Velká pravděpodobnost zneužití městských kamer a kamer v MHD.
- Právě tento prvek je fanaticky bráněn a “utajován”.U pachatelů převládá pocit, že si situaci nikdo netroufne řešit
- Je-li možno dostat se pomocí viru či rádia do různých zařízení, je třeba akceptovat i možnost neoprávněného přístupu ke kamerám.
- Uvádím tak základě mnoha situací, které jsem osobně zažil.
Související téma
RadiohackingEmail na MP s dotazem ohledně přístupu ke kamerám.
Odpověď je z roku 2019.
Reaguji na Váš dotaz, týkající se kamerového systému, který využíváme. Městská policie Ostrava má v současnosti k dispozici 756 kamer, jejichž živý obraz využíváme při plnění úkolů obecní policie na 9 pracovištích, kde kamery obsluhují oprávnění strážníci. Dále je živý obraz k dispozici oprávněným osobám Policie České republiky, Magistrátu města Ostravy, Dopravnímu podniku města Ostravy, Technickým službám města Ostravy, OZO Ostrava a Středisku volného času Gurtějevova.
Tyto subjekty mají přístup k živému obrazu pouze u těch kamer, které potřebují pro plnění svých úkolů. K záznamu z kamer mají přístup vybraní pracovníci Městské policie Ostrava, Policie České republiky a Dopravního podniku Ostrava (ten má přístup pouze k omezené množině kamer pro potřeby řešení nehod vozidel MHD, bez možnosti exportu záznamu). Městská policie Ostrava záznamy z kamerového systému zpravidla nevyužívá pro svoji práci, ale předává je oprávněným subjektům, jimiž jsou správní orgány, orgány činné v trestním řízení a soudy. Kamerový systém, který je umístěn v prostředcích MHD, je ve správě Dopravního podniku Ostrava a městská policie k němu nemá přístup.
Městský kamerový systém / Sběr informací
Základní informace
- Není pochyb, že dochází k neoprávněnému přístupu k městskému kamerovému systému.
- K některým kamerám je volný přístup přes internet.
- Pachatelé však často mívají až příliš konkrétní informace z mého okolí.
- A co víc – velice rádi tuto skutečnost používají jakožto nástroj k provokaci. Nikdo prý nikdy neuvěří, že by mohlo dojít např. k hacknutí kamer.
- Přitom jde o jednoduchý vzorec – tak, jako dochází k získávání osobních informací z mého počítače (a jejich použití zejména k obtěžování) a mobilního telefonu – identický postup je použit i v případě městských kamer.
- Právě možnost nabourat se do, takřka libovolného zařízení, je naprosto stěžejní prvek v rámci celého problému, o kterém píšu.
- Možnosti je relativně mnoho. Obecně je lze zařadit do oblastí radiohacking / hacking. Zejména pak radiohacking je dosti opomíjená oblast. Více informací v sekci hackerman.
Snaha tuto činnost narušovat
- Obligátní výhružky / nadávky: “Ty zdechneš p.čo”, “Ty zm.de”, “Nevrtej se v tom” apod. (Nyní mi opět na počítači zamrznul na dvě vteřiny zvuk. Děje se vždy v podobných situacích)
- Určitou komplikaci lze spatřit v tom, že tyto nadávky mohou často být také nahrávky jiných obětí z různých období a pachatel (viz níže) se takto snaží mást.
- Dále primitivní scénáře. Předpřipravené nahrávky. Využití prvku, pomocí kterého dochází k závažnému obtěžování. Viz sekce Gangstalking.
- Např.: Odporně, tupě a hystericky znějící hlas: “Jo kámo, dívej se, on nám to zjistí. Já říkal, že se ho vyplatí otravovat. Už nám to nese ovoce, kámo.”.
- Zde pozor, velice často dochází k tomu, že je určitá informace díky podprahovému zvuku (+ info o několik bodů výše – tedy nahrávky obětí) zasazena do jiného kontextu. V tomto případě např opět: nemá jít o pachatele, který mě otravuje abych na nic nepřišel, ale jen o hrdinné “ne, počkej, přepiš to na rómy”, kteří bojují s pachatelem.
- Věty jsou vždy záměrně postaveny tak, aby byly co nejvíce otravné. Cílem je, aby člověk začal vykonávat jinou činnost a zapomněl na řešení situace ohledně kamer (např jako v tomto případě – psaní příspěvku). Intelekt pachatelů neumožňuje předpoklad, že tímto si situaci ještě zhorší.
- Problém způsobuje zejména zakomplexovaný jedinec s velmi nízkým intelektem, který neustále zkouší někoho obtěžovat. Jelikož jsem v tomto směru poněkud specifický případ a dokážu určité podněty vnímat lépe než jiní – jsem často cílem právě já.
- Souběžně s obtěžováním je naprosto zřetelně slyšet, jak si tento blbeček kompenzuje své nedostatky vytvářením fiktivních entit, které jej mají neustále obdivovat (má být nejlepší hacker na světě, umí něco co nikdo jiný, za úplatu poskytuje přístup i jiným romům, kteří nechcou ztratit kontakt se světem během výkonu trestu).
- Zde je zajímavé, že VŽDY v momentě, kdy zmíním takovou informaci – dojde k podrobnějšímu rozboru této situace. Zpravidla v tom smyslu, že narozdíl od cigánů jsou romové s tímto spojování neprávem.
- Pachatel jistě rád zohlední tento semantický prvek v rámci svých scénářů.
- Stejně tak lze v těchto momentech silně pociťovat prvek: invalidní důchodce. Tím pádem dojde ihned ke sdělení informace: invalidní důchodce SE MÁ ROVNAT spasitel, zachránce, pozitivní prvek. Reálně však jde o sadistické prase, které má nasvědomí několik lidských životů. Právě manipulaci pomocí různých hlasů / entit se věnuje celý život. Trestnou činnost páchá v Ostravě a okolí.
Konkrétní situace
Nádraží Svinov, nevidomá matka s dítětem
- Městská kamera
- Kolem prochází nevidomá žena, mladá matka, na zádech má vak s malým dítětem (to se čile rozhlíží všude kolem)
- Stojím venku před nádražím
#1
- Jde slyšet komentování situace (nevidomá a dítě na zádech)
- Jde o natolik výrazný prvek, že nemůže jít o žádnou náhodu. Jde o identickou situaci jako např. Ostravice a zmrzlina
#2
- Pokus o podprahovou informaci:
- Toto není díky kamerám, ale díky telefonu a GPS.
- Debil si v zápětí uvědomuje nesmyslnost této informace a snaží se vše zakecat
- (Právě jedu ve vlaku, je plný a všichni kolem mě mají vytažený tel a něco píšou. Asi proto jde vše tak dobře slyšet 😀 )
#3
- Následně si dělám hlasovou poznámku
- Pachatel se ihned snaží toto využít a tvrdit, že se vše odehrálo až na základě mé poznámky.
- Zde dochází ke snaze: 1. mou pozornost zahltit zvukem z telefonu 2. vytváření dezinformací pro další radisty / svědky
- To jsem si ovšem poznačil taky a evidentně jsem tím přerušil vytváření výkřiků “Hej, on řekl…”
Gangstalking / Kamery MHD / Komentování objektů kolem
- Jeden z pachatelů vyznačuje fanatickým dokazováním své “nadřazenosti” formou komentování objektů kolem tramvaje.
- Toto se děje výhradně jsem-li ve voze, který je vybaven kamerou a jsem ideálně v její blízkosti (a nemám sluneční brýle).
- Je tedy vidět kam se “cca” dívám a dle toho jsou komentovány výrazné prvky v okolí. Díky tomu, že si pomocí určitých šumů (BANDLAB + ekvalizér) zvýrazním daný hlas, slyším také veškeré chyby, které pachatel dělá či jeho zjevnou nejistotu.
- Lze tak jednoduše pochopit zneužití určitých základních psychologických prvků a snahu o manipulaci.
- V neposlední řadě také dochází k potvrzení, že mají pachatelé přístup ke kamerám.
- Argument “Mám to jen v hlavě, mnohé je můj vlastní vnitřní hlas” nemá absolutně žádné opodstatnění. Jednak díky specifickým a zcela konkrétním informacím a druhak díky zřetelnému rozlišování snah právě o zmíněný efekt “dokončení informace vnitřním hlasem” = pachatel prostě najednou ztichne.
Ostrava-Poruba, procházka po okolí
- Ostrava – Poruba
- Začátek, pauza na balkóně – přímá viditelnost na městskou kameru = komentování mého oblečení, snaha rozhodit (mám potvrzeno přímo od policisty, že tyto kamery mají velice kvalitní obraz a zoom) + každý policista má přístup ke kamerám (nemusí se tedy např. řešit, proč je kamera zaměřena jinam, než posledně) #městké kamery #radiohacking
- Poté odcházím ven, komunikace s pachateli přes mobilní telefon.
- Pachatelé komentují zvuky kolem mě. Nejčastěji fragmenty hovorů osob okolo mě (sedí na zahrádce, projdou kolem). Díky zesílení určitých frekvencí + okolní ruchy (např. šum projíždějících aut) navíc často dojde k modifikaci slov a tak vznikají výrazy, které nikdo kolem neřekl. Výsledkem jsou naprosto nesmyslné situace, kdy pachatelé melou totální hovadiny.
- To vše jen ve snaze mě jakkoliv rozhodit Souběžně s tím samozřejmě jako vždy neúplné věty, sekání slov, snaha rozhodit rytmus a další klasické scénáře. #scénáře
Vybil se telefon
- Zbývá 1% baterky. Je tedy jasné, že se telefon každým okamžikem vypne.
- Jeden z pachatelů se snaží neustále opakovat to co říkám, či mluvit za mě (+ simulace mého hlasu) aby ti, kdož toto slyší, nepostřehli moment kdy přesně přestanu mluvit.
- Telefon se vypíná. Ten stejný pachatel se snaží vytvořit situaci “teď máš možnost něco si poslechnout” = nemám mluvit, mám nechat prostor pachatelům. #scénáře
- Procházím kolem oblouku, kolem hřiště zpět na Hlavní třídu. Takřka neustále jsem na dohled některé z městských kamer. Tomu se taky pachatelé snaží přízpůsobit vše co říkají. Mám např. dostávat “nápady” říkat značky aut, abych si ověřil, že pachatelé nic neslyší. Avšak vždy se tak děje takřka přímo před kamerou na sloupu, které si nemám všimnout. Člověk primárně řekne značku auta, na které se právě dívá = je jednoduché toto zopakovat. #podprahový zvuk
- Když si zakrývám ústa, aby nebyl vidět pohyb rtů = mám se stydět, protože se zrovna na mě dívají policisté a vypadám divně (podprahová informace) #podprahový zvuk
- Vzhledem k tomu, že situaci znám + znám veškeré souvislosti + dokážu se soustředit na konkrétní zvuky, které pachatelé používají = slyším naprosto zřetelně jak dochází k chybám a pachatelé jsou zcela mimo.
- Situaci se snaží “kontrolovat” pomocí podsouvání (podprahové připomínání) určitých situací (např. osoba, kterou jsem viděl v tv dokumentu před hodinou). Pachatelé jsou přesvědčení, že takto kontrolují “tok myšlenek” a já nemůžu myslet na nic jiného. Vůbec nedokáží pochopit, že nyní jsem spíše pozorovatel.
- Přicházím k tabuli s plakáty. V okolí je pouze jedna kamera (ta, která vidí i na balkón – viz. úvod tohoto příspěvku). Tato kamera vidí pouze na zadní stranu tabule a tedy nevidí na plakáty. Pachatelé jsou v pasti. Rádi totiž dokazují svou “nadvládu” tím, že komentují vše okolo oběti případně na co se dívá. K tomu je však nutno mít přehled o situaci = mobilní tel a přední / zadní kamerka (mám zalepeno) / městská kamera a výhled na to, co vidí oběť / objekt který se příliš nemění + mapy a street view / případně objekt, který někdo v nedávné době okomentoval v rámci jiného scénáře. Nic z toho se netýká tabule s plakáty = past.
- Pachatel se snaží “spravit si chuť” tím, že mi dá příkaz “kup si hrášek”. Záměr udělat si hráškovou omeletu byl však důvod toho, proč jsem šel ven a oznámil jsem to nahlas.
- Na závěř si dávám cigaretu na dvoře. Pachatel se hystericky dožaduje, aby mu někdo popisoval, co přesně dělám. Nikdo nereaguje. Pachatel je zmaten, naprosto mimo, vůbec neví co dělám. Pouze popisuje situace tak, jak se dějí vždy (cigareta, chození tam a zpět apod.). Pokud bych si cigaretu nedával (= zvuk dveří, chodba, odemykání dveří) = tento scénář by se nespustil.
Závěr je tedy jasný. Přímá spojitost mobilní telefon, přehled o situaci, městské kamery, radiohacking
Podobné situace
- Gangstalking / Kamery MHD / Komentování objektů kolem
- Gangstalking / Mobilní telefon / Mhd / Záznam obtěžování #8
Související
Ostravice
Detailní záznam jedné ze situací. Potvrzení kamer.
Popis situace
- Vypnutý telefon
- Nákup
- Cigareta před prodejnou – snaha neustále nutit, abych se pohyboval před kamerou, která je na sloupu u prodejny
- Poté svačina naproti prodejny – prodej zmrzliny = malý dřevěný domek + dětské hřiště
- Komentování každého pohybu a neustále vnucování, že jsem ovládán = klasická provokace ze strany pachatelů
- Primitivní, dětinské diskuze. Retardovaný jedinec, který věří všemu + prase, které jej neustále přesvědčuje, jak je neuvěřitelně vnímavý, jak jej potřebuje, jak já trpím (už 3 roky mám denně skákat z mostu nebo pod vlak) apod.
- Zmíňka, že je na mě vidět z kamery, která je v prodejně směrem ven (reálně viz níže)
- Po svačině si dávám cigaretu. Měním místo a sedám si za domek. Vnímám zajímavý detail. Mnohé zvuky okamžitě utichnou. Jako bych se nacházel “ve stínu”. To stejné se dělo v Hrabůvce,když jsem zašel za jeden panelový dům během focení lokací pro magistrát.
- Sleduju okolí.
- Na dětském hřišti je i atrakce “lanová dráhá” = sedátko, lano, děti se spustí z kopce. Najednou si na sedátko sedá starší dívka a lano, které je dimenzováno jen pro malé děti, se prověsí tak, že sedátkem dře o zem. Toto je ihned komentováno. Někde tím pádem musí být kamera. Tu vzápětí nacházím na domku s prodejem zmrzliny pod střechou. A to v každém rohu. Původně jsem si jich nevšiml.
- Pachatelé samozřejmě opět urputně tvrdí, že “snímají můj mozek pomocáí rádia”. Ono to skutečně lze, na to pozor :D. Ovšem tím pádem nechápu, proč to pachatelům funguje jen když jsem před nějakou kamerou 🙂 nebo mám např. v ruce mobil a odlepila se mi páska.
- Je naprosto evidentní, že pokud mám vypnutý telefon a jsem mimo záběr kamer – pachatelé ztrácí přehled o situaci a pouze neurčitě provokují, zkouší kde co jen abych si zapnul telefon (a oni mohli snímat zvuk). Přičemž moc dobře ví, že toto vede k jejich neustálému likvidování.
- Zpravidla tak dochází k bizarní situaci, kdy se pachatelé snaží sami sebe přesvědčovat, jak je to strašně baví a pomocí všemožných nesmyslů mě donutit, abych mlčel a nechal se šikanovat. Což znamená cvaknutí, vypnutí vztekajících se hlasů a spuštění předpřipravených nahrávek. Pachatelé najednou mluví povýšeně, pomalu, posměšně a zcela mimo realitu. Navíc samozřejmě nemohou reagovat na mé poznámky a argumenty, proto se opět zapne vztekající se pachatel a snaží se “šikanovat”.
Často se opakují:
- “Já to budu dělat pořád”
- “Mě to strašně baví / vzrušuje”
- “Ty nemáš šanci”
- “Já tě ovládám”
- “Ty jsi moje hračka”
- “Nevrtej se v tom”
- “Proč to posloucháš”
- “Dívejte se”
- “Poslouchej”
- “Ty si myslíš, že”
- “No ne, já jenom….”
- “Chápete to?”
- “Kámo”
- “Jak si loupe paleček”
- “On se úplně třepe”
- “Kámo, on už je úplně v p.či”
- “Kámo, kde teď je?”
- “Počkej, teď se něco děje. Zjišťuju podrobnosti”
- “Chcípněte už”
Nahrávka + náhoda v podobě např. zatroubení auta:
- “Kámo, já to už chápu”,
- “Kámo, chápeš, to dělám já”,
- “Kámo, oni sou s náma”
Pachatel nesnáší, když mu u každé věty připomínám:
- “To už jsi říkal”
- “To je pořád dokola”
- “Říkáš stále to stejné”
- “Zase to stejné”
- “A zase”
- “Ty se mi podřizuješ”