Pískání v uších (mnohdy nárazovité, jasné ohraničené spuštění / vypnutí)
S pískáním souvisí i časté, bezdůvodné štěkání psa (pes slyší až do 35kHz)
V případě řešení samozřejmě označeno jako Tinnitus či např vadné zařízení.
Vibrující notebook či telefon (zejména v případě tel. vibrace ultrazvukové)
Někdy náhlá změna myšlenek / “probuzení” při opuštění místnosti
V nohách možno cítit vibrace (podobný princip jako u virů Surfing attack, Doplhin attack)
Bezvětří = nejsou slyšet hlasy (není žádný “nosný” zvuk pro VF zvuky)
Soustavná snaha o šikanu / psychický teror
Má se jevít jako postupný úpadek oběti, který si způsobila sama
Lze také někdy vnímat jako různé zvuky / ruchy / hlasy v okolí
Trestný čin se děje defacto veřejně. Velké množství dezinformací. Skutečnou pravdu zná jen pachatel a oběť. Případní svědci mohou jen hádat.
Snahy navádět oběť do diskreditujících / trapných situací. Např. přesvědčení, že policie o tomto ví a hledá všechny, kdo to slyší
Pomocí zákeřných scénářů vytvářet negativní obraz o oběti (viz níže – oběť se snaží pomoct někomu blízkému / v okolí, ale vše následně působí jako psychická porucha)
Narušování práce na čemkoliv zajímavém. Zároveň také materiální likvidaci (což má vést ke špatnému psych. rozpoložení)
Jakékoliv řešení urputně narušováno. Pokud se přeci jen podaří něco vyřešit, ti stejn´í pachatelé se snaží působit jako rádci / ti, co vše reálně vyřešili
Narušování spánku – oběť má působit negativně, podrážděne. Často intenzivní pokud se má následující den uskutečnit něco důležitého.
Zvuky, které jsou zpravidla použity se člověk postupně učí, mozek si na ně více zvyká (zvlášť u cíleného obtěžování).
Neustálé matení, “hraní si s obětí”, zneužívání specifických akustických jevů a zejména pak podprahových informací, kdy jsou oběti podsouvány předem připravené “myšlenky” (zejména ve smyslu – tento zvuk by mohl být toto, nyní se děje asi toto apod.).
Podprahové informace jsou defacto něco jako našeptávání, které si člověk neuvědomuje.
Ve vypjatých momentech navádění k sebevraždě
Navádění k trestné činosti. Nelze sice prokázat, že tyto nahrávky slyšel i někdo jiný, ale to nikterak nesnižuje závažnost takového jednání. Často je navíc evidentní, že jsou nahrávky záměrně vytvářeny se záměrem používat je opakovaně. Tedy co nejvíce obecné.
Vyvolávání agrese (soustavná provokace) a snaha blokovat jakékoliv uvolnění vzteku (konkrétní scénáře níže), poté nabádání ke konfliktu. Stejně tak snahy způsobit nějakou tragédii (podobně jako v Porubské nemocnici). Jeden z pachatelů neustále opakuje, že chce být ostravská legenda.
Záměrné obtěžování / sdělování natolik nechutných informací, že je mnohdy nelze publikovat. Což samozřejmě pachatelé, navíc z pozice anonymity zesměšňují “Dívejte se, jak se bojí”.
Mnohdy se zdá, že se pachatel / -é baví tím, že obětem pouští nahrávky dalších / či předchozích obětí
Snaha narušovat, přemlouvat, vyrušovat, měnit význam jakékoliv informace / snahy pomoct. Časem se zdá spíše jako záměr (vždy jedna entita pozitivní, na kterou se má oběť “upnout”, či pachatel předpokládá že dává smysl, když mluví)
Pokud oběť neví oč jde, lze navodit iluzi “čtení myšlenek”. Reálně jde však o poměrně triviální postup
Velké množství předpřipravených nahrávek / scénářů – jsou dlouhodobě vytvářeny (zejména v rámci předchozích případů). Proto existuje „plán / obsah“ na relativně dlouhou dobu. (předesílám znalost specifické zvukové metody na „vnitřní hlas“ od r. 1974. – viz dále) (Velice obsáhlý seznam stále se opakujících scénářů zde)
Od určité doby velké množství scénářů (spíše nahrávek, kde hned při prvním argumentu dojde k neschopnosti reagovat), kde je evidentní zaostalost a primitivní uvážování “autorů”, kteří si jen léčí své komplexy tím, že se jim do rukou dostal specifický postup a mohou si tak dělat srandu z lidí: hry na duchy, zastrašovat, vyvolávat nepříjemné situace, hlasy mrtvých apod.
Počet nejvíce problémových hlasů je max 10. Často zní jako určité nastavení efektu chorus. Problémové hlasy, či spíše hlas (lze prakticky vnímat vždy jen jeden) se mění na ženské, mužské (různého věku). Je možné, že jde o snahu zmást případné svědky, slyšitelnost daných frekvencí v závislosti na poloze či prostoru. Viz: Německý výzkum z roku 2011 popsal, že při zvucích mezi 2000 až 4000 hertzy se u mnoha lidí nelibost projevuje i fyziologicky, tedy změnou tepu, ale třeba také vodivosti pokožky. Zobrazit celý článek na webu ČT24
Mnohé projevy lze vysvětlit jinak – často jako nosný prvek provokace (např pískání v uších = tinnitus, ačkoliv to není pravda apod.)