Myšlení #2
Myšlení: Znamená v širším slova smyslu souhrn všech vědomých mentálních (psychických) činností, v užším slova smyslu jejich nejsložitější a patrně jen člověku vlastní část, která je schopna abstrakce a reflexe.
Jiný pohled na rezonanci.
Následující informace mohou bolet. Ale také zachránit mnoho životů.
Nejprve krátký příběh
Krátký příběh:
Proč jsi to udělal? Já prostě nevím!
Kolikrát jste vy, nebo někdo z vašeho okolí zažili tuto situaci? Že jste udělali nějakou naprostou pitomost a buď jste měli štěstí nebo toho litujete dodnes?
I já sám něco takového zažil. Bylo to před 12 lety, kdy jsme v rámci firemního team buildingu sjížděli řeku Sázavu. Pak byla pauza u jednoho splavu. Já najednou dostal chuť skočit z cca 3 m okrajove zdi do tůňky pod splavem. A to aniž bych věděl kolik tam je vody. Dobrých 5 min se mi pořád v myšlenkách přebíjelo Ano, ne, proč ne, ale jo zkus to, ne, protože….
Stojím zaraženě ve vodě ani ne po pás.
Vody bylo o dost méně než jsem čekal. Ale naštěstí dost na to, aby mě jen zabolely záda a hlavou mi problesklo „já jsem kok.t“ a nic horšího se nestalo. Od té doby se takovým situacím vyhýbám. A teď si k tomu přidejte to všechno o čem píšu. A kolik podobných situací se dnes a denně děje?
Za normálních okolností si řeknete – běžná situace, zkrat, nerozvážnost apod. Nyní si přečtěte následující informace.
Liparský tón
Liparský zvuk nebo Liparský tón je zvuk, který je vytvářen větrem při průchodu objekty nebo skrz ně. Pro staré Řeky pocházel tento zvuk od vládce větrů. Proto se mu také říká hlas boha Aeoluse (the voice of Aeolus).
Každé místo má svůj tón
1969 / Alvin Lucier.
I am sitting in a room.
Jedním z Lucierových nejdůležitějších a nejslavnějších děl je I am sitting in a room (1969), ve kterém Lucier nahrává sám sebe, jak vypráví jednoduchý text, a následně pouští nahrávku zpět do místnosti, znovu ji nahrávajíc. Nová nahrávka je pak znovu puštěna a nahrána a tento proces je opakován znovu a znovu. Protože každý pokoj má svou charakteristickou frekvenční závislost doznívání, určité frekvence jsou postupně zesíleny tím, jak vlny rezonují v pokoji, až se slova nakonec stanou nesrozumitelnými, nahrazena úplně souznějícími harmoniemi a tóny samotného pokoje. Přednášený text popisuje právě tento proces – začíná slovy: „Sedím v pokoji, odlišném od toho, ve kterém jste teď vy. Nahrávám zvuk svého hlasu.“ a končí: „Považuji tuto činnost ne tak za demonstraci fyzikálního faktu, jako spíše za způsob, jak vyfiltrovat z mojí řeči jakékoliv neobvyklosti, které by mohla obsahovat,“ čímž poukazuje na své koktání.
Šumivé vzorce
Ventilátor u počítače, otevřené nebo zavřené okno, klimatizace, ventilátor v autě, dychání nosem, vítr, noční šum města. To všechno jsou různé šumivé vzorce.
Prakticky nikdo si neuvědomuje tento zásadní akustický prvek. Jde o velice složité zvuky.
Je však nutno uvědomit si několik základních bodů:
- Ty "nejkvalitnější" šumy uslyšíte jen v reálném světě. Stejně jako požitek z hudby naživo, kde se projevuje Hypersonický efekt (aniž byste to tušili).
- To, že jde o složité zvuky ovšem neznamená, že je nelze zneužít primitivním způsobem.
- Takovou situaci si lze představit např. jako tichou hudbu, kterou někdo přehluší vulgárních, primitivním hip hopem / rapem, nebo jak se jmenují ty sračky, co někteří dnes produkují.
