Nejlepší operační systém s hlasovým ovládáním

Denně dělám na počítači a denně kroutím hlavou nad tím, proč se to či ono musí dělat zrovna tak. 

Modelová situace při řešení problému: „Zkuste mrknout na běžící procesy, zda tam není něco podezřelého“

Co to do prd.. má jako být? Jak z toho mám já, normální uživatel, poznat co je vir a co nutný proces pro běh systému, který stejně nelze vypnout a takže o něm vůbec nemusím vědět ne? Navíc takový proces nejde přece napadnout, když je tak důležitý, že nejde vypnout. 

Asi ajťácký žert, který se tak často používal až se stal v podstatě zajetým „skriptem“.

Kdybych chtěl udělat nějaký vir, tak ho akorát pojmenuju schvost.exe nebo virus.bat a v tom množství se ztratí. Taky by nešel vypnout.

Proč někdo neudělá operační systém, který bude umět to, co dělá většina lidí. Prohlížeč na net, něco na psaní, mail a pár věcí k tomu. Třeba možnost nainstalovat si další aplikace. Jednoduchý, nenáročný.

Přiznám se, že nemám praktickou zkušenost s Macem. Většina lidí si jej pochvaluje a možná skutečně funguje tak, jak bych sám chtěl. 

Čím dál více ale citím, že mnohdy musím provádět stále rutinní postupy, které by se daly řešit klidně za chůze a pouhým diktováním. 

Ovládání počítače hlasem. Dneska se dá všude najít nějaký ten hlasový asistent. Ale musíte ideálně umět anglicky a nechtít něco příliš komplikovaného. Existuje však možnost, jak si nastavit vlastní povely pro jakoukoliv akci. Funguje překvapivě dobře a díky podskupinám apod. můžete nastavit hlasové povely v podstatě pro cokoliv.

Jde o prográmek JetVoice: http://www.jrr.cz/jetvoice.php
 
A tak si říkám, co tam pořád ti inženýři v těch Googlech a Applech v Americe řeší?

A to mě přivedlo na pokus, jak by se takhle hlasem ovládala administrace WordPressu :). Opět jde o ty stále stejné kroky a možná by to bylo mnohem pohodlnější. 

Jelikož umím naprogramovat akorát echo „Ahoj světe“ a k tomu funkci, která nebude fungovat, tak se asi do ničeho pouštět nebudu. Pointou je spíše chuť podělit se o nápady, úvahy, mnohdy také zjištění jaký jsem idiot, protože mnoho věcí které mě otravují je možno řešit úplně jinak (např ukládání souborů striktně tam kam patří a ne mít vše v STAŽENÉ SOUBORY nebo v té, která byla zrovna tehdy otevřená 🙂 )