Vědci dokázali, že magnetické pole působí na teplo a zvuk
Dostatečně silný magnet ovlivňuje přenos tepla a šíření zvukových vln v pevných látkách (např. sklo).
Dovolím si předpokládat, že stejně jako já, ani vy jste si doposud nikdy nespojovali ZVUK a MAGNETISMUS. Snad jen v případě reproduktorů, ale to je jiná situace. Navíc jde o 7 let starý článek. Hlavní pointa je popsána níže.
Celý článek na webu stoplusjednička
Poznámka:
- Informace tohoto typu vyhledávám z jednoho konkrétního důvodu. Již několik let se potýkám s poněkud specifickou situací
- Mnohé podrobně popisuji jinde a mám tak již ucelený a kompletní přehled o tom, co se děje. A informace jsou to poměrně překvapivé. Pro každého.
Stále ovšem zbývá několik prvků, které vyvolávají otázky:
- Na určitých místech cítím relativně značné brnění v nohách.
- Jak jsem po čase zjistil – lze toto brnění ovlivňovat zvukem. Předpokládám tedy, že se jedná o určitý typ VF rezonance.
- Co je ovšem velice překvapivé – toto brnění mohu ovlivňovat nejen zvukem, ale také “sluchem”. Ano, zní to bláznivě, ale skutečně je to tak. Konkrétně jde o specifický zvuk. Ten je mimochodem v prakticky tím hlavním prvkem ve většině situací, o kterých píšu. Tento zvuk je nejprve nutno pochopit, naučit se jej, naposlouchat. Poté když si jej představím a měním frekvence (podobně jako když si představujete hudbu) – v určitém bodě začnu cítit brnění nohou. A jsem-li v nějaké místnosti (nejlépe funguje v koupelně) – tento tón odpovídá přesně frekvenci, která v místnosti nejvíce rezonuje.
- A v neposlední řadě – díky určitým zvukům dochází k jevu, který lze popsat jako “silné magnetické pole”. To samozřejmě člověk normálné necítí, jenže v tomto případě ano. Dokonce jsem takto jednou narazil na frekvenci, která roztřepala místnost natolik, až se vlnil čaj v láhvi. To přece není normální. Navíc se tak neděje pouze na jenom, konkrétním místě. Což je opět něco, kde si normální člověk klepe na čelo a minimálně pokládá otázku: A proč sis to nenatočil? Odpověď: Protože…
Pro doplnění:
Mozek nepotřebuje hudbu slyšet. Vystačí si sám
V 90. letech se ukázalo, že když si hudbu představujete, v mozku se aktivují tytéž oblasti, jako když hudbu doopravdy posloucháte. A dokonce v téměř stejné intenzitě.