla zmiňovaná skupina pitomců. Je možné, že všemu předcházel jen takový pokus, zda např. někdo v klubu bude reagovat na onen “zvuk vnitřního hlasu”. A byl jsem to mimo jiné i já. Mou výhodou samozřejmě byla mnohem větší viditelnost v davu (fotograf, podium, dj, focení skupinek)
  • A tím začly pokusy s tím, co a jak funguje na někom, kdo vůbec nemá tušení, že se něco podobného děje.
  • Pro úplnost dodám, že se v mém okolí pohybuje (či spíše pohyboval) člověk, který dle všeho o tomto problému něco ví, avšak vyhýbá se jakékoliv diskuzi. A to takovým způsobem, až to začalo být podezřelé. Navíc těch spojitostí či minimálně otázek je větší počet a mnohé se jeví jako tak dětinské chyby, že jsem jim původně nepřikládal význam (a onoho člověka jsem považoval za známého, proto mnohdy tendence spíše něčemu takovému nevěřit). 
  • Hned vzápětí další “náhoda” (možná inverzní inteligence oněch “inženýrů”, možná mé specifické osobní predispozice – tedy citlivý sluch, hyperakuze, specifický tinnitus). Začal jsem si uvědomovat, že něco není v pořádku (tedy ještě více v nepořádku než je běžné). Že slyším něco, co není úplně normální, ale zároveň jsem si naprosto jistý, že jde o uměle vytvářený jev. 

Začít slyšet

  • Dle mého názoru je nejprve nutno se tyto zvuky naučit poslouchat. Podobně jako v případě Nevidomých, kteří se učí vidět pomocí zvuku
  • Proto se ranná fáze projevuje jako jen občasné divné zvuky. Tu a tam nějaké slovo, zvuk co vás upoutá (zejména tedy zavolání jménem – na to mozek reaguje nejvíc). Tuto fázi zároveň považuji jako nejnebezpečnější. 
  • Jde o zcela novou situaci, mnoho otázek a žádné odpovědi, nejistota, člověk neví co se děje. V mém případě navíc spojeno s cílenou provokací a zcela otevřeným zneužitím právě prvku anonymity a faktu, že já nevím oč jde.
  • Je taky možné, že s tím souvisí nepravidelný spánek – focení klubových akcí, do postele jsem se dostával mnohdy až v 5 hod ráno. Ovšem pokud budu úpřímný – vždy jsem měl rád noční klid. Jsem zkrátka noční typ. 
  • Tak či onak – únava může způsobit, že mozek méně filtruje příjmané signály, což má určitou spojitost s popisovanou situací. Osobně se však přikláním spíše k intenzivní, cílené snaze mě tyto zvuky naučit či jako následek neustálého zkoušení co a jak funguje (např. v případě krádeže nějakého zařízení)
  • Většina lidí někde bydlí, někde pracuje, někam se chodí bavit a ten zbytek je zanedbatelná část dne. 
  • Já navíc pracuji na počítači, svou práci vystavuji veřejně. Ideálně kandidát na testování “zvuků”

(bude doplněno)

Jak to, že jeden slyší divné zvuky a druhý ne?

Slyšení hlasů / Faktory které mohou mít vliv na to, co kdo slyší

Jde o největší komplikaci v rámci tohoto problému. A to zejména z toho důvodu, že nelze nikdy s určitostí říct, co kdo slyší. 

Problém spočívá v prvé řadě v ohromném množství informací, které jsou takto vysílány. Jde o vysokofrekvenční zvuky, které jsou neslyšitelné. 

Slyšet je lze až v případě, kdy jsou záměrně udělány tak, aby se např zesílily ve zvuku ventilátoru, či, projíždějící tramvaje. Nebo třeba při spojení s konkrétním zvukem, který je vysílán cíleně u oběti díky zavirovanému počítači či telefonu. Nebo ještě hůř – povede se nějak přijít na tinnitus reliéf a zvuky / hlasy lze slyšet jen ve spojení s ním. 

Další faktory:

  • Běžný poslech
  • Prostor, prostředí
  • Okolní zvuky
  • Záměrné, nepostřehnutelné změny určitých zvuků (např vf pískání)
  • Vnucování tónů, akordů
  • Melodie
  • Nastavení ekvalizéru
  • Sluchátka + typ sluchátek nebo reprobedny
  • Zacpané uši či jen jedno. Rovněž závisí na intenzitě.
  • Věk, potažmo kvalita sluchu
  • Věk také ve smyslu velikosti zvukovodu
  • Tvar uší
  • Citlivost na určité frekvence
  • Vzdálenost od stěn. 
  • Natočení hlavy
  • Pokud více experimentujete, zjistíte, že vliv může mít i sebemenší změna ekvalizéru či přidání titěrného zvuku / šumu. Oproti tomu se někteří snaží být slyšet co nejvíc a ruší vše ostatní. Což považují za důkaz, že mají nejlepší zvuk. 
  • Rytmus
  • Počasí
  • Různé objekty, od kterých se zvuk odráží

Dále nutno brát v potaz:

  • Podmíněné reflexy
  • Dlouhodobé učení / podsouvání určitých “jinglů”, “melodií” = slovních spojení / reakcí. Prostě jako otravná hudba kterou si zpíváte pořád dokola, akorát že….
  • Vnitroskupinový jazyk
  • Slovní zásoba
  • Znalosti / Obecný přehled

Rovněž také prvky z oblasti, která je stále tak trochu neznámou:

  • Nadměrná citlivost se týká až 20 procent lidí. A většina o tom neví
  • Vnitřní hlasy v hlavě občas slyší všichni. Kdy už ale začíná jít o schizofrenii?

