Chtěl jsem si zkusit, jak bude znít, když vytvořím řeč jen pomocí zvuků jednotlivých písmen ABECEDY. Nečekal jsem nic použitelného, proto jsem to nějaký čas odkládal. Výsledek mě však hodně překvapil. Zejména po aplikování pár efektů.
Během pokusů jak jednotlivá písmena vzájemně reagují se však opět přihlásilo téma: Gangstalking. Pachatelé mohli doslova zešílet. Pojal jsem podezření, že jde o nějakou spojitost, která se pachatelům nelíbí. Začlo mě to tedy více bavit.
- A je tomu skutečně tak. Posuďte sami.
- POZOR: jsou aplikováné různé efekty. Slovům v podstatě nejde příliš rozumnět. Avšak, přesně na tomto principu stojí řada zvuků. Jsou neurčité a to, co jaké slova slyšíte záleží pomalu i na barvě trička, které jste si vzali včera.
- Další prvek: pokud zachytíte již puštěnou smyčku, nelze určit, kde je začátek a konec. To jsem si uvědomil, když jsem požádal kolemjdoucího ať mi řekne co slyší a bylo to slovo, které jsem nečekal.
- Já byl ovlivněn tím, že jsem věděl co má být slyšet.
- Pomocí tohoto postupu jsou vytvořeny krátké smyčky. Viz. ČASTO SE OPAKUJÍCÍ FRÁZE
Důležitý objev
- Zatím nelze s určitostí říct, nakolik je situace ovlivněna zmíněným tématem / problémem.
- Avšak: má být slyšet (označte kurzorem prázdné místo) AHOJ SVĚTE a já mohu volit mezi AHOJ SVĚTE a myšlenkově pestrým AHOJ ZMRDE
- Zkuste sami. Každopádně lze na těchto příkladech krásně demonstrovat jeden z nosných prvků celé té šaškárny a přemýšlet nad mnohem zajímavějším použitím.
- Když jsem se ptal jiného člověka co slyší, řekl naprosto odlišné slovo. Což ukázalo, jak jsem uchycen v rámci určitého rytmu.
- Samozřejmě já vytvářel pouze nahrávku AHOJ SVĚTE. Další varianta vznikla buď náhodou či záměrně (“Ahoj světe” se používá v programování vždy jako úvodní “ukázka”).
Ukázky
Následující ukázka postupně zvýrazňuje lovecokamziku cé zet. Záměrně rytmicky uděláno tak, že se slova překrývají. tzn., když je řečeno cé zet zároveň už také zní “lovec…”. Lze tak dosáhnout zajímavých výsledků a rytmických zvukových smyček. A nebo je využít primitivním způsobem v podobě obtěžujícího zvuku, kde určitá slova vnímá jen poškozený jelikož zní současně se zvukem ventilátoru od počítače.