Trestní oznámení.
Obtěžování zvukem
Projevy
Nejde o psychickou poruchu
Děje se dlouhodobě
Vícero obětí zároveň
Proč je nejspíš spojeno s virem
Podniknuté kroky
Snaha neustále vyvolávat agresi.
- Děje se tak zejména pomocí aburdně nesmyslných slovních spojení
- Co nejnechutnější projev
- Vše umocňováno pomocí různých zvukových efektů, které mají evokovat posměch, různé skřeky, výkřiky apod.
Identity / Entity / Persony a předpřipravené scénáře / nahrávky
Základní scénáře
- Neustálá provokace / Vyvolávání agrese
- Tvrzení / lži o podřízenosti oběti
- Snaha zesměšňovat další oběti
- Vnucování o bezvýchodnosti situace
- Záměrné vyhýbají se jakékoliv odpovědi.
- Zneužívání anonymity
- Vytěžování informací
- Zničit vše pozitivní
- Zabránit řešení či jej co nejvíce oddalovat
- Materiální likvidace
- Snaha o psychickou destrukci
- Sugesce
Zejména snaha přesvědčit oběť, že vše, co dělá, je záměr a důsledek manipulace - Velké množství desinformací
Trestný čin se děje defacto veřejně, ale skutečnou pravdu zná zpravidla jen oběť a do určité míry pacatel. Svědci mohou pouze hádat.
Intenzivní snaha donutit oběť k neuváženým krokům, čímž se má zdiskreditovat
Zneužívání slušnosti
Je vyvolán dojem, že někdo v okolí (rodina, prátelé) se stal rovněž cílem tohoto obtěžování a informace z tohoto webu by mu velice pomohly (zpravidla se děje v momentě, kdy jsou texty spíše zmatečné, neúplné. Jenže v dané situaci si člověk mnohdy řekne – “co když skutečně můžu někomu pomoct? Navíc bude možno situaci s někým řešit společně.”
- Opakuje se pravidelně
- Najednou lze slyšet hysterické scény, zmatek, či nátlak, abych se okamžitě ozval tomu či onomu známému / někomu z rodiny, protože se rovněž stal cílem této formy obtěžování a já můžu pomoci.
- Víceméně je to snaha udělat z oběti toho “divného”, co neustále někomu píše divné zprávy, řeší “slyšení hlasů” a postupně tak o vytvářet obraz duševně chorého jedince.
- Přitom je zneužíváno jen faktu, že se člověk skutečně snaží pomoci. Díky osobním zkušenostem a mnoha informacím.
- Samozřejmě je využito i možnosti snímat zvuk z mobilních telefonů
Ten kdo situaci řeší je vykreslován negativně, či snaha aby působil negativně.
- Pachatelé spoléhají právě na fakt, že oběť nebude schopna čin srozumitelně popsat. Pokud se o to snaží, dochází k intenzivnímu narušování
- Oběť je zahlcována řadou velice nechutných sdělení. Toto dělá pachatelům zjevně největší radost (kdo všechno byl již utýrán, nabádání ke spáchání atentátu, vyhrožování, navádení k sebevraždě, zesměšňování např zemřelého člena rodiny a tvrzení, že byl jednou z obětí, popisování naprostých ohavností). Pachatelé předpokládají, že pokud bude oběť tyto situace popisovat – bude paradoxně negativně vnímána právě oběť, protože nikdo nechce věřit, že by se toto mohlo dít.
- Navíc se to netýká jich samotných a tak raději odvrací pozornost jinam. Což je jeden z důvodů, proč se vše odehrává tak dlouho bez povšimnutí
Snaha o manipupaci pomocí podprahové agrese
- Často slyším, jak se nějaké individua pokouší zadávat “příkazy” pomocí, z jejich pohledu, podprahových zvuků (zvuky nemají být slyšet, jenže – navyknutí nebo Microphone Booster)
- S největší pravděpodobností jde o nahrávky určené původně k podprahovému “vysílání”. Tedy pomocí specifického zvuku (viz dále)
- Příklad: “Teď běž na cigaretu”, “Slyšíš? Bež na cigaretu ty z.de”, následuje křik “P.čo, běž okamžitě na cigaretu ti říkám”
Poznámky ke scénářům
- “Nejzřetelnější” prvek v rámci obtěžování.
- Velké množství scénářů na různá témata.
- Protože, jak již bylo zmíněno, zvuk je možné pozicovat (fázový posun, odraz) – část scénářů je postavena právě na tomto.
- Zároveň také nutno zmínit jeden fakt. Veškeré tyto snahy donutit mě ke konfliktu či čemukoliv co by mi přitížilo / zdiskreditovalo pochází od osob s velice nízkým intelektem a primitivním, jednoduchým, dětinským uvažováním.
- Zde citelné, že je u tohoto obtěžování počítáno s jedinci na podobné mentální úrovni. Což je v podstatě také prvek, který kohokoliv s alespoň průměrným intelektem, provokuje nejvíc – tedy naprostá absence jakékoliv logiky v rámci celého obtěžování. Podrobněji rozepsáno níže. Nabízí se tak totiž několik variant směřujících k samotným pachatelům.
- Jak jsem již zmínil, s tímto problémem se potýkám soustavně již min. 4 roky. Díky tomu lze vidět určité rozdíly. Byť je drtivá většina všech scénářů nesmyslných již z principu (tedy evidentně je cílem vyvolání konfliktu či nějaké tragédie) – čím déle se vše děje, tím větší únavu lze u pachatelů vnímat.