Proto není snadné zjstit, co se vlastně děje a zda skutečně dochází k obtěžování někoho konkrétního. 

Jak uvádím v základních informacích – skutečnou pravdu zná jen útočník a vybraný cíl. Ostatní mohou pouze hádat. 

Související informace

50 Hz

Šum a hudební sluch

V poslední době se také podařilo prokázat, že hudebníci ve srovnání s nehudebníky mají díky svému tréninku podstatně lepší výsledky v testech rozeznání řeči v šumu, dále lepší schopnost frekvenční diskriminace, tedy schopnost rozeznat rozdíly ve frekvenci tónů, a také lepší pracovní paměť, tj. schopnost si rychle zapamatovat sled dějů.

Kromě toho několik studií prokázalo, že hudebníci na rozdíl od nehudebníků více aktivují svůj zpětnovazební, tzv. olivokochleární systém. Ve sluchovém systému mozku se totiž vyskytuje velké množství nervových vláken, jež vytvářejí zpětnovazební okruhy – kontrolují zpracování informace shora.

Úryvek z článku Mozek a hudba na webu SANQUIS.cz

Rozhlas.cz / Život s citlivým sluchem

Mezi námi žijí lidé, kteří mají velmi citlivý sluch a vnímají i zdánlivě nenápadné nízkofrekvenční zvuky. To, co ostatní vůbec neslyší, jim způsobuje zdravotní potíže. Paní Libuše z Ostravy přiznává, že o tom už s nikým příliš mluvit nechce, protože se bojí posměchu. Je ale bezmocná. Jak se žije v zajetí zvuků, které většině lidí vůbec nevadí?
 
A dá se s tím něco dělat?
balit
V mém případě je mnohdy i hlasitost telecvize na hodnotě 1 moc 🙂. Ostatně, spoustu lidi z mého okolí by si rychle vzpomnělo na mé poznámky ohledně hlasité hudby. Ve společnosti jsou takové typy lidi vždy příjemným zpestřením 😃. Nyní jsem narazil na článek, u kterého si říkám, zda nemám podobně citlivý sluch. Takový život bych nenazval trýznivý . Je ale pravdou, že pokud člověk vnímá něco jinak, než ostatní, je někdy složité vše vysvětlit krátce a výstižně natolik, aby byl pochopen. A také v Ostravě slyším zmiňovaný NF zvuk.
 

Zobrazit celý článek na rozhlas.cz

Co může být jednou z příčin slyšení hlasů

  • Jednoduše fakt, že slyšíte na každé ucho trochu jinak. 
  • V mém případě to může být díky focení akcí v jednom hudebním klubu.
  • Díky tomu mám každé ucho citlivé na trochu jiné frekvence. Možná  je to jen shoda náhod. Tak či onak – je možné, že vzniká určitá rezonance, díky které slyším to, co má být slyšet podprahově.
  • Je samozřejmě také nutno přičíst to, že jsem si na dané zvuky již zvykl (ve smyslu rozpoznání = vím, že jde o parazitní, VF zvuk)

Rezonance vlastního hlasu a vliv na slyšení hlasů

Rozbalte příspěvek a přečtěte si více.

balit
  • Tato rezonance je mnohem, mnohem a i zde ještě několikrát mnohem více složitější, než si řada z vás myslí. 
  • Protože lidské tělo je zpravidla pohromadě celý život, má tuto rezonanci tak “načtenou”, že pozná jakýkoliv rozdíl.
  • Dokonce by se dalo říct, že tato rezonance tvaruje. (Zjištěno na základě vlastních věděckých výzkumů v technologicky nejvyspělejších laboratořích – Rezonance / Ten hlas znám)
  • A jak známo, mozek přes veškerou dvou dokonalost je také naprosto exemplární debil. Když nad tím přemýšlíte, dojdete spíše k závěru naivka. Tento fakt plyne z jeho předpokladu, že nikdo nebude páchat žádné zlo jako podprahové zprávy, manipulace.
  • Proto existuje možnost nenápadně podsunout nějaký fragment rezonance, kterou mozek / tělo považují za vlastní a ejhle – problém je na světě.
  • A říkám – li fragment rezonance = některé části mohou být a také jsou společné pro více lidí. 
  • K tomu postupně přimíchejte: tinnitus, zvuky ventilátorů a klimatizací, ruchy okolo vás, stojaté vlnění, zvuk větru a liparský tón

Schizofrenie. Vážně?

Předesílám, že za příznaky schizofrenie či paranoidní schizofenie jsou považovány: bludy, sociální dysfunkce, absence pocitů. Pokaždé jak toto čtu, tak mi naskakují žíly. Když vás, do prdele, obtěžuje skupina totálních sráčů a to soustavně a dlouhodobě, každý se vám jen vysmívá, nevěří – jak se asi má člověk cítit?  

  • Máme tedy dva druhy informací > 1. sémantická (neslyšitelný zvuk) 2. zvuková. Viz příspěvek: Zvuk, významy slov, semantika, informace ve vrstvách.
  • Co když všude kolem poletuje mnoho takových “sémantických” informací? Třeba ve formě zvuku, který neslyšíte, ale vnímáte?
  • Kolem poletují informace. Protože je neslyšíte, jsou to informace sémantického typu.
  • A nyní přidejte člověka, který je na takové podněty výjmečně citlivý (např elektromagnetická hypersenzitivita). 
  • Co je výsledkem? Takovému člověku v hlavě bliká každou chvilku nějaká informace. A nyní záleží na tom, jak se s takovou situací / člověkem pracuje. 
  • Mozek s tím problém nemá. Pokud jej naučíte potřebné programy, pracuje s takovou situací normálně – dokonce kreativně.
  • Je dobré, když je takový člověk vzdělaný – či má prostě přehled. Dokáže spojovat informace. 

