Vnitřní hlas. To je myslím, moment….tento

Pročítám si články spojené s mozkem a zpracováním zvuku. Mimo jiné jsem narazil na tento článek: https://www.e15.cz/magazin/ctecka-myslenek-neni-sci-fi-vedci-dekodovali-vnitrni-hlas-739769

A stěžejní není ona možnost čtení myšlenek (na to dojde později :D), ale to, že pro mozek v podstatě není rozdíl zda nějaký zvuk slyší, nebo si jej představuje. Samozřejmě myšleno zejména v rovině zakódovaných informaci typu slova apod.

Pak se můžete podívat, co třeba Google (tedy vaše verze) najde na dotaz „vnitřní hlas“.

vnitrni hlas – Hledat Googlem

Jak vidno, mezi standardní výbavu člověka mnohdy patří hned několik verzí vnitřního hlasu.

Pak zde máme různé techniky na podprahový signál, jak mozek naučit určité melodie (zjednodušeně řečeno).

A nyní by teoreticky mělo dojít k určité změně co se týče pocitu spojeného s „věř své intuici / poslouchej svůj vnitřní hlas“ :)).

Je to jen jedna z mnoha úvah, které se mi honí hlavou. A co je hlavní, je zde určitá potřeba diverzity názorů. Protože když člověk nad něčím neustále přemýšlí sám, je trochu problém, že má v podstatě pořád pravdu a mnohé názory bývají zkreslené. Nicméně trochu se dívím, že se to manipulování s lidma tak tají :D. Teoreticky stejně ani když o tom budete vědět, nepoznáte kdy přesně s vámi někdo manipuluje (vědomé / nevědomé rozhodování).

A byly by zajímavé diskuze na téma „toto jsem vymyslel já“ :).

Nebo lépe:

1: Já tě ovládám
2: A na základě čeho tak soudíš?
1: No, mám na to metodu, něco nastavím a ty to opakuješ
2: Aha. Tedy souhlasíš s tím, že je to reálně možné a jistě mi nebudeš mít za zlé, když ti řeknu, že ony nápady „co a jak nastavit“ nejsou z tvé hlavy 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *