I to je důvod, proč jsem vybral následující informace.
Úryvek z článku:
Vibrační podstata zvuku a hudby vytváří jazyk, kterému tělo a mysl rozumějí. Jazykem nemyslíme “slova,” máme na mysli “informace.” Ve skutečnosti naše slovo “informace” pochází z latinského základu “informare”, což znamená formovat či tvarovat. Z tohoto pohledu je hudba procesem změny akustických tvarů a forem. Kdybyste se podívali na tvary a formy tvořené hudbou, viděli byste živé tvary připomínající hory, údolí, stromy, mikroorganismy a galaxie. Studium tvarů vytvářených hudbou se nazývá kymatika a je výsledkem zejména práce dvou lidí: Dr. Hanse Jennya a Dr. Guye Mannerse. Tito výzkumníci shromáždili mnohé fotografie kymatických vzorů, které byly vytvořeny posíláním vibrací zvuku skrz kovovou desku pokrytou různými rezonantními přenašeči, jako železné piliny nebo písek. V některých případech byl použit tonoskop, ten vzorce zaznamená elektronicky. Tyto studie ukazují, že hudba skutečně vytváří druh jazyka
Celý článek je na stránkách Probud.se
Autorem originálu v angličtině: Tom Kenyon
Hypersonický efekt
Zvuk a frekvence nad 20 kHz
Tento text byl součástí přílohy magazínu Audio 2/2002. Jelikož nebyl uveřejněn přímo v časopise samotném a o jeho atraktivnosti nemůže být pochyb, nabízím jej tímto v plném znění k dispozci…
Všeobecně se soudí, že lidský sluch není schopen rozpoznat zvuky v oblasti frekvencí nad 20 000 Hz. Nevyřešená je však otázka, zda přítomnost těchto „neslyšitelných“ vysokofrekvenčních složek může mít vliv na akustickém vnímání zvuků pod touto hranicí!
Pokračování v příspěvku….
Rezonanční šum
Stojaté vlnění.
- Jedná se o poměrně zásadní jev a málokdo o něm něco ví.
- Stojaté nebo také stacionární vlnění je vlnění, jehož každý bod má stálou amplitudu, takže uzly a vrcholy vlnění zůstávají na stejném místě. Stojaté vlnění vzniká tak, že se setkávají dvě protiběžné vlny o stejné frekvenci, nejčastěji jako vlna přímá a vlna odražená od nějaké překážky.
- Samozřejmě doplním více informaci a zvukové ukázky