Jenže…

  • Postoj dnešní společnosti je takový, že daný člověk zpravidla nemá možnost naučit se tento způsob vnímání informací zpracovávat
  • V ranné fázi se totiž projevuje tak, že zachytává informace nahodile. A zejména když je cílem obtěžování, kde je tento stav záměrem.
  • Takový člověk je vnímán jako duševně nemocný.

Souvislosti?

  • co se píše o schizofrenii (zdroj wikipedie) – Nejběžněji se projevuje sluchovými halucinacemi, paranoidními či bizarními bludy nebo zmatenou řečí a myšlením, a jde ruku v ruce s rozsáhlou sociální či pracovní dysfunkcí. 
  • Sociální a pracovní dysfunkce. Viz příspěvek: Sám proti všem
  • “sluchové halucinace” – viz Podprahový zvuk / Zvuk, který neslyšíte, ale váš mozek ano
  • “paranodiní či bizarní bludy” > viz Paranoidní představy a pocity. Co za tím ve skutečnosti stojí.
  • zmatená řeč -viz Obtěžování zvukem. Souhrn informací.
  • zmatené myšlení – viz Obtěžování zvukem. Souhrn informací.

Takže já se ptám – kde je problém? Já jsem přece jen fotograf. Z Ostravy.

Na závěr úvaha: pachatelé a vyhledávání takových citlivých jedinců + jejich následné zbavení se, jakožto svědků, pomocí odborné pomocí a léčení.

Přečti tento text.

Děkuji.

Manipulační technik.

Že jsou někteří lidé posedlí ovládáním jiných je známo. Že je sám manipulátor loutkou již méně. Jak se ale později ukázalo – existuje poměrně velké množství těch, kteří  “trénují” na nic netušících cílech. A to způsobem, který může zničit život.

Konkrétně v mém případě několikrát došlo na situaci, kdy někdo přijede na “trénink”, někdy dokonce zatroubí, aby jakože dal jasně najevo, že nemá strach. Jak se zdá, dotyčný považuje za samozřejmé, že s ním povedu nějaké “souboje” nebo se někdo přidá a zkopírují si “programy”. 

Mě to obtěžuje u práce. Nemanipuluji, protože mě to nějak nezajímá :).
Neumím lhát. Právě nastartoval auto a odjíždí.

Mimo jiné další ze situací, kterou provází “slyšení hlasů”. Zejména hlasy parazitní, které se baví tím, že je slyším pouze já, nikoliv “trénující” či případně ten, kdo se snaží pomoci.

Lidský hlas jako mocná zbraň

Zvuk lidského hlasu a rozhodování

Lidský hlas obsahuje velké množství informací, které mozek vnímá podvědomě. Tyto informace jsou uloženy zejména ve vysokých frekvencích. Těch, které jsou neslyšitelné a proto si je neuvědomujeme. Vlastně “neexistují”.

balit

Přečtěte si: Software, který se používá např v pojišťovnách dokáže v lidském hlase identifikovat až 150 hodnot

S lidským hlasem má každý člověk spojen zejména zvuk a ním spojenou konkrétní osobu. Mnoho lidí poznáme jen podle hlasu. Když nám někdo něco říká – soustředíme se vědomě na obsah sdělení – tedy slova.

Něco nás zaujme, něco nám příjde vtipné, něco jde “jedním uchem dovnitř, druhým ven”. Rovněž je důležité KDO nám něco sděluje, potažmo JAK to sděluje. Samozřejmě také OKOLNOSTI, za jakých to sděluje. Vlastně to vše je mnohdy ještě důležitější než samotné slova.

Pravidelně se ocitáme v situaci, kdy se musíme rozhodnout. Takto, nebo takto. A pro co se člověk pravděpodobně rozhodne? Pro příjemné nebo nepříjemné? A že je ta či ona varianta příjemná je jen důsledek řady souvislosti – zejména pak zmíněných “dat”, která vnímáme podvědomě.

A teď pozor!

Co když vám řeknu, že lze ovlivnit emoce pomocí “něčeho co neexistuje?”. Samozřejmě tím myslím vysokofrekvenční zvuk, potažmo rezonance. Co když je možné, aby jedno a totéž sdělení bylo stejným člověkem vnímáno jednou jako “velice vtipné / přínosné” a podruhé “nezajímavé / divné”? A co víc – je nutno zahrnout i fakt, že lidská paměť je všechno možné jen ne to, na co se lze spolehnout. A tak když v určitý moment děláme rozhodnutí a rozhodujeme se pro variantu A, protože s ní máme spojenu “pozitivní emoce” – děje se vše rychlostí blesku. Řada detailů se již vytratila a zůstává jen “dobré / příjemné / pozitivní emoce = chci” nebo “nepříjemné, nelíbílo / negativní emoce = nechci”.

Aby to bylo ještě neuvěřitelnější – představte lidský hlas jako dvě části:

  1. Jedna je malá a obsahuje tu nejprimitivnější formu sdělení – jen slova. V podstatě je až směšné, že něco, co je tak neefektivního, pomalého je zároveň vnímáno jako to zásadní.
  2. Druhá je velká. Mnohem větší. Je napěchována množstvím dat, které mozek zpracovává podvědomě Není třeba abyste měli kontrolu nad něčím důležitým :).

Nyní se oddělí část 1. Tedy to, co slyšíme, to co vnímáme jako zvuk a slova. Co zůstane? V podstatě nic. Prázdno. Ticho. Reálně velký soubor dat, které mozek zpracovává jako počítač. Navíc se nemusí zatěžovat banalitama jako nějaké slova, věty, příběhy.