- Většina scénářů / nahrávek je tak již pouhá recyklace, obsah co nejvíce odporný / nechutný (jak po zvukové / hlasové stránce´, tak obsahové = vulgární nadávky, nechutné popisování naprostých bizarností, neustále je poukazováno na nějaký problém = oblečení, pracovní výkonnost, účes, výška, zničený život, vyhrožování, neustále opakování “utýral jsem toho či ono, utýrám i tebe”.
- Jinak řečeno, už jen malá hrstka pachatelů (možná dokonce pouze jeden, spíše však dva) se snaží o maximální možný výkon (např komentují vykonávání potřeby na WC, zatímco já zkouším řešit témata jako např: eshopy pro umělecké školy, studenti budou prodávat své výrobky. Zapojení škol se zaměřením na marketing, kde by studenti v rámci výuky řešili propagaci těchto produktů. Stejně tak školy se zaměřením na výpočetní techniku infrastrukturu, sofrtware. Studenti by se díky tomu učili na reálných situacích, které by navíc vedly k reálným výsledkům.
- A ano, předchozí odstavec je zároveň ukázka, jak moc je celý popisovaný trestný čin nesmyslný.
- Ponižování / zesměšňování jakékoliv pomoci (a to i když neexistuje – hlavně aby byla oběť soustavně zahlcena množstvím naprosto nesmyslných informací)
Scénáře krátce
Když jde do tuhého, najednou je jen vše sranda
“Já jsem mu to nahrál do hlavy”
- Jednoduchá situace: Na něco si vzpomenete během určité situace. Jde o drobnost. Tak si ji poznačíte.
- Avšak debil je schopen tento zanedbatelný moment řešit a hystericky vykřikovat – “Kámo, chápeš? Já jsem mu to nahrál do hlavy. Mu se to teď pokaždé spouští” > viz předchozí bod
- Mimochodem – toto je jeden z těch nicotných detailů, které člověk nemá ani chuť sepisovat.
- Proto primitivní pachatel těchto situací zneužívá.
Záměr smazat nějaký soubor (jakýkoliv)
- Ihned zvukový impuls + výkřík “Kámo, to si nemaž”
- Cíl: provokace, ztráta pozornosti
- Po smazání: “Ježiš, on si to smazal”
“Nemusíte to psát všechno” + “Oni vás jen zdržuji”
- následuje zpravidla po předchozím bodu
- Cíl: ? + zesměšňování případné pomoci (nahrávky z jiných dob)
“Kámo, teď jsme v hlavním vysílání”
- Následuje po předchozím bodu
- Naprostá křeč (na tyto výrazy zpravidla snaha o podprahové vybudování asociace “orgasmické stahy” – ano, tak jak to píšu. Já však tyto zvuky slyším.)
Vysílání zvukových impulsů “Kámo”
- během sepsání této informace spuštěn zvuk: “Ježišmarja, to oni dělají jenom teď” (13.2.22 / 23:08) (k tomuto býval scénář: Díky napsanému času si ověřujeme zpoždění)
- Jde o rytmické vysílání výrazů jako “Kámo”, které drtivá většina lidí vnímá podvědomě.
- S ohledem na frekvenci se týká zejména mladých lidí. Četnost tohoto slova rovněž není náhodná.
- Nyní snaha o zbrklé podprahové připojení kontextu: “Je to jen zneužití tohoto prvku a snaha vykreslovat se jako subjekt, který má velkou moc – možnost ovlivňovat mnoho lidí”
- Následuje změna kontextu: “Tyto trosky přece nemohou ovlivňovat tolik lidí
Narušování spánku
- Narušování spánku – to se děje zejména v době, kdy např. má dojít k pohovoru v nové práci. Oběť má vypadat nesympaticky, smutně, bez energie = snaha znemožnit získání příjmu / zlepšení situace = psychická vzpruha
Proč to všechno řešíš sám / Dej to na policii
- z mého pohledu jasný záměr zdiskreditovat oběť
- tento názor na základě předešlých zkušeností
- Mnohdy záměrně posměšné zabarvení. Pachatelé si byli jisti, že se jim nic nestane.
Přůběh noc / den
- Mnohé problémové části se odehrávají během noci
- K ránu se poté vždy opakuje jedno a to stejné – pachatele jakoby někdo načapal a postupně vypíná jednotlivé zvuky (reálně jde pachatel pravděpodobné spát)
- Často spuštěny již nahrané scénáře, které jsou vytvářený např u jiných obětí
- Pachatel začíná být vždy posedlý tím, aby oběť šla spát dříve než on
- Spouštění trapných, primitivních fráziček
Nekonečné tlachání o ničem a neurčité zájmena
- pravděpodobně má zdržovat
- upoutávat pozornost
- vždy jen neurčité rozhovory / hádky
- „Proč jsi MU to řekl?“ > „Protože mě naštval“ (není zřejmé komu, co apod.)
- Mnohdy spojeno s vysvětlením, že se takto „něco“ nahrává do hlavy > zde samozřejmě možnost, že jde hlavně o to, ať se zdiskredituje ten, kdo o tom píše
- Najednou ovšem začíná předešlý rozhovor pokračovat (resp to tvrdí jiný hlas „Ale ono to pokračuje“) a opět kdybych to uměl, kdybych přemýšlel, kdybych nemachroval jak vím vše a neumím si nastavit žádný zvuk
- Mezitím je možnost, že si člověk přivykne na určité zvuky / rytmy, ovšem ty se dají zas jednoduše vyrušiti > pustit si hudbu apod.
