Video / Guitar pickup receives radio broadcast???

V tomto videu jde zejména o situaci, kdy úplnou náhodou někdo zjistí, že nedocvaknutý jack u zesilovače pro kytaru způsobí, že chytá rádiovou komunikaci. Něco podobného mohlo být i na začátku problému, o kterém píši.

Navíc to jen krásně dokazuje, že elektromagnetického vlnění je všude opravdu mnoho a ve spojení s množstvím různých zařízení, které má každý denně kolem sebe není zas takové sci-fi, aby došlo k situaci, kdy člověk co každý den pracuje na počítači (zvlášť s citlivým sluchem) slyší nějaké parazitní zvuky. Které ještě navíc zcela záměrně provokují zneužívajíc faktu, že jsou anonymní a poněkud komplikovaněji řešitelné.

Přednáška / Video / Mozek a svobodná vůle – Vladimír Komárek | Neurazitelny.cz | Večery na FF UK

  1. Když jsem na toto video koukal (přesněji poslouchal) poprvé, díky psovi, který se najednou rozběhl a já si vodítkem málem uřezal prst, jsem jej nedokoukal (schválně, jestli uhodnete co způsobilo mou nepozornost)
  2. Dnes tedy proběhlo opakování a ejhle. Krom toho, že opět slyším svobodné rozhodování a iluze v jedné větě (a detailnější rozbor této problematiky, která sedí jak pr.el na hrnec ve spojení s problémem, který řeším), upoutalo mě zejména povídání o ovlivňování rozhodování pomocí magnetického pole. Něco obdobného lze nalézt i v dokumentu Cesta do hlubin mozku 3 / Kdo nás ovládá. Minimálně je to zajímavé téma.