Skip links

Lepší operační systém

[section] [row] [col span__sm=“12″]

Lepší operační systém

 

denně dělám na počítači a denně kroutím hlavou nad tím, proč se to či ono musí dělat zrovna tak. Proč musí mít windows tisíc funkcí, které vůbec nepotřebuju.

Proč musí sakra běžet desítky nějakých procesů?

  • vypnout je nelze, protože jsou potřebné pro běh systému. Tak proč o nich mám vědět?
  • kdybych chtěl udělat nějaký vir, tak ho akorát pojmenuju system_tool_neco a v tom množství procesů se ztratí. Taky by nešel vypnout.

Proč někdo neudělá operační systém, který bude umět to, co dělá většina lidí. Prohlížeč na net, něco na psaní, mail a pár věcí k tomu. Jednoduchý, nenáročný.

Přiznám se, že nemám praktickou zkušenost s Macem. Většina lidí si jej pochvaluje a možná skutečně funguje tak, jak bych sám chtěl. 

Čím dál více ale citím, že mnohdy musím provádět stále rutinní postupy, které by se daly řešit klidně za chůze a pouhým diktováním. 

Proč je takový problém hlasové ovládání? Jistě, virtuální asistenti se stále zdokonalují, ale pořád zdaleka neumí vše. Proto jsem znovu vyzkoušel aplikaci JetVoice (když to jde zde takto). Možná jsem si toho minule nevšiml, ale lze nastavit pro každou akci i podakce. Tedy lze vytvořit celé sekvence (makra) nebo pomocí klíčového slova aktivovat povely jen pro danou skupinu (např. pro Photoshop)

Zkusím si tedy sestavit skupiny příkazů, které by mohly ušetřit ty nejotravnější věci (neustálé překlikávání mezi složkama při ukládání / otevírání zdrojů) > šlo by řešit příkazem: „Uložit / složka práce“ např. Stejně tak např. ovládání videa, hudby apod.

A to mě přivedlo na pokus, jak by se takhle hlasem ovládala administrace WordPressu :). Opět jde o ty stále stejné kroky a možná by to bylo mnohem pohodlnější. 

Jelikož umím naprogramovat akorát echo „Ahoj světe“ a k tomu funkci, která nebude fungovat, tak se asi do ničeho pouštět nebudu. Pointou je spíše chuť podělit se o nápady, úvahy, mnohdy také zjištění jaký jsem idiot, protože mnoho věcí které mě otravují je možno řešit úplně jinak (např ukládání souborů striktně tam kam patří a ne mít vše v STAŽENÉ SOUBORY nebo v té, která byla zrovna tehdy otevřená 🙂 )

 

 

[/col] [/row] [/section]