Frekvence / Video / Radio Hacking / Cars, Hardware, Satellites and more

Možná v některých případech začlo vše právě u tohoto videa :). Hackování/nabourávání do různých zařízení pomocí rádiových vln. Mimo jiné se ve videu rozebírá metoda, která funguje na jednoduchém principu. TV KARTA do USB, Antena (třebá společná) + příslušný software a můžete zkoumat vlny kolem sebe. Už dříve mě napadaly možnosti, zda lze snímat zvuk z TV. 

Jistě že to zní už opravdu šíleně, ovšem co jsem si tak přečetl o světě radioamátérů, potažmo možnostech + situací okolo, vůbec by mě to nepřekvapilo :).

A pokud jsem správně pochopil, pomocí konkrétního algoritmu lze např kód dálkového otevírání vrat/garáže zjistit max do 8 sekund. To člověka donutí zamyslet se, co vše může takový znalec této problematiky zvládnout.

Grafická karta jako rádio jen pomocí softwaru / Researchers Turn AMD Radeon GPU Into a Radio Transmitter to Steal Data


In a reminder that no computing device is truly safe from prying eyes, a researcher at security firm Duo recently used an AMD Radeon Pro WX 3100 video card as a radio transmitter to transmit data, all without physically modifying the hardware

Celý článek na webu TOMSHARDWARE.COM

Má poznámka: grafický čip naleznete v podstatě v každém zařízení, které něco zobrazuje. Zejména tedy telefony a počítače. Já, jakožto fotograf / grafik vytežuju grafiku značně a často si všímám zřetelného zpomalení. Toto by mohlo souviset s problémem, o kterém píšu na stránce FREKVENCE

Přenos dat pomocí ventilátoru / Data Can Be Trasmitted – And Stolen – Via Fan Vibrations

The smartphone used to pick up the vibrations doesn’t have to be infected with malware either. This is because both Android and iOS considers them as safe sensors, and thus don’t need user permission for access. There’s also no visual indication that the accelerometer is being used. And finally, the accelerometer can be accessed via JavaScript in a web browser.

Celý článek na webu LOWYAN.NET

Aplikace Snoopza

Pokud tento příspěvek někdo využije jako inspiraci pro použití teto aplikace – je debil a pokračuje zde: https://www.nukib.cz/cs/kontakty/hlaseni-kontaktnich-udaju/

Vy ostatní, kteří se, stejně jako já, rádi vzděláváte a informujete, narazil jsem na tuto apku. (Určitě ji máte taky :D):

Snoopza.

Ve zkratce:

  • podrobný návod k instalaci
  • pomocí této aplikace lze získávat prakticky veškerá data z telefonu, kde je nainstalována (např data nutná ke kontrole zaměstnanců, či bezpečnost dětí / partnera – co jiného by taky někoho mohlo napadnout, že)
  • Toto je mimochodem jeden z důvodu, proč si už mnoho let ze zvyku omylem přelepuju kamery na různých zařízeních
  • Vedle dlouhého a podrobného návodu jak aplikaci nainstalovat nabízí autoři samozřejmě i návod jak aplikaci odinstalovat. ten zní asi takto: Vytočte číslo (PIN), tím se dostanete do aplikace a zde odinstalujte
  • A tedy ano, aplikace je pro běžného uživatele zcela skryta
  • Jistě každého napadne, že lze zkoušet každý den jen tak pro  zkrácení dlouhé chvíle pár kombinací pro PIN (kdyby náhodou). Ideálně náhodné kombinace.

Pointou tohoto příspěvku je především osvěta. Protože i já – člověk, který denně sedí u počítače a vyzná se v technice lépe než mnoho lidí kolem je neustále překvapován možnostma jak někoho špehovat.