Tento soubor dat lze použít:

  1. Jako zvuk, který člověk vědomě neslyší = vůbec si neuvědomuje, že na něj “někdo mluví”. Lze tak cíleně ovlivnit něčí rozhodnutí. Vybraná informace je v paměti uložena jako “pravda”, ten či onen člověk se “zdá důvěryhodný”, z něčeho máme “takový divný pocit” atd. Jde zpravidla zejména o “první dojmy”, ale ty jsou často něco, na základě čeho zvolíme variantu / trasu B a pokračujeme již pouze tímto směrem. A nikdy se nedozvíme, že varianta A byla mnohem lepší volbou. Dokonce stačilo nedát na první dojem a něco málo si ověřit. Mezitím už padlo dalších 49 drobných rozhodnutí na trase B…..
  2. Pro kombinaci s jiným sdělením. Zpravidla jsou využity jen určitá data. Např je k dispozici nahrávka, kde někdo zvládl velice těžkou zkoušku, vyhrál v loterii, potkal ideálního partnera, získal vysněnou práci a nebo naopak někoho ztratil, měl neuvěřitelný vztek, byl psychicky na dně. A tyto emoce se promítly / uložily ve formě dat pro podvědomé zpracování. Na ty reagují lidé určitého typu zpravidla stejně či alespoň podobně. Jiní zase přesně naopak. A některé jsou prostě léty ověřená “tutovka” a každý je vnímá pozitivně. Vznikne tak sdělení, které je vnímáno přesně tak, jak je potřeba. Tedy pozitivně či negativně. Uplná pitomost nám příjde nepochopitelně směšná + ten, kdo ji řekl spojen s pozitivní emocí (která bude stěžejní prvek pro případné pozdější rozhodování). A nebo naopak je nám nějak nepříjemné to, co někdo říká, vlastně on je nám nepříjemný. “Já si pamatuju jen toho debila vlastně. Jo počkej, teď jsem si vzpomněl/-a ještě na někoho…..” (přitom za normálních okolností by tomu bylo třeba přesně naopak)

Obě varianty jsou problém. Samozřejmě ta první mnohem větší. A je to právě prvek, který je zneužíván v řadě oblastí. Já se s touto praktikou setkal u problému jménem Gangstalking. V několika případech jsem byl totiž nepochopitelně vnímán jako pozitivní prvek. Tady něco nehraje :D.

Přečtěte si: Věř svému vnitřnímu hlasu. OK. A který to je? / O zvuku, který může být vnímán jako vnitřní hlas

Celá tato problematika má samozřejmě ještě řadu dalších aspektů. To zásadní však bylo sděleno.

Vím, že tohle už čtou jen fajnšmekři, ale na fotografa dobré ne? 😀 (no a pak je zde samozřejmě tento typ informací, které tu a tam spolehlivě zlikvidují hodiny pracného budování pozitivní emoce. Což naštěstí neřeším jelikož si to neuvědomuju “Jo, Adam, on je jak autista”. A nebo je to až toto komentování? Kde je vlastně ta hranice?

Zneužití zvuku lidského hlasu 

Existuje software (נוצר בישראל / vytvořeno v Izraeli 🙂 / Mosad zdraví), který dokáže v lidském hlase detekovat na 150 hodnot  (jak se člověk cítí, zda mluví pravdu, na co myslí apod.). Tento software je používán např. v pojišťovnách při nahlašování pojistných událostí. (nyní připojte myšlenku – hacking, radiohacking + někoho zaujalo + snaha okopírovat. Či jednodušší varianta – zaměstnanec + zkopírování)

balit
  • Pomocí hlasů jsou vytvářený / podsouvány různé entity (dívka, muž, chlapec) a mnohé scénáře (podrobněji viz scénáře níže)
  • Hlasy slouží rovněž jako nástroj k ovlivňování rozhodování / manipulaci s emocema (zejména v případě, že si člověk neuvědomuje oč jde a dané zvuky / hlasy vnímá podvědomě)
  • Pokud jsou vnímány vědomě – účinek je prakticky nulový (proto v takovém případě snaha soustavně vnucovat: Jakékoliv rozhodnutí je výsledkem manipulace / To, co jsi řekl ti jen někdo napověděl. Pachatelé se tak snaží o určitou formu operantního podmiňování). Dochází k obtěžování / provokování skupinou pomatenců, kteří oběť neustále zahlcují vykřikováním totálních nesmyslů. Na jejich hlasy je navíc aplikován některý z efektů, aby hlas zněl co nejotravněji. 
  • Hlasy jsou modifikovány zejména pomocí rezonátorů. Případně pomocí efektů jako chorus, flanger, delay, echo, vocoder.
  • Mnohé lze řešit pomocí softwaru na produkci hudby. (Např.: FL Studio, Ableton live)
  • Díky rezonátorům stačí pouze šeptat. Proto i když se zdá, že pachatel musí křičet a někdo jej tedy musí slyšet – mnohé části jsou řešeny jen rezonátorem, který je aplikován na tiché šeptání. 
  • Tento princip lze použít i pro různá emoční zabarvení. Mé osobně se nejsnáze “emoce” vytvářely pomocí efektu Flanger. Konkrétně hlas, který zněl jakoby roztomile smutně, či velice vesele. Šlo jen o zevrubné “zkoumání”. V případě, že se tomuto někdo bude věnovat více, lze připravit věrně znějící “hlasy”.
  • Rovněž znám způsoby, jak jednoduše vytvořit opravdu přesvědčivý dětský hlas (včetně šišlání) či jiné.  
  • Tento prvek je zároveń používán jako jedna z provokací = pachatelé tvrdí, že jim takto nepůjde nic dokázat, protože hlasy nejsou jejich.
  • Právě u zkoumání zvukových postupů, které souvisí s hlasy jsem si všiml několika zásadních prvků, které by možná potěšily i nejednoho vědce / neurologa / psychologa atd. Konkrétně jde o specifickou část lidského hlasu, která je relativně “unikátní” ve smyslu jednotlivce. Pokud se tato frekvence modifikuje, dochází k zajímavému psychologickému jevu. V mém případě šlo spíše o zábavu – člověk začne mluvit zcela jinak. Začnou jej najednou napadat odlišná slovní spojení, stejně jako “styl”, jakým mluví. Samozřejmě – čim více rozumu člověk má, tím více se tímto pobaví a případně nějak ponaučí (např začne mluvit slovensky, rapuje v angličtině aniž by ji nějak zvlášť ovládal apod.). Avšak…
  • Právě toto může být jeden z prvků, z kterého jsou deviantní primitivové v tranzu. Tedy že si nastaví určitý typ hlasu a najednou začnou mluvit jako někdo úplně jiný. Právě takto vznikají naprosto bizarní kombinace, kdy jedinci s absurdně nízkým intelektem mluví jako někdo “z jiného světa” (rozumněj např. vzdělaný, postarší pán). Výsledkem je situace, kdy “na první poslech” relativně příjemný hlas popisuje něco naprosto tupým způsobem a to za použití relativně vytříbené, spisovné češtiny. Je však zřejmé, že mluvčí tato slova jen opakuje jako “úryvek písně” a nechápe jejich význam. Říká je jen proto, že “znějí chytře” (tudíž je opakuje v každé druhé větě)