Šum je vlastně rezonance, která má mnoho vrstev.
Několik příkladů:
- Zvuk větru
- Ventilátory
- Chlazení počítače
- Klimatizace
- Průvan
- Zvuk pneumatik
- Šepot
- Zvuk topení
- Otevřené / zavřené okno (ventilačka)
- Vzduchový sloupec = uzavřený prostor (větrací šachty, místnosti, komíny, prostor mezi domy, přirozená frekvence)
- Určitá místa v místnosti
- Dýchání (nos. ústa)
- Zvukovod (uši)
- Tělní dutiny
- Různé šumy, které vznikají pohybem atd.
Ultrazvuk.
Následující body nejsou nějaké teorie, či domněnky. Jde o reálné, podrobně zdokumentované postupy. Mnohdy objeveny např již v 70. letech minulého století. Nyní pouze krátce. V dalších částech webu je vše podrobně vysvětleno.
Pomocí vysokofrekvenčního zvuku (ultrazvuku) lze ovlivňovat zvuky o nižších frekvencích.
- Přesněji rečeno – zvukem, který je pro člověka neslyšitelný, lze ovlivňovat frekvence / zvuk ve slyšitelném pásmu = Jevy známé jako Slyšení hlasů, Fenomén elektronického hlasu, Duchové, Astrální bytosti apod.
Lze vytvořit zvuk, který člověk vědomě neslyší, avšak mozek ano.
- Tedy lze na někoho mluvit, aniž by si to uvědomoval, ale mozek vnímá slova. Jde v podstatě o podprahové informace.
- Jak si něco takového představit? Zjednodušeně: Např. máte poslat důležitý email. Věnujete se však něčemu jinému. Když na vás promluvím pomocí zmíněného zvuku, najednou vám v hlavě naskočí “Ha, email. Málem jsem zapomněl /-a”. = Podprahové informace, ovlivňování / podsouvání myšlenek.
Pomocí ultrazvuku lze přenášet data
- Díky vysokým frekvencím je takřka nulová šance, že si toho všimnete.
- Existují podrobné studie na toto téma
- Používalo se v marketingu
- Některé viry se zaměřují právě na přenos dat ultrazvukem (např. Surfing attack)
Vysokofrekvenční zvuk má vliv na elektrickou aktivitu mozku.
- Tomuto jevu se říká Hypersonický efekt. Existuje o něm řada studií.
Ultrazvuk a emoce
- Protože jsem sám schopen podobné zvuky vytvářet, vím co je / není možné.
- Určité rezonance / vibrace mohou u člověka vyvolat agresi, či jinak ovlivňovat náladu. Na toto téma byl dokonce jeden díl známého seriálu Myšlenky zločince.
- Podstatou je, že určité zvuky člověk prostě nevnímá / zanikají v okolním šumu.
- S tímto typem obtěžování mám osobní zkušenost.
- Člověk si nemusí uvědomovat, že takový zvuk poslouchá (např. vir v počítači / telefonu)
- Samozřejmě lze využít i pozitivním způsobem.
- Jde o složité VF rezonance. Běžným měřením (spektrogram) je vůbec nezachytíte.
Tinnitus? Lidé, kteří mají citlivější sluch mohou určité frekvence vnímat jako pískání v uších.
- Zpravidla označeno jako Tinnitus
Slyšitelný zvuk jako “nosič”
- Je znám a popsán jev hypersonický efekt, kde dochází k ovlivňování slyšítelných frekvencí pomocí ultrazvuku (vysokofrekvenčního zvuku). Na stejném principu fungují i obtěžování zvukem.
- V podstatě dojde k tomu, že slyšitelný zvuk “zvýrazní” vysokofrekvenční zvuk, který je za normálních okolností zcela neslyšitelný a těžko zachytitelný. Takový zvuk lze potom cílit na konkrétní místo. Výsledkem je třeba slyšitelná řeč, která má zároveň specifické vlastnosti (změna pozice = jiná verze slov. Proto každý může slyšet něco jiného a tento typ obtěžování se složitě řeší)
- Takovým nosičem mohou být jednak šumy + šumivé vzorce (tedy rezonanční zvuk) nebo klidně hudba (kde vlastně tóny jsou také rezonance) a nebo klidně TINNITUS. Poté je zde situace, kdy třeba člověk slyší hlasy, ale osoba vedle něj nikoliv.
