#30

Mnohé problémy s narušováním hudby či jiných zvuků jsou spojeny s efektem, který vznikne, když vezmete zvuk, zkopírujete, přiložitě na původní a mírně jej posunete.

(poznámka – během nahrávání tohoto zvuku se několik vteřin před stisknutím tlačítka REC zesílil zvuk a začiná být opět slyšet hlas – zjevně upravený aplikací na změnu hlasu tak, aby působil otravně. To je vrchol pachatelovi inteligence. Mentalitou cca 6 leté dítě.)

  1. Původní zvuk:

2. Následuje stejný zvuk, ale 2x a posunutý vždy o 1ms navíc.

Na závěr ještě jedna poznámka. Když jsem tento zvuk nahrával, tak samozřejmě začal otravný idiot hekat do rytmu. Tzn pustil vždy nějaký sampl. Pokud uslyšíte někde v tomto zvuku něco co připomíná takové “radoby rapování”, nebo hekání “jako to dělá ten v tom klipu”, dejte mi vědět. Možná by někde byl ukrytý nějaký zvukový vzorec.

Každopádně, i ony parazitní zvuky jsou vlastně pouštěný touto metodou. Při zpětném pouštění dojde k malému posunu, vznikne specifický rezonanční zvuk, který umožňuje vkládání zvuku jiných.

3. Poslední ukázka je v podstatě případ 2, ale “inverzně”. Tedy onen “přesah” co vznikne posunem. Čím menší posun, tím titěrnější zvuk zůstane. A i ten lze využít k nějakému otravnému mumlání (zvlášť když se spojí se zvukem původním, ve kterém se hravě ztratí.