Mozek a nevědomé (automatické) zpracování zvuku / hlasu

  • Jak bylo zmíněno – lidský hlas obsahuje velké množství dat, které mozek zpracovává z našeho pohledu na nevědomé úrovni. Výsledkem tak je, že z některých lidí máme máme takový a z jiných onaký pocit. 
  • Malá odbočka – člověk skutečně určitým způsobem vibruje, ale také rezonuje (zjistěte si, v čem přesně spočívá rozdíl). Tím spíš když na vás mluví třeba takový pan Moravec, nebo naopak ženský hlas, což je sametová vibrace (nyní mimo TO – ukázky šumů, v kterých je toto zřejmé, brzy zveřejním)
  • Nyní zpět. Právě díky podvědomému zpracování dat si oběť tohoto obtěžování postupně navyká na jednotlivé typy hlasů a lze tak poměrně přesně rozpoznat, co daný jedinec chce sdělit. A to zhruba za 0,4 s. To je mimochodem čas potřebný k tomu, aby mozek rozpoznal píseň, kterou znáte. A spojení s hudbou není nikterak náhodné!
  • Řeč je v podstatě také zpěv. Řadu samplů / obtěžujících nahrávek lze popsat jako krátké jingly (či a či a čičiči, běžte všichni do Nejči – nejči nábytek. Když nevíte co by – najdete to v OBI). Pachatelé jejich skládáním vytváří řadu různých sekvencí (viz scénáře). 
  • Narozdíl od hudby jsou pochopitelně tyto “nápěvky” něco naprosto odporného a nechutného. Alespoň z pohledu oběti. Jen výjmečně lze “zachytit” něco pěkného (zpravidla o víkendech)
  • A POZOR!!! > stejný princip je zodpovědný za to, co se aktuálně děje. Konkrétně např situace, kdy teenageri zcela stejně “zpívají” fráze jako “tyy p.čo” “No dooo p.če” a také “jak?” místo “cože?” a podobně vulgární. Výraz “kámo” už pak asi netřeba zmiňovat. Právě toto je výsledkem “vlivu” primitivních pachatelů, na které podávám trestní oznámení. Zejména pak z toho důvodu, že identických metod je zneužito k: nabádání k trestné činnosti, útoků na veřejné činitele, nabádání k sebevraždám, spáchání atentátu apod. Proto mi nikdo nemůže mít za zlé obavy, že také může jít o specifický teroristický útok a brzy to zde má být podobné jako např. v Německu (což by jistě nikomu nevadilo, akorát že nyní jde zejména o negativní stránku věci – migrace, útoky, konflikty).

Souvisejicí informace

  • Hackerman
  • Privacy Threats through Ultrasonic Side Channels on Mobile Devices
  • SurfingAttack: Interactive Hidden Attack on Voice Assistants Using Ultrasonic Guided Wave

Zneužití hlasů

Problém spočívá zejména situaci, kdy si neuvědomujete, že na vás někdo mluví. Jak je to možné? Na podobném principu funguji viry Surfing attack, či Dolphin attack, které napadají zejména mobilní telefony pomocí ultrazvukových vibrací a hlasové asistenty / příkazy, které zařízení vyhodnotí jako hlas patřící majiteli telefonu. 

balit
  • Nebude překvapením, že na hlas reaguje mozek poměrně intenzivně
  • Lze takto do určité míry ovládat lidské emoce
  • Např metoda Surfing attack má i svůj web (přehledně zpracován). Na webu jsou dokonce uvedeny konkrétní frekvence pro různé typy telefonů. 
  • Mimo jiné by šlo takto vysvětlit “brnění nohou”, které lze ovládat zvukem a také sluchem. 
  • Díky možnosti simulovat / napodobovat hlasy rovněž dochází k psychické šikaně pomocí hlasů, které patří konkrétním jedincům (některé znám osobně). Toto je závažný problém sám o sobě. Poslední dobou se tak často děje např. ve spojení se jmény D.S., M.J. atd. 
  • Stejný princip je rovněž použit k situacím, kdy je někdo šikanován / obtěžován hlasy, které patří např kamarádům, zemřelým rodinným příslušníkům – obecně tedy těch, kde je zřejmá silná citová vazba
  • Hlas často slouží jako podkres, který je vnímán podvědomě. Lze tedy např. slyšet nadávky, kde nosným zvukem / “zvukem hlasu” je např dětský pláč (je možné, že upoutává zejména ženy)

Více příspěvků na toto téma v sekci lidský hlas

Zobrazit

Gangstalking.