Přidal se někdo nový
- tímto se obhajují neustále se opakující scénáře
- po určité době se vždy do situaci jakoby zapojí někdo nový kdo začal „slyšet“ a retardovaní devianti tedy opět přehrávají stále stejné, x-.krát zopakované situace a jsou v tranzu z toho, že je slyší někdo nový, kdo nic nechápe (přitom je to s největší pravděpodobností jen další falešná entita, kterou vytváří další hlupák > finanční prospěch?) (samozřejmě druhá varianta je „řešení“)
- Nyní jsem jako vždy napomínán za slovo krypl. A jako vždy (ne, nebudu psát, že je mi to jedno, když o tom píšu tuto větu) > jsem slušný člověk a jestli někoho urážím a říkám, že si to zaslouží, je to směřováno výhradně tam, kam to směřováno má být.
- K tomu scénář: snaha o dominanci zamezením nadávek / zastrašováním (na oběť co se brání nejsou pachatelé příliš zvyklí > často je zjevně slyšet paniku, snahu vše ututlat)
Nalezení řešení
- Poškozený narazí na něco, co omezuje pachatele (např. zvuk apod.).
- Ihned, jakmile je to možné, dojde ke spuštění rádoby inteligentních proslovů: „Na to jsi mohl přijít už dřív“, „Je s podivem, že jsi na to přišel až teď“, „To jsme mu poradili my“, „To je díky nám“, „Oni mu to řekli“
- Cíl: ponižovat oběť
- Je to další z mnoha ukázek toho, že jsou poslouchány telefony či prostory nic netušících lidí. Odtud pochází řada exotických prvků jako slušná mluva, zajímavé nápady apod.
- Případně se spouští ještě doplňující diskuze o tom, jak moc je toto chování normální a že přece je třeba poškozenému, který je rozumný, vysvětlit (reálně – jen jej co nejvíce ponížit) co udělal špatně.
- Kromě toho, že takové chování není vůbec normální, tak i kdyby – někdo kdo je rozumný a snaží se pomoct poškozenému (a z jakéhokoliv nepochopitelného důvodu to nejde udělat jinak) > nebude se pitvat v tom, co by kdyby, ale bude se snažit postupovat stále vpřed > k řešení a odstranění pachatelů (podobné situace mnohdy spouští scénářek: „To mi vyhrožuješ?“
Scénáře, které mají zabránit / znechutit řešení
Snaha šikanovat i za pomalé řešení tohoto problému
- toto už je naprostá bizarnost
- pachatel je sám proti sobě
- cílem je pravděpodobně křečovitá snaha znechutit cokoliv
- další možností je vytvořit negativní asociaci s jakoukoliv pomocí
Pachatel, který si hraje na boha a poroučí, co se bude řešit
- Pokud je možnost, že oběť přemýšlí nad prací, spouští se tento nebo podobné scénáře
- Cílem je znechutit jak práci, tak řešení tohoto obtěžování
- Projevuje se jako odporný, debilní hlas, který si hraje na nějakého manipulátora a ten si poroučí, že se v žádnem případě nebude pracovat a bude se řešit tento „systém“, který mu byl, jakožto jeho „stvořiteli“ odcizen
Všechno už je sepsané, vyřešené / Zbytečně ztrácíš čas
- cílem je zabránit nějakému řešení
- negativní asociace
- různé doplňující nahrávky „Oni to mají lepší“ „Já/Oni to mají vyšperkované“
Oběť, která situaci řeší např pomocí webové stránka = pachatel, který má strach z dopadení
Automatické napovídání
- Když začne oběť něco sepisovat, má být spuštěn automatický systém na napovídání
- Cílem je zejména narušování kontinuálního přemýšlení
- Dále znechutit oběti řešení a vyvolávat dojem, že oběť nijak netrpí, pouze opisuje to, co ji někdo diktuje. K tomuto se váže i řada samplů, jakoby svědků, kteří tomuto věří.
- Reálně je vše spíše opakování toho, co oběť napsala. Pouze u zásadních prvků, které např odhalila jen oběť a je zřejmé, že budou zveřejněny – pachatel se začne hystericky vztekat a najedno vše vyzrazuje. Jen proto, protože má pocit, že jej každý slyší a oběť tak bude jen “někdo, kdo opsal to co slyší”
- spuštěn sampl „No, to není tak pravda“ > mužský hlas
- v tomto případě se jednalo o klasické schéma:
- připomenutí některého z důležitých detailů
- předpoklad, že si jej poznačím
- připrava několika dementních poznámek / nahrávek
Tvrzení “Vše se děje jen tobě a nikdo o tom neví”
- Cílem je znechutit řešení
- Zastrašit
- Vnutit pocit lokálního “obyčejného” týrání
Role, entity, persony
- Využívány během scénářů.
- Z níže uvedeného seznamu je zřejmé, že scénářů je opravdu velké množství.
- Lze také vnímat relativně zřetelný nepoměr v “kvalitě” entit a scénářů.
- Původně byly mnohé relativně dobře propracované, promyšlené, mělo to hlavu a patu a člověk musel přemýšlet i déle jak 1 vteřinu o dané situaci, možných souvislostech apod.
- V rámci entit je nejzřetelnější prvek: Místo trvalého pobytu + etity (jakoby lidé) v okolí. Opět využito možnosti pozicovat zvuk. Postupně tedy narůstá počet těch, kteří jdou slyšet a bydlí někde v okolí (např protější dům, soused nad, paní co chodí denně kolem se psem apod.)
- Princip je +- vždy stejný:
- Předpokládá se, že oběť nebude chodit po všech sousedech a ptát se: “Dobrý den, já bydlím pod váma. Nevyhrožovala jste mi náhodou? Nebo taky slyšíte divné hlasy?”
