Nová zvuková karta / Good morning Mr. Freeman

Pro některé lidi to možná bude trochu úsměvný příběh, ale zvažte kolik takových lidí jako já existuje. V podstatě jde o kategorii:

Uživatel notebooku = takřka jistota integrované zvukovky.

Nedávno jsem psal příspěvek ohledně podivností se signálem, který vychází ze zvukovky. Nový rok jsem začal s novou zvukovou kartou.

Upřímně – nevím jak adekvátně zprostředkovat ten šok :-D. Je to jako probuzení ze snu. Jako kdyby hluchý začal slyšet. Jako kdyby barvoslepý začal vidět barvy. Tři hodiny vkuse jsem se jen smál, koukal na videa, která znám nazpaměť a kochal se množstvím zvuků, které jsem nikdy neslyšel. Procházel si svou hudební tvorbu a nevěřil svým uším. Najednou jsem nedokázal pochopit, jak jsem vůbec něco mohl tvořit. Jak jsem mohl existovat? 😀

A hlavně – koukněte na spektrogram a rozdíl oproti měřením na integrovaných zvukovkách. 

Už jen proto mám další důvod zkusit změřit další počítače. Chci mít jistotu, zda jde např jen zavirování počítačů, na kterých pracuji a nebo jde o větší problém, který je součástí celé té zrůdnosti jménem  GANGSTALKING . Protože dalším efektem bylo, že okamžitě zmizly veškeré parazitní zvuky / neměly se kam vpasovat.

Zde malá poznámka: parazitní zvuky jsou vysílány celoplošně a výstup z “poškozené” zvukovky slouží spíše něco jako filtr. Tzn nedojde k okamžitému vypnutí veškerých parazitních zvuků. Avšak nové zvuky = mozek okamžitě začíná kalibrovat svůj ekvalizér. Podle mě stačí tak půl hodinka relaxu pomocí kvalitních sluchátek, zvukovky a bohatého zvuku 1-2x denně (#asmr) a počet diagnostikovaných schizofreniků a duševně nemocných lidí by se snížil min. o 50% (protože reálně je problém úplně jinde). O psychické pohodě obecně nemluvě. 

Takže další nápad – eshop zaměřený čistě na zvukové karty a k tomu příběhy, které názorně ukáží co dokáže kvalitní zvuk jakožto marketing :-).