Věř svému vnitřnímu hlasu.
OK. A který to je?
Zvuk, který neslyšíte, ale mozek vnímá slova
Už v roce 1974 byla popsána metoda, jak vytvořit zvuk, který nelze slyšet, ale i tak mozek “slyší” / vnímá řeč / slova
Znám také jako: Tichá hypnóza, Voice.FM (díky použití FM modulace).
Doprovodný jev: Někteří lidé slyší VF pískání v uších = je to díky nosnému zvuku (cca 15 000 Hz). Zpravidla označeno jako Tinnitus.
- Informace tohoto typu za normálních okolností hledat nebudete. Většinou na ně narazíte jen když jste příznivci konspiračních teorií, nebo víte přesně co hledáte.
- Konspirační teorie jsou obecně fenomén, který u většiny z vás evokuje seskupení “takových divných” lidí, kteří vidí za vším mimozemšťany, CIA apod,
- Forma prezentace taky mnohdy pokulhává
- Zkusme se teď ale odprostit od jakýchkoliv předsudků. Já, po osobních zkušenostech z posledních let, musel přehodnotit mnoho názorů na toto téma
- Ne, že bych vyloženě odmítal jakýkoliv, jen trochu zvláštní, názor, myšlenku. Ale vždy jsem to vnímal jako ten svět tam někde bokem. Jako něco, co se mě netýká. Nevěnoval jsem mu žádnou pozornost.
- Důvod, proč na to jdu tak zeširoka je ten, že tento příspěvek je o něčem, čemu prostě nebudete věřit. A přesto se to reálně děje. Minimálně v Ostravě.
O co tedy jde?
- Už v roce 1974 byla popsána metoda, jak vytvořit zvuk, který nelze slyšet, ale i tak mozek “slyší” / vnímá řeč / slova
- Tato metoda byla dokonce prezentována veřejně
- Postup je patentován
- Na základě informací, které jsem našel je zřejmé, že pokud máte určité znalosti z oboru akustiky a elektroniky – v podstatě není zas takový problém si jej svépomocí vyrobit
Máme zde tedy situaci, kdy lze poměrně snadno a svépomocí získat “technologii”, která je pro mnohé oblast sci-fi. Jinak řečeno – je naprosto reálné, možné, aby se něco takového stalo.
Jistě, je zde ještě jeden prvek – specifické vlastnosti lidského mozku a jejich využití – vše je ovšem možné dohledat na internetu. A zde musím zmínit, že při procházení různých odborných webu, jsem naprosto fascinován tím, co vše se dá o mozku dozvědět.
Problém
a tedy důvod, proč píšu tento příspěvek.
- Existuje tedy “snadno” dostupná technologie, pomocí které lze na člověka mluvit, aniž by si uvědomoval
- Psychologický efekt takové situace je, že buď
- nestane se nic – každý se vyjadřuje jinak, používá vlastní skladbu myšlenek, asociací apod.
- uvědomnění si, že něco není v pořádku – člověk vnímá něco divného, cizího, hloupého, divně mluvícího (jiná syntaxe, jiné vzorce myšlení)
- vnímáno jako vlastní vnitřní hlas – za určitých podmínek tak lze ovlivňovat rozhodování > naštěstí (a to nepíšu jen jako nějakou rádoby ochranu), to není tak jednoduché
- Doprovodným jevem této situace je také pískání v uších – a to z důvodu frekvenční modulace VF zvuku (avšak v rámci slyšitelného spektra). A právě tento bod je důležitý. Viz dále.
- A teď k tomu přidejte tu nejnižší formu inteligence. Prostě debila.