- To, že jde tyto entity (tedy lidi) slyšet (formou hlasů) je např díky:
- zapojení tajné služby, která se snaží tímto způsobem řešit specifický problém a propojuje lidi, kteří dokáží tyto zvuky slyšet
- To stejné, ale armáda, Mormoni, policie, nadšení radisté, deviantní soused, puberťáci, kteří zkouší nějakou neznámou aplikaci, puberťáci v okolí, kteří se baví zkoušením specifického systému
- A také nejčastěji použité: exekutoři a jejich specifický “nápravný / podpůrný systém”.
- Důležitým prvkem u všech těchto situací: Okolí slyší něco jiného, než samotná oběť. Jde o jeden z mechanismů, díky kterému se dařilo tento čin tak dlouho tajit. Jde opět jen o pozicování zvuků a různé verze téhož se stejnou rytmikou.
- Zatímco tedy např oběť, které je několik hodin podsouváno, že soused naproti je fanatický deviant, onomu sousedovi je naopak řečeno, že naprosti bydlí odsouzený kriminálník (reálně však oběť tohoto obtěžování). Oběť si poté dává např cigaretu na balkóně, soused rovněž, navíc podezíravě kouká na “kriminálníka” / oběť (mimochodem tento soused je typ “aktivista / vše vím nejlíp”, což lze vždy někde v okolí nalézt). Výsledkem je tak např vulgární gesto, okřiknutí, nadávka apod. Zkrátka cokoliv, co zase trochu přispěje diskreditaci / vytváření negativního obrazu o oběti.
- Samozřejmě mnohem častější je situace, kdy onen soused vůbec o ničem neví, jen je známo, že každý den v 7 večer chodí před spaním na cigaretu. A najednou je mu nadáváno / ukazováno vulgární gesto nějakou “divnou osobou” (ta je divná zejména díky vzteku, absenci spánku, který je narušován apod.)
- Tato forma obtěžování se děje již desítky let
- Jednotlivé postupy se se tak průběžně vylepšují
- Pravděpodobně také mnohdy vše páchají jednotlivci, kde má každý svou specifickou metodu. Základ vychází z metod, které jsou již známé.
Seznam, který já vnímám spíše jako “vykradené, okopírované” entity, které byly použivány zejména před lety.
- Armáda
- Nevidomí – sluch
- Občané Polské republiky – tamní radisté zaregistrovali problém a snaží se informovat. Již se dokonale naučili česky :).
- ÚOOZ
- Záchranáři – zmiňován zejména prvek “PEGAS šifrování“, které je použito pro integrovanny záchranný systém (smluvním provozovatelem je Česká pošta a.s.)
- Řidiči kamiónů – o těch jsem začal přemýšlet až dodatečné – v určité dny zatroubení při průjezdu kolem kanceláře (takřka co 10 min) > vysílačky, hluk, šum, pneumatiky > mohou rovněž někteří vnímat / naučit se specifický zvuk
- NUKIB
- Radisti
- Zahraniční dar / pomoc / systém
- Vymahači dluhů
- Vězni
- Dopravní podnik
- Vojenská akademie
- Policejní akademie
- Mstitel (má více spojitostí > např otec, kterému takto bylo utýráno dítě)
- Taxikáří
- Mormoni
- Známí – Používány zejména hlasy. Později jejich napodobování a zneužití.
- Romové
- Zloději
- Studenti
- Kluci ušatí
- Exekutoři
- Mestská policie
- Hasiči
- Mosad
- Policie
- Hackeři
- Skupina mladistvých
- Vysloužilí policisté / kontrarozvědka
- Policejní / armádní psychologové
- Sousedé
- Tělesně postižení (zejména paraplegik)
Aktuální seznam entit
- Odporné hlasy
- Retardovaní debilové
- Hlasy, které patří konkrétním lidem a jejich úchylné zneužívání (vulgární scénáře)
- Neustále se vztekající pomatenec
Obtěžování zvukem
Lze rozdělit na dvě oblasti:
Cílené
- Zneužití např sluchové vady / anomálie
- Citlivost na určité frekvence
- Tinnitus
Obecné
- Podvědomé vnímání určitých rezonancí / zvuků
- Zneuživání faktu, že mnohé zvuky “zapadnou” v okolním šumu
V obou případech je využíváno:
Vlastnosti prostředí
- konkrétní prostor = konkrétní akustické vlastnosti
- stálé, nebo často se opakující zvuky (klimatizace, ventilátor, projíždějicí auta, dav lidí)
Využívání zvuků. které souvisí s prostředím jako “nosných”
- Tzn. stejně jako v případě dětského pláče, jsou využity konkŕetní zvuky, které se spojí s ultrazvukem či VF šumem.
- Dojde tak k vytvoření slyšitelných slov
- Jsou vnímány buď podprahové
- Nebo díky možnosti cílit na konkrétního člověka jako nástroj k obtěžování
Zvukové postupy
Efekt Flanger
- Pomocí tohoto efektu lze modulovat hlas tak, že zní jako smutný, veselý apod.
Dětský pláč jako hlas
- Jde o spojení dvou zvuku: 1. šum, či vf zvuky, pomocí kterých se modulují slova 2. Např dětský pláč, který je puštěn jako podkres a slouží jako hlas
- Jelikož je většina zvuků vnímána spíš podprahově – je toto pravděpodobně snaha upoutat pozornost
Často se opakující zvuky
- Hlavně že
- Do p.če
- Ku.va
- To už tam máš
- Popelko
- Ty p.čo
- Mhmm jasné
Zvuk lidského hlasu a jeho zneužití
- Zneužití zvuku lidského hlasu a jeho modifikace.
- Vytvořit hlas, který je podobný někomu známému je relativně snadné. Zejména s ohledem na intenzitu projevu = sotva slyšitelné zvuky. Je prostor pro chyby.
