Skip links

Nejlepší operační systém s hlasovým ovládáním

[row] [col span__sm=“12″]

Denně dělám na počítači a denně kroutím hlavou nad tím, proč se to či ono musí dělat zrovna tak. Proč musí mít windows tisíc funkcí, které vůbec nepotřebuju.

Proč musí sakra běžet desítky nějakých procesů?

  • vypnout je nelze, protože jsou potřebné pro běh systému. Tak proč o nich mám vědět?
  • kdybych chtěl udělat nějaký vir, tak ho akorát pojmenuju system_tool_neco a v tom množství procesů se ztratí. Taky by nešel vypnout.

Proč někdo neudělá operační systém, který bude umět to, co dělá většina lidí. Prohlížeč na net, něco na psaní, mail a pár věcí k tomu. Jednoduchý, nenáročný.

Přiznám se, že nemám praktickou zkušenost s Macem. Většina lidí si jej pochvaluje a možná skutečně funguje tak, jak bych sám chtěl. 

Čím dál více ale citím, že mnohdy musím provádět stále rutinní postupy, které by se daly řešit klidně za chůze a pouhým diktováním. 

Ovládání počítače hlasem. Dneska se dá všude najít nějaký ten hlasový asistent. Ale musíte ideálně umět anglicky a nechtít něco příliš komplikovaného. Existuje však možnost, jak si nastavit vlastní povely pro jakoukoliv akci. Funguje překvapivě dobře a díky podskupinám apod. můžete nastavit hlasové povely v podstatě pro cokoliv.

Jde o prográmek JetVoice: http://www.jrr.cz/jetvoice.php
 
A tak si říkám, co tam pořád ti iženýři těch Googlů a Applů v emerice řeší?

A to mě přivedlo na pokus, jak by se takhle hlasem ovládala administrace WordPressu :). Opět jde o ty stále stejné kroky a možná by to bylo mnohem pohodlnější. 

Jelikož umím naprogramovat akorát echo „Ahoj světe“ a k tomu funkci, která nebude fungovat, tak se asi do ničeho pouštět nebudu. Pointou je spíše chuť podělit se o nápady, úvahy, mnohdy také zjištění jaký jsem idiot, protože mnoho věcí které mě otravují je možno řešit úplně jinak (např ukládání souborů striktně tam kam patří a ne mít vše v STAŽENÉ SOUBORY nebo v té, která byla zrovna tehdy otevřená 🙂 )

 

 

[/col] [/row]