- Mohlo se stát mnohé: vyloupení bytu – majitel bytu např studoval toto zařízení, zapomenutý / ukradený notebook a soubor informací včetně podrobných návodů na toto téma / dědictví, nevědomost prodej. Zkrátka cokoliv.
- Výsledkem je, že se výše popsaná metoda včetně zařízení umožňujícího její vysílání dostala do rukou naprostých tragédů.
- A někde zde vstupuji do příběhu já.


Tinnitus
Je odborné označení pro šelest v uších, které může v různých intervalech zesilovat či zeslabovat. V poslední době je tomuto psychicky náročnému onemocnění, vyznačující se depresemi či nespavostí, vystaveno stále více lidí, což je spojeno s narůstajícím hlukem i stresem.
Že je toto “onemocnění” psychicky náročné může mít také jiný důvod.
Logickým dotazem poté bude “A jak by někdo mohl zjistit přesný zvuk tinnitusu? Či tinnitus reliéf”. Odpověď je překvapivě jednoduchá.
- Existuje řada aplikací, kde si uživatel sám zjišťuje svůj tinnitus reliéf. K tomu přidejte informace z Myšlení #1 / Bezpečnost, soukromé informace, hacking
- Dalším krokem je zahlcování daného jedince řadou dementních scénářů a provokací. Člověk se soustředí na obsah informací (význam slov) a neregistruje, že zvuk “nošič” se mění. Podle toho, na co a jak poškozený reaguje se podstupně odvozuje a stále zpřesňuje tinnitus relif.
Vytrénovaný sluch?
Jednou jsem takhle v noci šel kolem nějaké hospody. Slyším hučení ventilátoru. Ten vyfukoval vzduch z interiéru a zároveň s ním také zpěv (lidé uvnitř). Zvuk to byl velice matný, rezonující. Jakmile jsem se však na něj začal soustředit – prakticky okamžitě se zostřil a slyšel jsem jej stejně, jako bych byl uvnitř.
Zkuste si...
Za normálních okolností to člověk vůbec neřeší. Ovšem za situace, o které píšu je to jinak. A i tak může nějakou dobu trvat, než si uvědomí jednotlivé souvislosti. Pokud vůbec – ne každý si hraje se zvuky na počítači a přichází tak na mnohá tajemství.
Sluchátka a změna zvuku
Co takové sluchátka změní? Schválně zkuste dlaně pomalu přibližovat k uším až do úplného zakrytí. Nejlepší bude, když bude kolem vás alespoň trochu ruch, nebo si pustíte na telefonu nějaký šum – z reproduktoru. V mém případě je to ventilátor od počítače, který poslouchám denně x hodin.
Čím blíž jsou dlaně uším, tím více lze slyšet vyšší frekvence. V podstatě slyšíte šumivý vzorec, který lze spočítat a který se tím, jak dlaně přibližujete k uším neustále mění.
Cymatics
Typically the surface of a plate, diaphragm, or membrane is vibrated, and regions of maximum and minimum displacement are made visible in a thin coating of particles, paste, or liquid.
Kde slyšet kvalitní, přírodní rezonanci?
Lískovec u Frýdku. Když půjdete od vlakového nádraží, vydáte se tím jediným směrem, kterým to lze. Tedy směrem k Frýdku. Po chvilce odbočíte na most přes řeku (je podobný jako Sýkorův most v Ostravě). Na konci mostu se dáte doleva po cyklostezce.
Po cca 100m narazíte na malý šedý domek.
Postavte se zády k němu a poslouchejte. Zkuste udělat krok dopředu. Čím více dopředu půjdete, tím bude tón nižší až po nízkofrekvenční impulsy. Všímejte si jak titěrné změny polohy mají na “tón” rezonance vliv. Můžete také zkusit příložit ucho ke stěně domku a pomalu se vzdalovat.
A když už budete tam, můžete zkusit ještě jedno místo. Budete pokračovat po stezce směr Frýdek. Dorazíte k jezu. Uvidíte kovové poklopy pod kterýma hučí voda. Na nich je zajímavé, že ačkoliv jde o poměrně velký hluk, když natočíte hlavu určitým směrem, najednou úplně utichne a zanikne v šumu jezu.