- Je spíše využíváno určitých signifikantních prvků v projevu dané osoby (často používaná fráze, parazitní slovo, pozdrav, oslovení atd.)
- Díky možnosti simulovat / napodobovat hlasy rovněž dochází k obtěžování pomocí hlasů různých populárních osobností. Často je však jasně slyšet relativně primitivní napodobení (jedno, dvě slova) a rychle utichá.
- Stejný princip je rovněž použit k situacím, kdy je někdo šikanován / obtěžován hlasy, které patří např kamarádům, zemřelým rodinným příslušníkům – obecně tedy těch, kde je zřejmá silná citová vazba
- Hlas často slouží jako podkres, který je vnímán podvědomě. Lze tedy např. slyšet nadávky, kde nosným zvukem / “zvukem hlasu” je dětský pláč (je možné, že upoutává zejména ženy)
Mobilní telefony a počítače
Snímání zvuků
Vysílání zvuků a testování
Přesměrování telefonních hovorů
Pachatelé tyto metody zneužívají k:
- zábavě
- materiální likvidaci a způsobování problémů
- ukájení se hovorem s obětí, která volá na tísňovou linku
Hovor na ťísňovou linku 112 přesměrován na pachatele!
- Možností, jak toho dosáhnout je více (myBTS, vir apod.).
- Záměr nahlásit osobu ležící na chodníku bez známek vědomí.
- Operátor se ohlásil otráveným / agresivním: “Co je?”
- Neprofesionální a z mého pohledu nelogické chování. V podstatě až deviantní dotazy ohledně zmíněné osoby. Musel jsem se dotázat, zda skutečně volám na tísňovou linku.
- Délka hovoru 1 minuta a 41 vteřin, nevyřešeno absolutně nic. Aby se tak stalo, musel jsem zavěsit a dohledat číslo na místní MP.
- Hovor na MP trval 15 vteřin (šlo sice o sdělení, že se vše již řeší. Avšak již na základě přístupu operátora u MP je zřejmé, že identický postup jako během hovoru na 112 by čas natáhl max na 30 – 40 vteřin). Což mi v situaci, kdy může jít o přímé ohrožení života, příjde docela vhod.
- Hovor proběhl 9.4. v 19:59 / Volal jsem z čísla 607704801 / Poloha Frýdek Místek
- Psal jsem stížnost. Bez reakce. Později jsem poznal jednoho z těch, kteří se dlouhodobě podílí na popisovaném obtěžování.
Důležitý pracovní pohovor – vydávání se za sekretářku / za mě
Kamery / Městské, v hromadné dopravě
- Je-li možno dostat se pomocí viru či rádia do různých zařízení, je třeba akceptovat i možnost neoprávněného přístupu ke kamerám.
- Uvádím tak základě mnoha situací, které jsem osobně zažil.
- Právě tento prvek je fanaticky bráněn a “utajován”
- Po určité době ovšem u pachatelů převládá pocit, že si situaci nikdo netroufne řešit
Dotaz na městské kamery.
Zasílal jsem email na MP s dotazem ohledně přístupu ke kamerám. Odpověď je z roku 2019.
reaguji na Váš dotaz, týkající se kamerového systému, který využíváme. Městská policie Ostrava má v současnosti k dispozici 756 kamer, jejichž živý obraz využíváme při plnění úkolů obecní policie na 9 pracovištích, kde kamery obsluhují oprávnění strážníci. Dále je živý obraz k dispozici oprávněným osobám Policie České republiky, Magistrátu města Ostravy, Dopravnímu podniku města Ostravy, Technickým službám města Ostravy, OZO Ostrava a Středisku volného času Gurtějevova. Tyto subjekty mají přístup k živému obrazu pouze u těch kamer, které potřebují pro plnění svých úkolů. K záznamu z kamer mají přístup vybraní pracovníci Městské policie Ostrava, Policie České republiky a Dopravního podniku Ostrava (ten má přístup pouze k omezené množině kamer pro potřeby řešení nehod vozidel MHD, bez možnosti exportu záznamu). Městská policie Ostrava záznamy z kamerového systému zpravidla nevyužívá pro svoji práci, ale předává je oprávněným subjektům, jimiž jsou správní orgány, orgány činné v trestním řízení a soudy. Kamerový systém, který je umístěn v prostředcích MHD, je ve správě Dopravního podniku Ostrava a městská policie k němu nemá přístup.
Cílené obtěžování – sluch, zvuk
Chorusy a telefon + situace s počítačem
Pravděpodobně rádio + veřejně + nemožnost zjistit o koho jde
Vydávání se za policii
Negativní obraz o oběti
Nesnadné řešení – klasický průběh
Web, možnost DNS hijacking
Možnost, že se pachatelé zaměřuji na ty,
Doposud podniknuté kroky
Internetové diskuze
Ve zkratce – jakýkoliv dotaz ohledně zabezpečení, či tématu v kterém jsem laik = agrese, zesměšňování, reakce ať navštívím psychiatra apod. Existují ještě normální lidi?
- Superforum.cz / Dotaz ohledně zabezpečení emailu
- Webtrh / DNS hijacking
- Audiozone / Dotaz ohledně zvuku
- SuperForum.cz
Po přidání prvního příspěvku o DNS hijackingu bylo toto téma odstraněno a nefungovalo přihlášení. Přes podporu jsem následně zjistil, že jsem dostal BAN. Důvod nesdělen.
