- Při posledních experimentech ve vaně jsem zkoumal zvláštnosti spojené s nízkofrekvenčním zvukem. Viz příspěvek Nízkofrekvenční vibrace
- Dnes tedy provedl několik dalších pokusu. Jeden z nich spočíval v brnkání ukazováčky na uši :-). Zjistil další zajímavý detail.
- Jednak jsem po chvilce zjistil, že slyším zvuk, který lze jednoduše vytvořit pomocí rezonátorů, ale který mi připadal nereálný (ukázku vytvořím) – něco jako delay s větší latencí
- A poté, co jsem zkusil zvýšit intenzitu brnkání, přišel zásadní objev. K onomu rezonujícímu zvuku se přidal ještě jeden, vysokofrekvenční. Něco jako majáček, nebo zpívající ptáček :-).
- Což je kombinace, kterou za normálních okolností, či běžným nastavením jednoho efektu nevytvoříte. Alespoň mě se to nikdy nepovedlo.
- Každopádně tento vyšší tón je rovněž častým prvkem v rámci slyšení hlasů / parazitních zvuků. Viz např příspěvek: Slyšení hlasů: Další zvuk, pomocí kterého jsou vytvářeny hlasy.
Jaký má toto smysl?
- Zásadnější, než se může zdát.
- Už jen to, jakým způsobem vlastně člověk vnímá zvuk je takřka pro všechny jedna velká neznámá a vůbec si neuvědomují, proč slyšíme zvuk tak, jak slyšíme a vše způsobuje, že jeden zvuk slyší každý jinak.
- Protože existuje přímá souvislost s poslechem určitého zvuku a “nalazení se” na určité vibrace – je pravděpodobné, že když bude přesně definováno co s čím jak souvisí, bude také osvětleno jak ten či onen zvuk člověka ovlivňuje, jak nalézt ten nejlepší pro relax, flow, pohodovou náladu,
- Stejně tak bude možnost zcela konkrétně poukázat na řadu prvků, které lidem likvidují dobrou náladu a nikdo si to neuvědomuje, či je mylně spojováno např. s nějakou nemocí, vadou apod.
Vždyť toto už přeci musí být dávno věděcky podrobně popsáno ne?
Zkuste se pobavit s doktorem na téma: Tinnitus, bolest hlavy, únava či slyšení hlasů.