Trestný čin, který prý neexistuje.

Mimo jiné jde o ovlivňování emocí a zneužívání podprahových informací. Nikdo tomu nevěří. 

A tak si z toho dělám srandu, píšu podrobně každý detail a přicházím na různé zajímavosti. Lidé, kteří ani netuší, že zvuk může mít i více než 20 000 Hz, mě mají za šílence, protože to co píšu neexistuje a navíc to není možné. Odehrává se na celém světě.

Dalším zpestřením je, že člověk slyší parazitní zvuky, které neslyší nikdo jiný. Naštěstí většinou jen hlasy :-). I to jsem vyřešil. 

Takže: Výplod mysli, neexistuje, není to technicky možné. Souhlasí policie i psychiatr, ke kterému jsem byl eskortován (“Mám dotaz. Vy si myslíte, že jsem dobrovolně přišel, abych utíkal. Chápu to správně?”). Pan Prof. MUDr. Cyril Höschl DrSc. FRCPsych. odborně definoval jako “výplod mysli”.

Google nabízí 651 000 výsledků. 
Několik z těchto “nemožných” postupů je / bylo oficiálně patentováno. 

Podrobnosti
  • Doposud jsem nepřišel na způsob, jak vyjádřit tu jedinečnost, důležitost a zároveň s tím spojené neuvěřitelné přehlížení takových informací
  • Jakmile pochopíte základ, sednete si na zadek z toho co vše vám začne docvakávat.
  • Řada podobných pokusů ztroskotala na nečekaném protivníkovi – Lidé a jejich názory

Že nejsem zas tak mimo dokazuje i to, že byla zrušena skupina Slyšení hlasů na FB, kde jsem přidával odkazy na tyto informace. Ani mě to nepřekvapuje. Kdybych byl idiot, co má k dispozici tyto postupy, první co bych udělal je podobná skupina a sběr “slyšících”.

O co jde?

Vezmu to chronologicky:

  1. Stal jsem se obětí trestného činu – zneužití specifických postupů, problémové řešení. Problém se týká mnohem více lidí, než se na první pohled zdálo. (“Jak?” místo “Prosím?”). Viz rubrika Gangstalking
  2. Boj / spojování informací / věř sám sobě – uvědomování si, že to, co se mi děje je přece vysvětlení pro řadu podobných situací. Jak to, že jsem jediný, kdo si to uvědomuje?
  3. Parazitní zvuky / slyšení hlasů – mám kompletní, reálné vysvětlení tohoto jevu. A tím spíše jsem v šoku z toho, jak jsou tyto situace zpravidla řešeny. Navíc se dokonce zdá, jako bych byl první, kdo má takto podrobné informace. Už jen tento fakt je něco, co mi nesedí. 
  4. Člověk / lidské tělo / mozek – je tolik informací, které jsou doslova zásadní a nikde se neřeší. Nikdo o nic nemluví. Jak je to možné? 
  5. Takto jste o světě asi nepřemýšleli – často se říká, že svět řídí nějaké tajné spolky (mnohdy spojeno např. s Ilumináti, rodina Rockefellerů, zednáři) apod. Nene! Víte kdo? Obyčejní lidé – radisté. Normální i nenormální. Chytří i debilové. Slušní i prasata. Ten takhle, jiný zase takto. A víte jak? Příběhy, scénáře, historky, 100x opaková lež, ale i boj za normální svět. Je jich mnoho, je to v podstatě “organismus” sám o sobě / synchronicita.

    A také jsou zde postupy z bodu 1. A to je právě to. 

 

Základní problém je totiž v tom, že normálních lidí je všude kolem dost. Ovšem debilové byli vždy více slyšet. A takhle se to táhne od pradávná. Malá skupinka, v podstatě zbytečných, primitivů ovlivňuje a kazí radost mnohem početnější skupině normálních lidí. A tento vzorec má své limity. Je čas na změnu.

Neil Degrasse

Na otázku, jestli je sám věřící, odpověděl: „Součástí popisu všech vyšších bytostí u všech náboženství, která znám, je několikrát zmíněna jejich laskavost. Když se podívám na vesmír a na všechny způsoby, kterými se nás snaží zabít, nedaří se mi v tom onu laskavost zahlédnout.“

Existuje tolik zajímavého, o čem se doposud v podstatě neví. Existuje tolik naprosto úžasných nápadů, o kterých se nemluví protože #vysmech #ostych #stereotypy. Asi tento text ještě mnohokrát změním, ale ta základní pointa tu je :).

