Skip links

Google Wavenet / Zpěv / Různé hlasy

Přidávám zde jeden zvuk, který je zajímavý tím, že jde v podstatě jen o TTS Google (převod textu na řeč), který opakuje stále dokola jednu větu. Na samotné mluvení se přidá pár jednoduchých efektů a lze docílit použitelného zpěvu :). Nic jiného tam není. Proč to píšu? Protože vzhledem k debilitě, se kterou se potýkám, bych se vůbec nedivil, kdyby se konkrétní jedinec snažil využít dané frekvence a zkoušet někoho otravovat svým tlacháním (a tedy musel by se také trefit přesně ve chvíli, když si to někdo pustí)

Co je ale podstatnější – když jsem si tyto pokusy zpětně pouštěl, překvapilo mě, že jak často mi různé nastavení filtrů/efektů připomíná určité konkrétní lidi. Mimo jiné jsem si uvědomil, jak jednoduché je simulovat něčí hlas a vydávat se za něj.

Stejně tak mi došlo, proč někdo tak horlivě kdysi neustále zkoušel mámit odpovědi na to, koho mi ten či onen hlas připomíná (zvlášť vzhledem k titerné hlasitosti)

Přidávám zde track v nesetříhané verzi. Nevnímejte jej jako nějakou písničku. Spíše jako jednoduchou ukázku určitých možností / postupů. A schválně, jestli se i u vás stane, že vám někoho připomenou.

A ještě něco: několik hlasů se mi, kdo ví jak, povedlo napodobit až neuvěřitelně přesně (včetně projevu). A po nějaké době šlo v rámci jevu o kterém na tomto webu píšu, skutečně danou entitu vnímat. Což by ale znamenalo potvrzení toho, co neustále opakuji.

Leave a comment