Subjekty
- Prodej radiostanic / PRESIDENT
Mail: Neodepsáno - Sisyfos – Český klub skeptiků
mail: neodepsáno - Česká akustická společnost
mail: zatím neodepsáno - Česká akustická společnost
FB: Na první zprávu odpovězeno. Po zaslání dotazu neodepsáno. - Speechtech / Zabývají se interaktivním hlasovým asistentem a syntézou hlasu mail: neodepsáno
- Konference slyšeni hlasů
mail: vyjádřili se pouze ke konferenci – že lístky již nejsou. Zaslané informace, které celý tento fenomén vysvětlují zůstaly bez reakce. - Sdružení slyšení hlasů
mail / posláno na dvě osoby: bez odpovědi - FB / Příspěvky do skupin o psychologii a slyšení hlasů
Bez reakce / několik skupin zrušeno - VŠB
mail: neví, jak by mohli pomoci
Úřady
- Kriminální policie Českobratrská
mail: neodepsáno - Kriminální policie Masná
mail: nic nezjištěno - Městská policie
mail: nemají oprávnění řešit - BIS
mail: neodepsáno
Následně došlo ke střelbě v Porubské nemocnici. Protože střelec bydlel rovněž v Zábřehu, určitou dobu před útokem jsem registroval nesmyslné situace, které najednou zapadaly do kontextu + v novinách jsem si všiml několika souvislostí
- Policie Ostrava, Zábřeh
mail: za několik dní telefonát s tím, že až budu mít čas, měl bych se stavit a pobavit se o tomto osobně. -
Na psychiatrické ambulanci, kde jsem byl ze Zábřehu eskortován, mi následně byl sdělen verdikt: „to asi máte nějaký stihomam / to co říkáte není technicky možné“. (celá předešlá citace slouží zároveň také jako odkaz na detailní popis technického řešení, které je dokonce patentováno) Následně vystaveno potvrzení, že jsem naprosto v pořádku a uzavřeno. Zde si neodpustím poznámku – kdybych skutečně byl nějaký šílenec, tak se na to příjde tak akorát až bude pozdě.
- Armádní psychologové
Mail: Neodepsáno - e-bezpeci.cz
Mail / 17. 5. 2022, 10:00 / Přes kontaktní formulář : Zaslání podrobného popisu jak probíhá kyberstalking a co vše s tím může souviset / Naprosto absurdní reakce – viz níže - linkabezpeci.cz
Mail / 17. 5. 2022, 10:20 / přes kontaktní formulář: Popis problému a odkaz na informace zde na webu – Neodepsáno - Policie.cz / Kyberšikana
Nefunkční odkazy
Lidé v okolí
- Problém: Asi mě někdo obtěžuje, pokouší se o psychický teror a chce mě v podstatě utýrat.
- Je neuvěřitelné, jak na toto lidi reagují. V podstatě je to každému úplně jedno.
- Ne proto, že jde o mě, ale proto, že to zní až moc absurdně. Spíše se řeší, že to zní divně, že nejsem normální či dokonce proč to píšu na web, kde prezentuji portfolio a vytváří to negativní atmosféru.
- Navíc to co říkám / píšu sice možné je, ale proč by to někdo dělal?
Informace, které mohou pomoci ve vyšetřování
Bohužel je nutno počítat s fanatickou snahou o co největší množství desinformací.
Jména, která se často opakují
- Martínek (“Martínku, nech už toho”)
- Jednu dobu velice častá situace, kde každý říkal: “Já jsem Evžen” + “Tošenovský”. Následně jsem narazil na web se specifickou metodou učení jazyků – autor bývalý agent tajné služby, Evžen Galvanovský (spouští se VF pískání v uších) = tato situace vypadá sice jak z nějakého filmu, ale s ohledem na fakt, že se vše děje již několik let, neustále něco píšu veřejně a nic se mi nestalo, tak parta cigánských vězňů mi dává větší smysl. (a opět Porubská nemocnice, 2 mrtví dozorci, zneužívání této situace pro zastrašování). Dlužno dodat, že k tomuto se často váže scénář o hrdinných romech, kteří hudbou bojují proti zlu. Nikdo nevylučuje, že nejsou další lidé jako já, kteří v rámci svých možností dělají to, co v danou chvíli považuji za normální, nápomocné. Jenže v kontextu toho všecho a toho, jak často, respektive vždy následuje tato scénka, je to jak podmínka nějakého skriptu.
- Navíc stejně tak je neustále dokola omíláno (a v podstatě používáno jako jeden ze šikanozních scénářů), že opět skupina vezňů / či jiní zneužívá mnou psané informace za účelem budování iluze “vševědoucích”.
- Zároveň se snaží o to, aby se web táhl co nejdéle. I toto opět zároveň napadáno: vše jde pomalu, co když nezachráním nějaký život a bude to má vina, mám to řešit s policíí a ne si tady psát pro zábavu nějaké příspěvky. Samozřejmě záměrně ignorován fakt, že celek je natolik specifický problém, že je třeba aby vše bylo vysvětleno. A navíc, snažil jsem se už dost. Viz. Podniknuté kroky.
- Sabina – doplněno samozřejmě Laurinová
- Didie (vezeňský kadeřník – ne tak často). Na Fifejdách (viz příspěvek Touchpad a latence / Spojitost s Ostrava Fifejdy) bydlí poblíž dědy (pivovar – bílý věžák) člověk s tímto příjmením – zjištěno až následně (na zvoncích navíc několik dalších jmen, které dávají smysl jako “kontrolní/potvrzovací”. Jde zároveň u dům, který je ve směru jedné části zvuků. Specifické jsou např: Děda spí u okna, lze slyšet: “Kámo, on už umírá asi, dívej. Kámo, já uvidím jak někdo umírá” či x variant ohledně čekání na to, až děda zemře nebo kdy vykrást jeho byt. To proto, že děda často mluví o tom, kolik bere důchod, kolik má doma peněz (přitom je už dávno schoval jinde) apod. + informace ohledně dávné krádeže zboží některého Spyshopu (jeden velký český v tu dobu ukončil činnost) a zkoušení této techniky na okolních domech.
