Video / Lets hack your home network

I my samozřejmě máme své pionýry v edukačních videích s touto tématikou #Jakub Čížek, či vizionář a legenda mezi českými youtubery, pan David Gruber (který svá videa točil a publikoval už několik desítek let před tím, než vůbec youtube vznikl. Zkrátka zcela odlišný psychovzorec). Avšak, a to bez jakékoliv urážky, všichni se asi shodneme na tom, že video níže má prostě jiný nádech. Amíci obecně jsou v tomto směru úplně jinde než my. Možná dokonce my, češi, jsme jinde než všichni ostatní.

Kupodivu se mi zdá, že dodnes většina producentů videí necítí “TO”. Mnoho české produkce je taková nemastná, neslaná. Stále se neumíme pořádně odvázat (čest všem vyjímkám). Já, na první pohled emočně plochý ajťák, mám překvapivě hodně vyvinutý cit pro nonverbální komunikaci. Rád ji sleduji, obdivuji a rád bych se něco takového naučil. Vyloženě zbožňuju určité krátké sekvence verbální a nonverbální komunikace a docela by mě zajímalo, zda tyto detaily registrují i jiní.

Ale pojďme se zase trochu vzdělat.

Přidávám i výlet do dávných dob. A aby bylo jasno – tyhle videa budou vždy bizár. Ovšem nechci, aby byly vnímány jako zesměšňování, ale spíše takový učebnicový příklad té naší české povahy. Umíme si dělat srandu sami ze sebe. Ale myslíme to dobře. A můžeme si to dovolit!

A na závěr. Uznávám, že poznámku ohledně léků sám tu a tam používat. Ale i tak si zaslouží jeden gif. Navíc je toto asi jediný příspěvek, kde si jej dovolím vložit ;). #uvolnete se prosím #david gruber

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *