Skip links

Úvaha / Kdybych programoval vir

Uměl by třeba snímat určitou oblast okolo kurzoru, nebo snímal text z obrazovky pomocí technologie OCR (což mimo jiné obnáší zobrazení pomocí cca dvou barev – konkrétně jedné – proto bych si nedovolil komentovat, že někdo, koho zrovna čtu, upravuje fotky nějak podivně).

Rozhodně bych však zachytával znaky z klávesnice. Na klasické metody, které zaručeně eliminují hrozbu (tedy softwarová klávesnice), bych měl ono zobrazení kolem kurzoru.

A co antivir? Nevím přesně jak to funguje, ale minimálně mě napadá, že kdyby to byl můj vir, kterým bych se nikde nechlubil, nějakou dobu by trvalo, než by se na vše přišlo. Zvlášť když by se vždy sám smazal při jakémkoliv nebezpečí. Díky zanedbatelné datové náročnosti by se klidně dal vecpat do javascriptu nebo někam. A nebo tu a tam zapískat a nahrát jej do zařízení zpět. Možná si někteří vzpomenou na dávné pořady, kde se na konci vysílalo pískání, které šlo nahrát na kazetu jakožto program.

Ve windows bych ho nazval jako třeba, já nevím, Windows Shell, Windows Health, Communication protocol, protože toto samo o sobě je takřka 100% jistotou, že si jej nikdo nevšimne. Ostatně, líbí se mi, jak bezpečný pocit člověku navodí nespočet divných procesů a služeb běžících na pozadí, o kterých se dozvíte ještě akorát přes který port komunikují.

Mimochodem, kolik lidí se chytí na ty antiviry, které jako jediné zachytí několik virů v počítači ale smaže je až když si daný program koupíte? (a během instalace rozhodí pár souborů, které pak smaže třeba :))

A data klidně posílat zvukem. Kdo ví, kolik ty plechové repráčky, nebo vhodně zatížená zvukovka / grafika / procesor vydává Hz). Ale na ten kousek k vedle ležícímu telefonu to asi stačí. K oknu taktéž. Navíc bych si tam přidal dávkové posílání dat, protože by se mi nechtělo pořád někoho poslouchat.

Ale nejsem programátor.

Myslím, že je jasné co tím chci říct. Možností je spoustu, a ještě víc si jich umím představit.