Letový plán je tedy zhruba následující:

  1. Co když je to trochu jinak? – něco, nad čím jste doposud nepřemýšleli
  2. Problém – detailní rozbor, souvislosti, úvahy
  3. Sdílení těchto informací / Případná korekce informací / Spouštění drobných situací, které v dostatečném počtu mohou změnit dějiny. Ale nikdo si to neuvědomí, protože se to tak prostě normálně stalo. 
  4. Edukace / Zajímavé přínosné informace – technologie, lidské tělo a mozek, hra jménem život, informace o kterých se příliš neví. “To je neuvěřitelné, jak jsme ten lidský mozek, potažmo přírodu celkově a nebo vlastně úplně všechno podceňovali”
  5. Sdílení nápadů, zlepšení, myšlenek, jak něco dělat lépe, spojovat – “ty vole, ty máš teda nápady, jsi jak malé naivní dítě” > “no však jo, a co jako? Díky komu asi čteš tento text na tom, na čem jej čteš? Já řeknu blbost + někdo další řekne blbost. A najednou to bude převratný nápad. Jen to chtělo přidat tu jednu informaci. One more thing….” > ty vole – telefon? Všiml sis, že mobilní telefon už je dávno vynalezený? Přistaň zase” > “Aha, jo takhle si to myslel….to MĚ nenapadlo.”
  6. Horizont

Odpovědi na předpokládané otázky (kladené spíše zejména negativní menšinou)

Normální člověk ví, že primárně jde o to, o čem píšu = možnost přínosných a zajímavých informaci. Pokud ne = nebude dál číst NEBO napíše svůj názor.

  • Takže ty přiznáváš, že něco dokážeš slyšet / vnímat – ano
  • Takže co když to o čem píšeš není z tvé hlavy? – nikde nic takového netvrdím. Ale vše, o čem píšu je vždy důsledek / výsledek nějaké situace předchozí + spojení určitých souvislostí, nálady, možností, myšlenek. Netvrdím, že mám vždy pravdu. Jsem však přesvědčen, že tak, jak jsem to poskládal já, s využitím veškerých dostupných možností (což je standardní situace), to dává smysl, jde o hmatatelné a reálné prvky, je možné dospět ke konkrétním závěrům a úvahám o řešení.

    A když to úplně zjednoduším – jde o možnosti, mé úhly pohledu. Dokonce mnohé jsou tak obyčejné a všudypřítomné, že není možné, aby o tom nebyl žádný dokument, web, cokoliv.

  • Proč to píšeš tady? Vždyť budeš vypadat divně. Jsi fotograf, tak proč řešíš kdo řídí svět?  – na to jsem přípraven. Navíc hlavní je problém, který se týká mnoha lidí. Vše následující jsou jen souvislosti, možnosti. Dal dohromady takové množství informací, aby vesměs NEŠLO říci > co to je za nesmysl? Vždy je popsán problém, jak probíhá, souvislosti a případné řešení. Pokud tedy někdo zareaguje stylem “Co to je / Je to nějaké divné / Nechápu o čem píšeš” > dělá to buď záměrně, přečetl si jen věty, které obsahují “slyšet” + “hlasy”, neumí přemýšlet.

    Jediný problém může nastat díky tomu, že vše u mě probíhá již několik let. Mnohé tedy beru jako samozřejmost (to neznamená že to akceptuji) / to už znám / to už vím / s tímto mám spojeno mnoho souvislostí a tedy řeším automaticky / a může se stát, že jsem nedodržel potřebný odstup / nadhled (taková profesní deformace)

  • Další klasický konspirační web. Ještě napiš o mimozemšťanech a CIA – o nich až později :). A nejde o žádné konspirační teorie. Jde o konkrétní, reálně se dějící situace, které se týkají mnoha lidí. I tebe. A také neuvěřitelné , nepochopitelné zážitky během snahy je řešit .
  • To co píšeš je přece nesmysl / To se nemůže dít / Proč by to někdo dělal? – Reaguješ jako 99,5 % lidí. Tolik k tvé vyjmečnosti. Nejsou to nesmysly, vše o čem píšu je reálně možné a také popisuji jak. A právě fakt, že mnoho lidí reaguje přesně takto je důvod, proč se taková situace může dít.

     

Nebo ještě jinak. Co je vlastně tak neuvěřitelného na tom, že:

  • Došlo k nějaké situaci (nabízím několik naprosto primitivních možností)
  • Díky tomu mohou deviantní jedinci skrytě, anonymně sledovat / obtěžovat jiné lidi
  • Nikdo nevěří, že by se něco takového dělo. Ti, kteří tvrdí, že ano “vypadají nějak divně / měli by se léčit”. Proto si tito primitivové dovolují stále více
  • Já vše zveřejňuji. Což samozřejmě skupinku mentálů strašně štve. Tím spíš je nyní jeden z pilířů tohoto činu (dělat vše tak, že to jakoby neexistuje) nyní značnou nevýhodou.
  • Souběžně s tím vším nacházím mnoho nevšedních informací, všímám si mnoha detailů / situací, nacházím nové pohledy, možnosti, vysvětlení. Najednou do sebe vše až nečekaně zapadá (ale o tom je přesvedčen každý mimoň, že :)). Ale sami poznáte, že na tom opravdu něco je. Uvidíte. 

Už se blížíme ke konci začátku.

Nyní by teoreticky měl být vyřešen úvod do tématu. Nikoho by neměly rozptylovat nějaké nejasnosti. A že ten úvod by mohl být trochu podrobnější #ironie? Na základě mnoha předchozích zkušeností je toto zatím nejlepší možná varianta, ke které jsem dospěl s cílem zamezit jakýmkoliv komplikacím pocházejícím:

  • z nejasností
  • z faktu, že jde o specifické téma, na které má většina lidí navázáno mnoho zavádějících asociací. Úspěšné řešení tedy vyžaduje poněkud (teď asi vtip dne – který však pochopí jen lidi co mě znají) strategičtější postup
  • ze zkušenosti předchozích osamnělých bojovníků, že řada pokusů ztroskotala na nemožnosti plně se soustředit a tedy ne zcela vhodnému způsobu prezentace ale hlavně na nečekaném protivníkovi > lidé a jejich názory 
  • ze situace, že je někdo debil
  • z faktu, že metodika “jedna paní povídala, akorát že já to řeknu po svém” občas zbytečně žere energii, proto každý, kdo bude říkat cokoliv, co nebude mít podloženo vlastním názorem, který vychází z konkrétních informací, jednoduše velice rychle zjistí, že je fakt idiot a ještě si to musí sám trapně přiznat a raději teda bude mlčet nebo si nejdřív přečte o čem píšu teda. 

Jak jsem již uvedl, jako první je zde problém. Naštěstí mnozí z vás jej nevnímají jako problém. V podstatě o ničem takovém ani neví.

1. Máte se dobře? Všechno klape / hraje (#zarovka)? –  Výborně / Víc takových lidí

  • Tady máme jasno. Víte, že ty správné informace se vždy hodí. A taky je dobré “být připraven”. 

2. Cítíš, že se něco děje ale nechápeš co. Nevíš jak to máš vysvětlit. 

  • možná, že se ti děje něco podobného jako mě. Taky možná patříš mezi lidi, kteří jsou citlivější na určité podněty. aniž by si to uvědomovali.
  • když se o tom chceš bavit, nikdo ti nevěří a nebo doporučují léčení. A tak to raději buď neděláš, nebo věřís, že ten, kdo si říká doktor asi ví o čem mluví. 
  • možná, že (zde možno dosadit jakoukoliv hodnotu / slovo)
  • protože možná jako u mě – neexistuje žádný důvod, aby se něco takového dělo. Jen prostě nemáš čas věnovat se něčemu, co by zaměstnalo na nějakou dobu celý tým odborníků

3. Obory duchovno, ezoterika, vesmírní lidé apod.

  • zejména určité obory jsou pověstné svým stylem, názory, postojem k životu (který někteří borci vnímají jako naprosto nepoužitelný). A právě z těchto míst pochází mnohé zajímavé podněty. A zároveň tato místa mnohdy nabízí jednoduché cíle. Jednoduché ve smyslu “slušní, nekonfliktní lidé se dobře “otravují”, oni věří všemu”
  • Ale také takový ten zamrzající úsměv a nebo právě ten úsměv “kurňa, to není možné”, že mnohé co se točí kolem nějakých čaker, barevných obrazců, chození na boso, energií, vibrací je blíž skutečnosti víc, než by kde kdo čekal. Jenom ti lidi to prostě nějak neřeší a prostě “používají” / “zkouší to nejlepší lazení” / “to umí nacítit”
  • možná vše vnímáte správně, jen je třeba některé detaily uvést na pravou míru
  • možná, že je vše úplně jinak. A nebo možná najednou rozlousknete ten problém, kdy pořád něco nesedí. Dokážete lépe rozlišovat něco, co se tváří jako jedno a to stejné. To vaše zůstane a zaměříte se na problém. 

Hacking / Radiohacking

Viry, malware, phising, DNS hijacking, sociální inženýrství atd.

Nejsem fanatik. Jsem normální člověk, který tyto věci taky nějak zásadně neřešil. Jenže poté se objevil problém a já začal zjišťovat, že je až bizarní, jak moc jednoduché je získat přístup do něčího počítače vs. postoj lidí ke snaze na toto upozornit. 

Hackování je mnohem snažší než si většina lidí myslí. I naprostý laik může během chvilky najít na internetu informace, jak se někomu dostat do počítače / telefonu. 

Poté jde zpravidla o získávání citlivých, osobních dat (keylogger – zaznamenává stisk každé klávesy a tajně posílá na zvolenou adresu nebo email). Běžný uživatel v podstatě nemá absolutně šanci cokoliv odhalit. Málokdo věnuje takovým tématům pozornost a postupně tak narůstá problém, o kterém se dlouhodobě neví. Zpravidla se každý podobným informacím zasměje. 

To není domněnka, to je jednoduše fakt, na který jsem přišel díky problému, který dlouhodobě řeším. Viz sekce Gangstalking. 

Hypersonický úřad

Číst

Šum
to je um

Pohled na šum tak, jak jej neznáte.

Zobrazit

Hackerman

Hacking, radiohacking. Je to tak snadné.

Zobrazit

22

“Správný muž na nesprávném místě dokáže změnit běh tohoto světa.”

číst

Informace spojené se zvukem

Zobrazit

Skutečné vysvětlení pro fenomén slyšení hlasů. 

Já, fotograf, žijící v Ostravě – detailně jsem zmapoval jev, s kterým si neporadí kdejaký psycholog, respektive odborná veřejnost. A navíc si troufám tvrdit, že dochází k řadě naprosto mylných diagnóz, které lidem minimálně komplikují život a nevedou k řešení. Tedy dovolil bych si drobnou korekci podkladů pro studijní obory: psychologie. Tak určitě. Pane Popelko, vy berete nějaké léky? 🙂

Zobrazit
2023 © Walter Mitty
  • Novinky na webu
  • Blog
  • Případ století
    • Podrobné informace
    • Sám proti všem?
    • Můj příběh
    • Téma: Slyšení hlasů u nás a ve světě. Běžný jev.
    • Téma: Radiohacking, SDR
    • Téma: EVP. Fenomén elektronického hlasu.
  • Zajímavé témata
    • Téma: Iluzionista
    • Téma: Šum to je um
    • Téma: Vidět zvuk
    • Téma: Hackerman
    • Téma: Magnetické pole
    • Téma: Rezonance
  • Za horizontem událostí
    • Přehled
    • Badatelna
    • Továrna na sny
  • Ostrava
  • Obrazy a tisky
  • Lidé
  • Nápisy
  • Kontakt
  • Nezařazené příspěvky