“Není důležité CO říkáte, ale JAK to říkáte”. Z hlasu lze vyčíst až 150 různých hodnot.
Layered voice analysis
Izraelská technologie, která na základě matematického modelu dokáže v hlasu identifikovat 150 veličin zobrazujících pocity a duševní stavy. Od několika druhů stresu po kognitivní aktivity, pocity jako nadšení či nezájem, koncentraci i to, na kolik věcí v danou chvíli člověk myslí, anticipaci – nakolik se snažíme druhého přesvědčit a to, co Izraelci označují jako “SAY OR STOP” – tedy když něco chci říct, ale neřeknu, protože mám třeba obavy, abych nevypadal divně.
Slabá místa
Hlasová analýza může upozornit na výkyvy u osob s různými osobnostními poruchami nebo závislostmi (například parametry koncentrace odhalí těkání myšlenek, špatnou schopnost soustředit se apod.), ale nebude fungovat na jedince se sociopatickými rysy, který situace i druhé lidi bez skrupulí využívá ve svůj prospěch, nemá problém s výčitkami svědomí a o své pravdě nepochybuje. Neuropatolog František Koukolík takové lidi označuje jako deprivanty, mezinárodní klasifikace nemocí NKM 10 hovoří o disociální poruše osobnosti.
Možné souvislosti
- Mozek a podvědomé vnímání těchto informací.
- U každého je tato schopnost jinak rozvinuta. Proto jsou někteří lidé empatičtí, jiní méně.
- Systém je využíván naqpř u pojišťoven při hlášení pojistných událostí. K tomu úvahy: hacking, radiohacking, černý trh.
- Gang stalking a situace, kdy dochází k něčemu, co lze popsat jako spojení dvou složek. VF zvuku, který “vykresluje slova” a nosný zvuk v podobě mumlání. A výše uvedené informace mě přivedly na myšlenku, že toto mumlání pochází od deviantních osob, v jejichž hlase jsou ukrytý právě informace typu “zlo”, “deviace”, “jednoduchost”, “debilita” – zkrátka to všechno, co je normálnímu člověku nepříjemné. A možná právě proto zní některé zprávy tak nechutně, což je pro pachatelé vítaný efekt.
Poznámka
Zajímalo by mě, jak si tento software poradí s přidáváním parazitních vibrací, rezonancí, vf zvuků = jedna z hlavních častí gangtalkingu, ši EVP / fenoménu elektronického hlasu.
Nyní neřeším, v kolika případech byly data brána jako relevantní – to samozřejmě platí pro situaci, že skutečně lze takto dané informace narušovat. Minimálně je 100% jisté, že lze ovlivnit mužský hlas přidáním dalšího zvuku. Jaký vliv to má na emoce v něm obsažené nemám jak ověřit. Možná, že to jediné co lze změnit je výška hlasu – to poté může nepřímo ovlivnit emoce v něm díky změně sebevědomí (příklad).