Skip links

WordPress a šablony

[row style=“large“] [col span=“8″ span__sm=“12″]

Za tu dobu, co dělám ve wordpressu jsem zatím asi nenašel lepší šablonu než Flatsome (je nasazena i na tomto webu). Zejména editor, který obsahuje a který je součástí jen této šablony, je ze všech, s kterýma jsem doposud pracoval, nejlepší.

Flatsome | Multi-Purpose Responsive WooCommerce Theme by UX-themes (themeforest.net)

Můj názor je, že ukázkové náhledy všech šablon vždy obsahují pečlivě vybrané, barevné fotografie, bannery, obsah tvořený spíše pro oko, než funkčnost, takže člověk hned propadne pocitu, že si vytvoří nádherný web na jeden klik. Jenže realita je pak trochu jiná. 

Jednou za čas se vrhnu na testování nové šablony, protože má nějakou funkčnost, kterou potřebuju. Navíc mě zajímá, zda neexistuje něco lepšího. Ale scénář je vždy stejný: Postupně přicházím na různé otravné detaily, na kterých se neskutečně zasekávám a končí to nasazením šablony Flatsome. 

Zmíním jeden konkrétní příklad:

Potřeboval jsem naprostou banalitu – dva boxy vedle sebe, které budou oddělené dostatečně viditelnou mezerou, budou mít bílou výplň a v každém boxu bude text. Ke každému z dvou textů je navíc jeden obrázek. Ten by měl být buď uvnitř nebo nad boxem. Výsledkem tedy bude obrázek a k němu zespodu napojeny bílý box s textem. 

Výchozí editor WordPressu Gutenberg – nabízí minimum nastavení. Zasekl jsem se na tom, že obrázek byl vždy menší, než box s výplní. Navíc práce s obsahem mi přijde neskutečně nepohodlná.

WP Bakery – nepřišel jsem na způsob, jak udělat dva oddělené sloupce (rád si nechám poradit). Přesněji řečeno – když nastavím bílou výplň, oba sloupce se opticky spojí – chybí mezera. Musel bych tedy zkoušet nějaké doplňky. 

Jistě, vše lze řešit pomocí CSS, ale už je to práce navíc. 

A když vím, že to prostě může fungovat mnohem lépe (viz editor šablony Flatsome), jen kroutím hlavou nad řešením, které nabízí zmíněné alternativy. Přece musí existovat ještě něco lepšího :).

I šablona Flatsome, která je mimochodem 1. co se týče prodaných licencí na webu Themeforest, obsahuje několik nepochopitelných řešení. Např. u výpisu příspěvků, styl Masonry zjistíte, že náhledový obrázek se ořezává na definovaný rozměr, což v podstatě zcela popírá Masonry design (např. jej používá Pinterest). Ještě více se člověk diví, že stačí v kódu odmazat jednu hodnotu a najednou vše funguje. Proč to není přímo někde v nastavení? 

Konkrétně je to: inc/shortcodes/blog_posts.php > stačí smazat hodnotu 56% u image_height

Takže, budu rád za jakýkoliv tip. 

[/col] [col span=“4″ span__sm=“12″] [block id=“9927″] [/col] [/row]