Skip links

Rychlé myšlenky #4 / Ten nejlepší monitor

Jedno zařízení z říše snů: Něco jako virtuální helma, ale nešlo by primárně o 3D zobrazení. Šlo by zejména o možnost simulovat v podstatě velkou plochu / monitor. Programy bych si rozházel všude kolem (samozřejmě tak, abych si neukroutil krk) a mohl v pohodě pracovat. 

Další výhodou by bylo soukromí, odpadlo by slunce dopadající na monitor, odlesky atd. 

Částečně by asi šlo napodobit pomocí telefonu a např. paper boxu, ale to je takové nic moc řešení. Navíc ne každý tel má takové rozlišení, že by to dávalo smysl. Ale přece máme v dnešní době 8K displeje, takže možné to je. A pro takové zařízení stačí displej o malé velikosti a čočky. Dále pohybový senzor a nějaké prkotiny :).

Pro dostatečně nízkou odezvu by se asi muselo řešit pomocí kabelu, ale možná až dorazí 5G sítě, tak než se všichni usmažíme, dalo by se řešit takto.

Taky je otázkou, jaký bude mít taková izolace vliv na sociální vazby. Ovšem minimálně pro typ lidí jako jsem já to nebude nějaký zásadní rozdíl. A to i z pohledu okolí. „ty jsi ještě tady? Já si tě vůbec nevšiml/-a“ 

Sakra, že já v tom elektru na škole nedával více pozor :).

PS: samozřejmě vizionáří, jako vy a já, už přemýšlí nad malým čipem, který bude pracovat na principu elektrických impulsu vysílaných do očního nervu (kondukce), takže odpadá nadbytečná technika. Ale klidně by mi postačila i ta klasická varianta :).

 

[ux_image id=“10209″]