[visual_portfolio id=“7764″]

Fotografie lidé

Nemám žádný vyhraněný styl. Rád zkouším různé postupy, experimentuju se světlem, kouzlím ve Photoshopu a pořád bych něco „dělal lépe“. Moc dobře vím, že většině lidí není focení příjemné, ale také vím, že se vždy pár snímků povede. Přistupuju k focení citlivě. Nikoho do ničeho nenutím. Počáteční nervozita vždy po chvilce ustoupí, člověk se uvolní a je to zábava. 

A pošleš mi všechny fotky

Téma, které řeším nejčastěji. Můj názor je ten, že je lepší mít méně fotek, ale o to kvalitnější. Několikrát jsem se o tom přesvědčil např při procházení fotek z dětství. Fotilo se na film, počet snímků byl jasně dán a člověk si opravdu rozmýšlel co vyfotí a co ne. Každá fotka má díky tomu svůj příběh a je jedinečná. Dnes není problém udělat několik set fotek, které jsou víceméně podobné. Bavilo by vás na něco takového koukat? Určitě ne. 

Abych tedy byl konkrétní, během focení se udělá spousta fotek. Zkouší se různé pózy, výrazy, momentky (ano, lidé se na fotkách většinou nejlépe tváří když říkám, že už nefotím :)).  Když poté posílám vybrané snímky, aby si každý zvolil ty nej (cca 5-10 fotek), nedostanete všechny. A to proto, že spoustu fotek mažu jako nepovedené, duplikované atd. Ne proto, že bych si dělal tajný archiv ;). 

Jak dlouho focení probíhá

Není stanoven nějaký pevný limit. Záleží na domluvě a typu focení. Ze zkušenosti ale vím, že 2 hod. jsou tak akorát. 

Ateliér

Ateliér se nachází na trolejbusové zastávce Most Miloše Sýkory, na adrese 28. října 286/10, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, v prvním patře s bezbarierovým přístupem. Ateliér o rozměrech 7 m x 17 m s výškou 3,6 m. Ateliér je slunný s dostatečným přístupem denního světla.

otevřít web ateliéru

Máte zájem o focení?