- Když jsem napsal DIDIE veřejně na web, nastala urputná snaha o smazán. Ale zároveň tak, aby se někdo mohl smát “Dívejte jak má strach”. Vůbec nevím o koho jde.
Poznámky k pachatelům
Primitivní jedinci, kteří tvrdí, že ovládají půlku Ostravy
- Největší problém způsobuje naprosto pomatený jedinec, který opakovaně obtěžuje lidi
- Pravděpodobně řadu let a má na svědomí několik životů.
- Neustále si vytváří různé iluze a snaží se před někým předvádět.
- Nesnáší ponížení – reaguje ihned agresivně, snaží se rychle zamluvit Řve, brečí, vzteká se, říká naprosto nesouvisející, co nejotravnější slova, pomocí specifických zvuků neustále vykřikuje co všechno způsobil
- Pravidelně opakuje, že všechno vymyslel on a je pouze jen a jen jeho. Přitom řada zde popisovaných prvků nemá s tímto primitivem nic společného. To jediné co se jej týká jsou VF pískání a vykradené, přehrané, pomatené scénáře.
- Evidentně zakomplexovaný jedinec, který se pomocí hrubých mužských hlasů neustále snaží být dominantní.
- Vždy reaguje afektovaně, když je spojen s informací “invalidní důchodce”
- Je takřka jisté, že je tělesně postižen
Několik konkrétních situací (Data a časy)
-
05:49 / 8.5. – Tvrzení, že divné zvuky, které slyším v šumu jsou jiná oběť, která právě umírá. Předtím to stejné, ale měl být můj děda. Šum mám puštěný zejména z důvodu možnosti lépe se soustředit.
- 08:47 / 8.5. – “Děda ti chcípl na chodníku” – snaha narušovat soustředění na práci. To, že někdo právě umřel je velmi často používaný scénář.
-
7:02 / 8.5. – Kamarád má právě umírat po bitce s romy, prý proražená lebka, měli ukrást telefon. Úchylné popisování detailů. Děje se vždy formou jakoby “poslouchaného telefonu”
- 09:31 / 8.5. – hysterický řev “Já to musím dodělat, nechte mě, já to musím dodělat”. Společně s tím nesmyslně reaguje displej telefonu – jako bych prstem klepal na dotýkový displej.
- Následuje: “Jo kámo jo, pěkně mi to tam napiš”.
- Hysterické výkřiky dalších jedinců, které komentují výše napsané a pachatel se má před nima předvádět.
Jako vždy: Pachatelé spoléhají, že toto nikdo nebude psát veřejně. Mnohdy dokonce považují takové jednání za důkaz toho, jak jsou “drsní”.
- 2.3.2022 / 0:14 / Vyhlásíme vám Džihád
- Následně po několika minutách – pani učitelko, oni nám tady kradou informace běloši. > Zhruba tolik k pachateli, co obtěžuje v Ostravě a okolí lidi pomocí radiostanice. > další reakce toho stejného: “Kámo, hej, a co p.čo” >
- Klikněte si všichni na Popelku a zrušte mu web (3.2.22 / 0:22)
- Nabádání ke spáchání nějaké hromadné tragédié (datum doplním, mám v poznámkách)
- Nabádání k trestné činnosti
Stále připomínám: Já, narozdíl od jiných, již mám naučený specifický zvuk, kterým jsou takové nahrávky šířeny a proto vše slyším. V jiných případech (ne VŽDY!), se tak může dít podvědomě.
- Nejčastěji samozřejmě “kámo”
- Placený software = “svině, zm.di, ku.va, stáhnout crack”. Pomocí různých zvukových sekvencí se má vyvolat vztek (většinou tupé, vulgární hlasy)
- Cigáni = pozitiva, vnímat dobře, holky mají chtít cigány, černé (Do jaké míry je to případně “vnucování” se určité skupině jedinců je věc druhá)
- Cigání = umí lépe řešit než bílí. Bílí se stydí.
- Obecně nadávky, vulgarismy (v tomto bodě je i stěžejní “melodie”) = “ty p.co”, “m.dky”, “hej”, “magor”, “pi.us”, “ko.oti fakt”
19.10.2021
- Je vykřikováno, že dochází k týrání nějaké dívky a je to už vážné + snahy neustále vykřikovat a vyvolávat dojem, že se zrovna má něco odehrát.
- Řečeno jméno Sabina. Následně dodán samozřejmě nesmysl, tedy Laurinová a bavení se tímto (divné, nepříjemné zvuky).
- V momentě, kdy toto píšu, vykřikování „Hej, oni si z tebe dělají srandu“.
- Následuje opět provokace, že lze slyšet, když odkazuji na tento web. Snaha pomoci. I když pravděpodobně zbytečná. Vzápětí zesměšňování „A ty si myslíš, že to jde slyšet?“. Dotyčným sděluji sděluji obligátní sadu slov + Jak si můžou hrát vůči mě na nějaké „nadřazené“, když se tak bojí tohoto webu.
- Rozhodně je však zřejmé, že jde o vážnou situaci a absolutně nemám důvod poslouchat nějaké kecy o tom, že „mám halucinace, či se jít vyspat“
Oběti, hry, manipulace
- Tyto situace jsou mnohdy spojeny s několika hodinovým, intenzivním zahlcováním myšlenek řadou, často protichůdných, informací.