Zvukové ukázky
- Pár ukázek..
- Záměrně zde dávám zvuky, kde jsou změny jasně slyšitelné.
- Příště se budu více věnovat vysokofrekvenčním rezonancím, které si člověk vůbec neuvědomuje.
Šum a pozicování
- Tento šum je nahrán diktafonem.
- Během nahrávání je puštěn telefonem White noise a společně s diktafonem se vzdaluje od plochy (sténa / země).
- Není aplikován žádný efekt.
Rezonanční zvuk #2
- tento zní jako třeba trumpeta nebo vuvuzela
Rezonanční zvuk #3
Podrobněji se tomuto tématu věnuji v sekci ŠUM TO JE UM
ZobrazitÚvodní příběh
Nyní se, v kontextu nových znalostí, zamyslete nad úvodním příběhem. Dochází vám ty souvislosti?
- Jez = specifický, jasně daný šum.
- Každé místo má svůj tón
- Zvuk jako nosič.
- VF zvuk a podprahová informace.
- Člověk, který neví oč jde, vnímá tento typ informací jako své myšlenky
- Úchylné prase, které takto zkouší ovlivňovat něčí rozhodnutí.
- Mladý člověk. Nerozvážný, dobře vnímá vysoké frekvence.
- Specifickým rezonančním zvukem lze ovlivňovat emoce (mnohdy jsou tyto rezonance obsaženy v lidském hlase > smích, pozitivní nálada, ale také agrese, smutek, lítost) viz Ultrazvuk
A víte proč o tom mluvím?
- Protože takové lidské svině slyším.
- Samozřejmě mají neustále pocit, že jsem na pokraji zhroucení a hlavně, že ty jejich sračky vnímám jen podvědomě.
- A to je neustále: “Mě už to nebaví”, “Já už to vzdávám”, “Nechceš to už skončit?”, “Skoč z toho balkonu”, “Kámo, to nemá smysl”, “Vzdej to”, “Zabij se”. Mluvení v první osobě znamená, že se nějaký dement snaží vydávat za vnitřní hlas.
- Navíc tyto “informace” nemusí být určeny jen mě. Mohou to také být obyčejné prasata, co neustále dokola vysílají tyto “zvuky” a potom se ukájí každou zprávou o sebevraždě a věří, že to způsobili oni.
Chápete už o co mi jde?
Jen tak pro pořádek.
Asi netřeba zmiňovat, jak budou lidé reagovat, když se někdo snaží tvrdit “já nevím proč jsem to udělal”, “Já jsem slyšel hlasy, které mě k tomu nabádaly”. Obecně jsou toto situace, kterým se každý směje a klepe si na čelo.
Je třeba tento postoj změnit.
Mimochodem…
Co myslíte, že tyto informace spustily za “podprahové” zvuky?
- To je blbost, to se nemůže dít.
- Na to už by se dávno přišlo.
- On je magor. On si to poskládal jak se mu to hodí.
Zároveň je také ale naprosto jasné, že prasatům došly argumnty. Na to, co postupně odhaluji není co říct. A to jednoduše proto, protože je to pravda!
Jak si představit takové typické deviantní prase?
- Podívejte se na film DUNA (1984) a pochopíte.
- Zejména scéna s letajícím “puchýřem” a pití krve z odšpuntovaného srdce nebohé oběti za doprovodu úchylných pohledů osob okolo.
- Mimochodem – celý film je o akustické zbrani, ovládnutí HLASU, džihádu apod.
- Techniky a postupy, které popisuji jsou zneužívány na celém světě už minimálně 40 let. Jen se přidávají další díky novým technologiím. Viz Myšlení #1
- Ale to je jen jedna z několika podob. Jiní jsou prostě obyčejné, sadistické svině, které si léčí své komplexy vzdáleným obtěžováním (vyhnou se reálné konfrontaci s obětí).
Hudba
9.3.22 / 18:00 / Somewhere over the rainbow