- Zjevně jde o poměrně citlivé téma, proto jsou jak dané situace, tak psaní tohoto příspěvku spojeny s intenzivním narušováním pozornosti.
- Je zneužito pocitu, že najednou nadešla možnost situaci nějak řešit, či naopak někomu pomoci. A zároveň samozřejmě že jde pouze o vyrušování od práce, snahu zesměšnit, vyvolat konflikt apod.
Zpravidla se jedná o:
- Někdo čeká venku, jde o další z obětí, které se podařilo zjistit kde jsem a čeká až výjdu ven.
- Nebo jde o rodiče, partnera některé z předešlých obětí, která vše řeší na vlastní pěst a snaží se zjistit, zda se skutečně na místě, kde jsem já, nenachází někdo, kdo je nyní ve stejné situaci.
- Intenzivní nátlak zpravidla pomocí řady scénářů, vyvolávání vzteku, snahy vyvolat co největší lítost
- Zároveň však zcela evidentní záměr způsobit co největší zmatek. Navíc umocněno tím, že v daný moment zrovna mám nějakou práci. Jsem tedy myšlenkama naprosto jinde a nepřipraven. –
- Najednou nevím zda si něco nahrávat, zda blikat morseovku, zda se jít postavit ven, dát nějak vědět. Já samozřejmě předpokládám, že jde většinou pouze o snahu mě rozhodit, obrat o čas.
Jenže pak vyjdu ven na cigaretu a skutečně:
- V autě sedí žena a neustále si mě prohlíží (stalo se několikrát). A sedí tam několik hodin.
- Nebo najednou slyším volání svého jména z dálky – a to zcela odlišným, reálným způsobem = nejde příliš rozumnět zbytku sdělení. Nechápu co se chce.
- Po cestě do obchodu řidič auta vedle mě záměrně na čas zavře dveře, kouká do mobilu a dělá jakoby nic. Stále sedí v autě i když se vracím z obchodu zpět. Najednou jsem navíc pomocí různých proseb a zneužívání slušnosti donucen změnit směr. Přijíždí druhé auto, postaví se vedle mě, řidíč stáhne okýnko a zjevně na něco čeká (stojí na místě, kde k takové situaci není absolutně důvod). Já jsem v daný moment myšlenkama naprosto jinde. Či reaguji tak, jak se zdá v danou chvíli adekvátní. Načež řidič začne rychle ujíždět. Vzápětí se samozřejmě dozvím, že tak jak jsem reagoval (na základě toho, co jsem slyšel) bylo naprosto špatně a dotyčného jsem poslal na 20km vzdálené místo naprosto zbytečně.
- Zatroubení auta jakoby přesně na čas. Má být snaha na něco upozornit (avšak opět jen já si mám uvědomovat, že je vše jinak). Toto se mimochodem odehrává neustále a často na místech, kde je taková situace dost neobvyklá na to, aby šlo o pouhou náhodu (+ načasování).
A nespočet dalších situací:
- Náměstí republiky, Ostrava – blikám do kamery morseovku. Kdyby si toho náhodou někdo všiml (aby se tak stalo, bylo pravděpodobně nutno použít silnější akustický impuls, protože jsem mířil jiným směrem – projeví se jako naprosto reálný křik. Ovšem s ohledem na časté troubení v okolí možnost, že byl někdo osobně přítomen). U toho poslouchám pomocí chorusu tlachání volů a hysterickou snahu mě rozhodit a donutit morseovku vypnout. Přičemž najednou zazní v telefonu “Slyšíte mě? Slyšíte?” A paní, která prochází kolem ihned hlasitě odpovídá “Já tě slyším”. Zdálo se, že pachatelé o této situací ví a snažili se ji zabránit.
- Např.: cca 11 letý kluk přišel ke mě a zeptal se mě: “Znáte uctívače gangu?”. Vůbec jsem nechápal o co jde.
- Různé “hry”, které sice na první pohled dávají smysl, ale i když člověk postupuje tak, že vše sedí (na základě různých, specifických, detailů) – stejně nakonec vše končí akorát naštváním a zklamáním. Většinou však jen totálním zmatkem, narušováním, otravováním, zjevným minutím se s někým apod.
- Často mě zdraví lidé, které jsem v životě neviděl (tento prvek samozřejmě nevnímám negativně – nadpis příspěvku)
Souvislosti:
- V 80% případů se odehrává přímo u některé z městských kamer. Vždy se vše odehraje tak, že zpětný popis takové situace vypadá jako záměrná snaha hledat něco podezřelého. Avšak vždy je taková situace specifická díky tomu, co se děje před a po – zejména pomocí zesílených zvuků a množství dezinformací.
- Takřka pokaždé spojeno i s tím, že jen já si uvědomuji závažnot situace, či reálnou možnost, že každý z nás slyší něco jiného.
- Samozřejmě také většinou snaha vykreslit mě jakožto jednoho z pachatelů. A tedy protistrana mě vnímá negativně, podezřívavě.
- Blikání morseovy abecedy většinou spojeno s: pokud tel. + nezalepená kamera = pomáhám pachatelům identifikovat další oběť, či vyšetřující (aby byla vidět blikající dioda – tel. nutno natočit)
- V těchto situacích následně dochází k výsměchu, že se čekalo na adresu tohoto webu. Stejně jako já si nebyl jistý, i protistrana si nechtěla udělat zbytečnou ostudu.
- V těchto momentech je také velice zřetelné, jací jsou pachatelé ubožáci.
- Řada momentů je naprosto absurdních a zmatku je docíleno jen díky x-hodinovému vymývání mozku pomocí protichůdných informací.
- Nejhorší je skupina pitomců, kteří nevědomky napomáhají pachatelům tím, že si neuvědomují co se děje.